Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

PUNDI X (NPXS)

Pundi X, XPOS ödeme ekosistemini ERC-20 yardımcı token'ı NPXS etrafında inşa ediyor . Ekosistem ayrıca XPOS cihazı, XWallet ve XPASS kartından oluşur.

Diğer ekosistem unsurları arasında , Pundi X'in dünya çapındaki pazarlara dağıtılan bir ürünü olan Satış Noktası sistemi olan XPOS yer alıyor . XWallet mobil uygulaması da farklı DApps destekler kullanıcılar ve daha kolay hale için kripto işlemlerini gerçekleştirmek .

Token NPXS XPOS ekosistem içinde her işlem için gerekli ve bir anlık ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.

NPXS token'ları , işlem tutarının düşürülmesi için sadakat ödülleri olarak kullanılabilir . Bu, tüketicileri alışveriş yapmak için Pundi X kullanmaya teşvik edeceği düşünülmekte.

NPXS token'ları, Pundi XPOS uygulama mağazasında bir uygulama yayınlarken de gereklidir . NPXS, uygulama içinde ödemeyi kapatmak için varsayılan bir tokendır. Farklı geliştirici türlerine bağlı olarak, PundiX, NPXS'de işlem ücretinin %30'una kadar ücret alabilir ve Pundi X sözleşmesi bu tür NPXS tokenları yakacaktır.

Geliştiriciler, farklı ülkelerdeki ihtiyaçları karşılayan kripto para birimi işlemleri, cüzdanlar, finans veya sigorta hizmetleri, üyelik veya sadakat programı, teslimat yönetimi ve daha fazlası gibi perakendecileri hedefleyen uygulamalar yayınlayabilir.

Pundi X, fiziksel perakende mağazalarında blok zinciri tabanlı ödemeleri kolaylaştıran donanım ve yazılım ürünlerinden oluşan bir ekosistemdir . Temel teknoloji teklifi, tüccarlar için mobil cüzdanlar ve banka kartları aracılığıyla kripto para ödemelerini ve işlemlerini kolaylaştıran bir PoS donanım sistemi olan Pundi XPOS'tur. Perakendeciler için hepsi bir arada bir çözüm olarak XPOS cihazı perakende zekasını, envanter yönetimini, sipariş yönetimini ve sadakat programlarını destekleyebilir.

Pundi X'in misyonu, mağazaların kripto para birimleri satın almasına, satmasına ve kabul etmesine izin vererek kripto para birimini daha erişilebilir hale getirirken, aynı anda blok zinciri geliştiricilerini ve token sahiplerini dünyadaki herhangi bir fiziksel mağazada kripto para birimlerini kullanma konusunda güçlendirmektir .

Pundi X portföyü, aşağıda verildiği gibi XPOS donanım sistemlerinin benimsenmesini destekleyen ve yönlendiren birkaç ek üründen oluşur:

• NPXS ve NPXSXEM tokenları
  • XPASS kartı.
  • dApp'ler.
  • XWallet.
  • f(x) blok zinciri.
  • XPhone.

pundieco.png

*Kaynak: Pundi X Yönetim Ekibi

Önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

Ekim 2017'de başlayan ve Ocak 2018'de tamamlanan özel satış, halka açık ön satış ve kamu satışlarında toplam 30.5 milyon dolar topladı ve toplam jeton arzının %20'sini sattı.

Eylül 2018'de dünya çapında ilk 5.000+ XPOS birimi sevk edildi

Kripto ödemelerini kabul eden ilk büyük açık hava müzik festivali (30.000'den fazla katılımcı) olarak ULTRA Tayvan'ı desteklemek için Eylül 2018'de PoS sistemleri sağlandı.

