Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

bitcoin-2008262_1280.jpg

Coinkolik sitesinin haberine göre, ABD Kongresi, pazar günü bir açıklama yaparak salgın için ayırdıkları yardım paketini açıkladı. Bu miktar 900 milyar dolar olacak. Bu yardım işsizlik ödeneği, küçük işletmeleri destekleme, aşıların dağıtılması ve okullar için ayrılacak.

Bu yardım paketi haberi kripto para değerleri üzerinde pozitif etki yapabilir çünkü piyasalara destek sağlayacak. Teşvik paketinden faydalanacak kişilerin bu yardımları kripto para almak için kullanması halinde, kripto paraların fiyatlarında olumlu gelişmeler yaşanabilir.

ABD hükümeti ve merkez bankasının tüm yıl, Kovid-19 salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek için aldığı önlemlerin, enflasyona sebep olabileceği ve Bitcoin’in bu durumdan karlı çıkacağı düşüncesi hakim.

Bitcoin’in gün içinde yaşadığı büyük değer kaybına, mutasyona uğrayan Kovid-19 virüsü haberleri sebep olmuş olabilir. Teşvik paketi bu olumsuz havayı dağıtarak, tekrardan Bitcoin’in yükselmesini sağlayabilir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,240
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri