Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ( BTC ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 24.05.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bitcoin bu gün güzel yükseldi değil mi? En azından son birkaç gün boyunca denemelerde bulunduğu hareketlerinden daha iyi bir hareket yaptı bu sefer. Bence gayet yerinde bir hamle oldu. Çünkü 34800$ üzerinde kalması şarttı. Yoksa düşüş meyilli çalışmaya devam edecekti.

Ayrıca yeni bir düşüş dalgası daha beklediğimi ve o ikinci dalganın henüz gelmediğini dün belirttim. Düşmesi in biraz yükselmesi gerektiğinden de bahsettim. İşte yükseldi ve sıra düşüşte. Bahsettiğim bu düşüş muhakkak gelecek diye bir kural koymuyorum. Düşmesini bekliyorum sadece. Olur veya olmaz, istediğim şeyi beklemek konusunda özgür olduğumu düşünüyorum.

Neyse grafiklere geçelim.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210524_205113_681.jpg

Bitcoin saatlik grafikte AL pozisyonu 18 saat önce başladı ve şu an artık yerini yatay seyre bıraktı. Sırada 4 saatlik grafikte yukarı yönlü bir harekete geldiği için az düşüş veya yatay seyir olması doğal bir hareket. Nasıl ki düşmesi için yükselmesi gerekiyor, yükselmesi için de düşmesi gerekiyor. Bu kural metninde 'düşüş'ün yanında yatay seyir kavramını da kullanabiliriz.

Bitcoin de şu an saatlik grafik için 34800$ seviyesi paha biçilemez bir değere sahip. Bu seviyenin üzerinde kaldığı her saniye çok önemli ve yukarı ivme kazanmasını kolaylaştıracak. Yukarı devam edebilirsen 42000$ ilk ve en önemli hedef. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olursa benim ikinci dalga düşüş fikrim de çöp olur; fakat çok çalışması gerekiyor.

Aşağıda ise saatlik grafik için 34800$ seviyesinden sonra 31107$ seviyesi mimik bir destek olarak bekliyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210524_205151_205.jpg

Grafiği özellikle geriden alıyorum ki düşüş hareketlerinin 'gelmişini geçmişini' görelim! Düşüş başlamadan önce sık sık pozisyon değiştirmeleri ve sonrasında düşüş hareketinin gelmesi. Şimdi yukarı yönelmeden önce sık sık yön değiştirmeler ve sonrasında yukarı hareketi başlatması beklenir. Ulan bu bilgi var ya adamı zengin eder. :D

Şu an yukarı devam etmesi için önemli olan seviye, 34800$ ile 36443$ seviyeleri. Bu iki seviye üzerinde kaldığı sürece problem yok. Devamında 42000$ ancak mümkün olur.

Aşağıda ise 31107$ seviyesinden sonra 29231$ seviyesi bekliyor.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210524_205222_112.jpg

Bitcoin günlük grafiğinde yükselişe dair hiçbir belirti yok. Hem de hiç. Ancak sabah kadar şimdi olduğu gibi yukarılarda kalmaya devam ederse yarınki mum konuşabilir; ama boş konuşur. Önemli olan sonraki ve sonraki günlerde de konuşabilmesi.

Günlük grafik için yukarıda 42000$, 43007$, 44834$ seviyeleri var. Buraların üzerinde birkaç gün hatta bir hafta kalıcı olmadı mı asla güvenmem şu an. Kendi fikrim.

Aşağıda ise 36443$ ile 34800$ seviyelerinden sonra 30006$, 29231$, 28377$, 24217$ ve 23777$ daha aşağısı da var tabii; fakat bu kadarı yeter şu an.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Ekli dosyalar

• IMG_20210524_075819_531.jpg
    IMG_20210524_075819_531.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 60
Ulan bu bilgi var ya adamı zengin eder. :D
Zengin olmak için 1 sebep daha ekledik çantaya inşallah emin adımlarla yürüyoruzdur.

Grafiği özellikle geriden alıyorum ki düşüş hareketlerinin 'gelmişini geçmişini' görelim!
En eski Index buldum şimdi. Bu konuyu görünce tekrar bakma gereği hissettim. En erken 2013 tarihinden sonra listelenenler vardı. İnceleyelim hocam.

En eski Index buldum şimdi. Bu konuyu görünce tekrar bakma gereği hissettim. En erken 2013 tarihinden sonra listelenenler vardı. İnceleyelim hocam.

Bu kısmı tam anlamadım hocam. :)

Hızlı yazdım ya bakınca ben de anlamadım ?. TradingView üzerinde bitcoin grafiklerine bakıyordum. Sizin dediğiniz gibi doğuşunu inceleyebilmek için. En eski 2013 bulmuştum ama sizin bu yazınızla bir daha baktım ve index’in tahtasını buldum 2010’dan bu yana bitcoin hareketlerini gösterdiği.

Hızlı yazdım ya bakınca ben de anlamadım ?. TradingView üzerinde bitcoin grafiklerine bakıyordum. Sizin dediğiniz gibi doğuşunu inceleyebilmek için. En eski 2013 bulmuştum ama sizin bu yazınızla bir daha baktım ve index’in tahtasını buldum 2010’dan bu yana bitcoin hareketlerini gösterdiği.
Anladım hocam. Teşekkür ederim.

Evet sıfıra kadar veri var sunucularda.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,253
Kullanıcılar
6,700
Son üye
Wolfman0735