Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Arbitraj Nedir ? Nasıl Kazanılır ?

LeoVinci

Üstçavuş
Arbitraj-Nedir-Arbitraj-Nasil-Yapilir.png

Arbitraj, bir yerde ki ürünü bir değeri olan malı bir piyasada ucuzdan alıp aynı ürünü, aynı anda, risk üstlenmeden, farklı bir piyasada daha yüksek fiyattan satarak elde edilen gelire denir. Arbitraj fırsatı nadiren genellikle anlık olarak yapılan finansal işlemdir malın arz talep dengesinden oluşan farklılıktır. Yani Londradan alınan doların Türkiye' de kısa süreli arasında ki fiyat farkıdır. Arbitrajın çeşitlilikleri de vardır şuan ona girmeyeceğim girmek istediğim konu kripto para piyasasında arbitraj nasıl yapıldığıdır.

Örnek: Bitcoin Probit borsasında 49.400 Dolar diyelim, Binance borsasında 50.000 dolar gösterdiğinde arz ve fark uyuşmazlığından dolayı arasında 600 dolar kadar fark açılır. Transfer yaparak 600 dolar gibi bir para kazanmak mümkün olmaktadır. Verebileceğim en basit örnek buydu ilerliyen zamanlarda daha zorlu arbitraj konularına girmeyi planlıyorum.

Arbitraj gerçekten de bilmediğim bir terimdi. Güzel açıklamışsınız klavyenize sağlık.

Eklemek gerekirse hocam;
Arbitraj fırsatları yurt dışı piyasalarda fazlaca görülür.Bunu tespit edebilen ücretli ücretsiz internet siteleri mevcuttur.Onunla alakalı ayrı bir başlık açılabilir bence.Ayrıca kâr yapabilmek neredeyse imkansız hale getirilmiştir.Günde bir elin parmağını geçmiyor malesef.Çünkü komisyon oranları, satış blokları, alışların veya satışların askıya alınması gibi durumlar çokça karşımıza çıkmaya başladı.Hızlı al-sat yapabilecek ve tespit edebilecek yazılımlar kullanarak yapmak mümkündür.
Dediğiniz gibi çok geniş çaplı bir konu :) İlerleyen zamanlarda bunun üzerine açılacak bir konu planlıyorsanız seve seve yardımcı olurum hocam.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler :)

Ben bu terimin anlamını bilmeyerek aslında uygulama olarak bu işlemi yapmışım :) Coin'in adını tam hatırlayamıyorum fakat atlas coin miydi adı neydi tam hatırlayamıyorum, hatırlamam da zor zaten abidik gubidik coinlerle uğraşmayı sevdiğim için :)

Bir borsa ile diğer borsa arasında rakamsal farklılık olduğunu fark etmiştim. Hemen kolları sıvadım iki borsada da hesap açtım, kâr elde etmem an meselesiydi :) Belirli miktar para ile hemen aldım transfer etmeye gelince ciddi bir fee rakamı görünce, tek uyanık ben değilmişim demiştim :)

Ekli dosyayı görüntüle 7217
Arbitraj, bir yerde ki ürünü bir değeri olan malı bir piyasada ucuzdan alıp aynı ürünü, aynı anda, risk üstlenmeden, farklı bir piyasada daha yüksek fiyattan satarak elde edilen gelire denir. Arbitraj fırsatı nadiren genellikle anlık olarak yapılan finansal işlemdir malın arz talep dengesinden oluşan farklılıktır. Yani Londradan alınan doların Türkiye' de kısa süreli arasında ki fiyat farkıdır. Arbitrajın çeşitlilikleri de vardır şuan ona girmeyeceğim girmek istediğim konu kripto para piyasasında arbitraj nasıl yapıldığıdır.

Örnek: Bitcoin Probit borsasında 49.400 Dolar diyelim, Binance borsasında 50.000 dolar gösterdiğinde arz ve fark uyuşmazlığından dolayı arasında 600 dolar kadar fark açılır. Transfer yaparak 600 dolar gibi bir para kazanmak mümkün olmaktadır. Verebileceğim en basit örnek buydu ilerliyen zamanlarda daha zorlu arbitraj konularına girmeyi planlıyorum.
Güzel bir konu bilmeyenler için faydalı olacak bir bilgi olmuş. Hatta bilenler için de pek dile getirilmeyen bir konu ticarette sık karşılaşılan bir şey ama borsa da ciddi bir takipçi olmanız gerek fırsat yakalamak için o yüzden doğru ekranları takip edin :)

Güzel bir konu bilmeyenler için faydalı olacak bir bilgi olmuş. Hatta bilenler için de pek dile getirilmeyen bir konu ticarette sık karşılaşılan bir şey ama borsa da ciddi bir takipçi olmanız gerek fırsat yakalamak için o yüzden doğru ekranları takip edin :)
Çok anlatılan, taktik verilen bir konu da değildir. Rekabet üst seviyededir. Dediğiniz gibi ciddi takip gerektirir.

Güzel kazançlar sağlayabilir. Ciddi risklerde barındırır. Acemilik çok affetmez.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,240
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri