Neler yeni

Başarılı CEO’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: Tsunami Geliyor!

  • Scamcoin: Dolandırıcılık amacıyla çıkarılmış altcoin’dir. Scamcoinler genellikle sahte veya kopya projelerle, hiçbir temel fikir ya da amaç taşımaksızın bu işle ilgilenen kişilerin yatırımlarını toplayıp piyasadan çekilme niyetiyle ortaya çıkarlar.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Square Inc.’in devasa Bitcoin (BTC) satın alımının kurumsal yatırımların lider kripto para birimine akışının başlangıcı olduğunu söylüyor.

Dün haberini verdiğimiz gibi San Francisco merkezli finansal hizmetler şirketi Square Inc., yaklaşık 50 milyon dolar değerinde BTC aldığını duyurdu. Büyük yatırım, popüler şirket MicroStrategy’nin nakit varlıkları tutmaya karlı bir alternatif olarak Bitcoin’e yaptığı 425 milyon dolarlık yatırımın ardından geldi.

Kripto borsası Gemini’nin kurucu ortağı, CEO’su ve sadık bir Bitcoin savunucusu olan Tyler Winklevoss, Twitter takipçilerine bu büyük BTC alımlarının Bitcoin alanına gelen kurumsal yatırımların dalgasındaki ilk damlalar olduğunu söyledi.

“Birinci damla Michael Saylor’du ve MicroStrategy 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bugün Jack Dorsey ve Square 50 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyor. Yarın, başka bir vizyoner lider olacak ve bir başkası ve bir diğeri… Yatırım tsunamisi geliyor.”
Dijital yatırım firması CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors de yatırımın Bitcoin’in yaşayabilir ve düzenlenmiş bir kurumsal varlık olarak evrimini vurguladığını söylüyor. Demirors, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin, gittikçe daha düzenlenmiş ve yapılandırılmış bir küresel pazarda 7 gün 24 saat işlem gören oldukça likit bir varlık ve etkili bir portföy çeşitlendiricisi!”
Satın Alma Belgesi Yayınlandı
Genel açıklamasına ek olarak, Square’deki ekip, ABD düzenlemelerine uygun olarak yaklaşık 4.709 BTC’yi tam olarak nasıl satın aldıklarını açıklayan bir belge yayınladı. Hareket, benzer büyüklükte alımlar yapmak isteyen diğer şirketlere rehberlik etmek için tasarlandı. Belgede şu ifadeler kullanıldı:

“İşlem gizliliğini ve işlem sırasındaki fiyat düşüşünü korumak için Hazine, şu anda Cash App’in Bitcoin ticaret ürününün bir parçası olarak kullandığımız bir Bitcoin likidite sağlayıcısı ile Bitcoin’i tezgah üstü satın aldı. Likidite sağlayıcılarımızı seçerken değerlendirdiğimiz kriterler arasında fiyatlandırma, yıllık ticaret masası hacmi ve mevcut ticaret ve takas raylarımızla entegrasyonlar yer alıyordu. Bazıları, geçmişte kullandığımız popüler tezgah üstü masalar burada bulunabilir.”
 

Üst