Neler yeni
probit borsası

BitMEX Operatörü Suçlamalara Karşı Savaşacaklarını Açıkladı

  • Hashrate: Madencilik yaparken belli bir süre içinde çözebileceği işlem sayısını ifade etmek için kullanılan orandır.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

bitmex-btc.jpg

Akşam saatlerinde kripto para dünyasına bomba gibi düşen haberde Bitcoin türevleri borsası BitMex ortaklarına çeşitli suçlamalar yöneltilmiş ve kurucu ortaklardan biri tutuklanmıştı.

Suçlamalarla Savaşılacak
Yeni bir açıklamaya göre, kripto türev borsası BitMEX’in ana şirketi ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından açılan hukuk davasında adı geçen sanıklardan biri olan HDR Global Trading Limited, suçlamalarla mücadele sözü verdi.


Sözcü, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“ABD hükümetinin bu suçlamaları getirme konusundaki sert kararına kesinlikle katılmıyoruz ve iddiaları şiddetle savunmayı amaçlıyoruz. Başlangıç olarak ilk günlerimizden beri, her zaman ve her anda anlaşılır ve mevcut rehberliğe göre geçerli ABD yasalarına uymaya çalıştık.”


Suç Duyurusu
Hem CFTC hem de ABD Adalet Bakanlığı – New York’un Güney Bölgesi aracılığıyla – kurucu ortak ve CEO Arthur Hayes de dahil olmak üzere BitMEX’in sahibi-operatörlerine karşı suç duyurusunda bulundu.

DOJ, kurucu ortaklar Samuel Reed ve Ben Delo ile birlikte iş geliştirme şefi Greg Dwyer’ı ABD Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladı. DOJ, cezai suçlamaları açıkladığında, Reed’in Massachusetts’te tutuklandığını belirtti. Ayrıca CFTC, BitMEX’i, kurucu ortaklarını ve bir dizi işletmeyi kara para aklamayı önleme ve KYC kurallarını uygulamadaki başarısızlık da dahil olmak üzere bir dizi ihlalle suçladı.
 

Üst