Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

AVAX Grafik Yorumları

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese tekrar merhaba. AVAX hakkında konuşuyoruz. Yaklaşık 22 gün önce 3 Dolar civarında AL sinyali veren AVAX grafiklerinde tabelalar bu gün 13 Dolar seviyesini gösteriyor. Sadece günlük grafik değil diğer haftalık grafikte de durumu gayet iyi. Şimdi grafiklere göz atarak adım adım AVAX'ı inceleyelim.

AVAXUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210123_210112_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte uzunca bir yükseliş sonrasında birkaç saatlik bir düzeltmeden sonra yoluna devam etmek isteyen bir coin görüyoruz. Yukarı doğru bir karar çıkarsa, biliyorsunuz artık, AL pozisyonu gelecek ve kaldığı yerden sürüp gidecek. İlk hedefi şu an için son dönüş yaptığı yer olan 14.88$ seviyesi olacak. Günlük grafiğe göre burası hem zor bir seviye hem de geçilmesi şart olan bir direnç. Bu dirençte sonrası yok. Nerede yorulursa orada duracak. Aşağı yönelmelerde ise saatlik grafik için 12.48$ desteği önemli.

AVAXUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210123_212521_org.telegram.messenger.jpg

AVAX, 4 saatlik grafikte de AL pozisyonu sürüyor. Geçmişte dik bir çıkış yaptığını ve bir süre yatay/düşüş yaşadığını görebiliyoruz. Hatta bir yerde daha derine düşecek hissi verip tekrar yukarı çıkmış ve böylece yatırımcı elemeleri yapmış. Şimdi 4 saatlik grafikte saatlik grafiğin yukarı hareket etmesi şartı ile yeniden yükseliş hazırlığı yapılıyor.

Yukarıda 14.88$ direnci, aşağıda güçlü bir destek olan 12.08$ ve eğer bu destek altına düşerse 10.48$ desteği var. Günlük grafiğe bakarak daha aşağıları da görebiliriz.

AVAXUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210123_213411_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafikte geçmişin büyük bir bölümünün yatay seyrettiğini ve yaklaşık 22 gün önce çok sert davranmadan yukarı yöneldiğini görebiliyoruz. Başlarda sert olmasa da yukarı çıktıkça hız kazanmış. Bu hız riskleri de doğurmuş. Çünkü 2.91$ seviyesini geride bırakıp 8.90$`a oradan da hızlı bir şekilde 10$ ve 13$ seviyelerine zıplamış. Bu zıplama iyi değil. Merdivenden yukarı çıkarken basamakları 2'şer atmak gibi bir hareket yapmış ve işte riskler buradan doğuyor.

Günlük grafikte de durum budur. AVAX sürekli takip ettiğim bir proje değil. Bu yüzen işin temel analizi ilgilendiren kısımlarını bilmiyorum. Teknik olarak durum yukarıda anlattığım gibidir. Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Bir ay önce neredeyse 3 doların altındaymış... @sahinadm hocam biraz daha önceleri görseniz de başlasanız keşke bu analizlere. :unsure: Ne kadar iyi olurdu.. Nerden bileyim derseniz o da sizin sorununuz ..:p:coffee:

Olabilir... Bundan sonra umarım sahinadm hocam daha atak davranır.. Sizden de aynı atakları bekliyoruz hocam.. Hep bana hep bana olmaz ...Ayrıca ortalığı karıştırmayalım lütfen.. :cool::p:coffee:

@haluk hocam ben altcoin yatırımı yapmadığım için takip etmiyorum. Eskiden yapardım ama şu an DOT müstesna olmak üzere hiçbirini takip etmiyorum.
Hocam kırmadığın için teşekkür ederim. haluk hocam adam @sahinadm DOT'ta dedi. Söyledikten kısa zaman sonra 2 ye katladı Hiç ondan bahsetmiyorsunuz. :)

Teşekkür ederim @Vonzarovich hocam. DOT takibi @luis1410 hocamla başladı. O yönlendirmeseydi haberim olmayacaktı. Tıpkı senin bu gün AVAX yönlendirmesi de yaptığın gibi.

Yani @haluk hocam. Gözünüze kestirdiğiniz bir altcoin olursa haber verin yazayım. Atik olursanız benlik sorun yok ama ben altcoin takibi yapmıyorum. :)

Ya o değilde, napalım şimdi @sahinadm hocam, alalım bu fiyatlardan AVAX? Yoksa trenin 14,88 dolar ya da 12,08 istasyonlarında mola vermesini mi bekleyelim?
Molada çaylar benden bu arada :coffee: :)

Hocam ben şahsen almam. Tren kalkmış. En azından saatlik SAT sinyali görüp yeniden ayağa kalkmasını beklerim. Haftalık grafik daha yeni AL sinyali verecek ve bu uzun soluklu bir hareketin başlayacağına işaret ediyor. Teknik olarak. Almakla almamak kararı zor ve çok değerli bir karar.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,254
Kullanıcılar
6,717
Son üye
Nicoo
Geri