NPXS, Pundi X ekosisteminde işlev gören ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç temel kullanım durumuna sahip tokendır :

Satıcılardan XPOS aracılığıyla mal ve hizmetler için ödeme

XPOS'ta tokenları listeleme

Bağlılık programları ve reklamlar için satıcı ödemeleri

XPOS üzerindeki kripto ile ilgili işlemler, NPXS tokenlarının bir kısmını yakar (toplam arzı azaltır ve fiyat desteği olarak işlev görür)

Pundi, çeşitli bölgesel tüccarlarca kabul edilir ve kullanılır. İşte Singapur, Hollanda ve Tayvan'dan bazı örnekler;

Dunderground Kulübü

Finders' Bekçi Barı

Tropikal Kulübe

Japonya'nın Sen'i

Menya Sakura

Kabarık Tatlı

Ramen Masamune

41

New Harbour Cafe & Bar

Hollanda'daki Dergiler

Bithub (Tayvan)

(XPOS cihazının kullanıldığını gösteren tweetler)

XPOS cihazı​

BNB, BTC, ETH ve NPXS dahil olmak üzere kripto para biriminde yüz yüze işlemleri destekleyen arayüze sahip.

Sistem ayrıca Visa, MasterCard, Apple Pay, Samsung Pay, American Express, E2Pay, Alipay, Go Pay ve WeChat gibi geleneksel ödeme şekillerini de kabul edebilir.

XPOS cihaz sahipleri, işlemlerin işlenmesi için ödüllendirilir NPXS tokenları ve bu tokenlar şirketin rezervleri aracılığıyla ödenir.

XPOS, yerel bir uygulama mağazasını destekler.

Reklamcılar, geliştiriciler ve reklam ağları, reklam içeriğini XPOS cihazlarına, kartlarına ve makbuzlarına yerleştirebilir.

Tüccar Gelir Modeli:

Tüccarlar, işlemleri işlemek için ücret olarak %1'i alır.

Kripto ve XPASS kartları satabilir.

Envanter ve sadakat programları, reklamlar kurun ve akıllı makbuzlar yazdırın.

Not: Sadakat = Loyalty şeklinde çevrilmiştir. Aslında birnevi holder demek.

f(x) blok zinciri (blockchain)​

f(x) ekosistemi 5 unsurdan oluşur:

X FXTP İşlevi (Web protokolü): Merkezi olmayan iletim protokolü (P2P).

X Docker İşlevi: Geliştiricilerin dApp'ler oluşturması, göndermesi ve çalıştırması için açık kaynak platformu.

X IPFS İşlevi: Depolama.

X Genel Blok Zinciri (Public Blockchain) İşlevi: Yüksek performanslı, güvenli genel blok zinciri.

X İşletim Sistemi İşlevi: Kullanıcıların f(x) Blockchain ve Android modları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayan ve onlara telefonlarını Android uygulamaları ve geleneksel telekomünikasyon ile geleneksel bir işletim sistemiyle kullanma seçeneği sunan, Android ile modifiye edilmiş, blok zinciri etkin bir işletim sistemi veya merkezi olmayan uygulamalar ve blok zinciri tabanlı aramalar ve mesajlaşma için blockchain modu.

(Aslında Function X olarak geçiyor. Onları İşlev olarak değiştirdim)

Aslında en özet şekilde bahsetmek gerekirse; Kredi kartı ile alışveriş yapıyoruz ve pos cihazı kullanıyoruz ya işte bu da kripto ile alışveriş yapılmasını destekleyen pos cihazı üretmek için çıkmış bir proje. Zamanında evet kullanılmış ve belki de gelecekte kripto paralarımızı tanımlayacağımız kredi kartlarımız ile kripto ödeme yöntemini XPOS'lar ile yaparız belli mi olur :)

Pundıx 3 gün önce felan fiyatlanan ve ekibi de güzel olan bir proje. Ben açıçası bu projeyi çok beğeniyorum. Gelecek vaad ediyor mu onu bilemiyorum. Benim kensi görüşüm gelecek vaad ediyor. Ama kripto para piyasasında herşey olabilir. Tedbirli olmakta fayda var. Anlattıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,244
Kullanıcılar
6,717
Son üye
mehmet7321
Geri