Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BNB Yakma İşlemi Birkaç Gün İçinde Gerçekleşecek

Ben hemen girdi yapayım burada. Geçmişteki miktar kadar BNB yakılırsa, piyasa değeri olarak sansasyonel bir yakma işlemi gerçekleşmiş olur. Bu durumunda fiyata etki etme ihtimali var. Şubat ayındaki Lale devrinden ve daha sonrasındaki Bnb yukarı hareketinden beri gerçekleşecek olan ilk yakma :)

Farklı açılardan bakmayı severim :)

YTD
Genel kanı artacağı yönünde o zaman hocam. Yine de tedbirli davranıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Bu arada atılan bu tweet sonrası BNB yeni bir ath yaparak 508 doları gördü. Anlık 496-500 dolar seviyelerinde dolaşıyor.
Yatırım tavsiyesi değildir.
Zaten bu tweeti atma nedeni bu fiyat hareketi beklentisi. Tweet öncesi yüklü alım ve tweetten 1 saat sonra satım yapan biri kısa sürede yüksek bir kazanç sağlamış oluyor. Adam kendi borsasında inseder bilginin ekmeğini yiyordur..

Zaten bu tweeti atma nedeni bu fiyat hareketi beklentisi. Tweet öncesi yüklü alım ve tweetten 1 saat sonra satım yapan biri kısa sürede yüksek bir kazanç sağlamış oluyor. Adam kendi borsasında inseder bilginin ekmeğini yiyordur..
Doğru hocam. Bir tweet öncesi topla sonra sat dünyanın parası. Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben hemen girdi yapayım burada. Geçmişteki miktar kadar BNB yakılırsa, piyasa değeri olarak sansasyonel bir yakma işlemi gerçekleşmiş olur. Bu durumunda fiyata etki etme ihtimali var. Şubat ayındaki Lale devrinden ve daha sonrasındaki Bnb yukarı hareketinden beri gerçekleşecek olan ilk yakma :)

Farklı açılardan bakmayı severim :)

YTD
Ben son üç ayın işlem hacmine bakarak biraz daha fazla miktarda yakma bekliyorum :)
Yatırım tavsiyesi değildir.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Bal tutan parmağını yalar misali

Arkadaşlar size bir ip ucu vereyim.
Bakın bu adamlarım işi gücü manipüle, delil ise size aşağıda göstereceğim matametiksel bir kanıt.

Şimdi başlayalım.

Binance coin
Piyasa değeri = 77.940.000.000$
Dolaşımdaki Coin = 154.530.000

Fiyat ise = 77.940.000.000 ÷ 154.530.000 = 504,36
Tamda şimdiki anlık fiyat.

Peki 15.000 adet BNB yakılsa fiyata ne kadar etki edicek, hadi hep beraber görelim çok şaşıracaksınız.

154.530.000 - 15.000 = 154.515.000

Artık yeni dolaşımdaki coin 154.515.000 BNB, hadi ayni işlemi tekrar yapalım.

77.940.000.000 ÷ 154.515.000 = 504,41
0.05$ ve Yüzdelik olarak %0.01 karınız hayırlı olsun.

Elinizde 1000 adet BNB olsa 50$ kar ederseniz evet 500.000$ ile 50 dolar kazanmak çok güzel bir kar ;)

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi bu arz yakımı fiyata hiç bir etki etmedi diyebiliriz, peki bu paylaşımlar ne için, bu duyurular ne için?
"Daha fazla yatırım gelsin daha çok kazanalım"

Bu tür haberlere dikat edelim fiyatın artması ancak büyük bir arz yakımı ile olur veya ancak piyasa değerinin artması ile olur, bu tür açıklamalar olmasa, millet fiyatın artacağını sanmasa hiç yatırım yaparmı? Hayır yapmaz. Siz kendi kazancınıza ve fırsatları değerlendirmeye bakın size uygunsa girin değilse girmeyin en ince ayrıntısına kadar araştırın, herkesin malı değerlidir.

Not: hesaplama anlık fiyat ve piyasa değeri ve dolaşımdaki coin adeti ile yapılmıştır.
Olacak her hangi bir değişiklik fiyatı her halükarda etkiler.

Arkadaşlar size bir ip ucu vereyim.
Bakın bu adamlarım işi gücü manipüle, delil ise size aşağıda göstereceğim matametiksel bir kanıt.

Şimdi başlayalım.

Binance coin
Piyasa değeri = 77.940.000.000$
Dolaşımdaki Coin = 154.530.000

Fiyat ise = 77.940.000.000 ÷ 154.530.000 = 504,36
Tamda şimdiki anlık fiyat.

Peki 15.000 adet BNB yakılsa fiyata ne kadar etki edicek, hadi hep beraber görelim çok şaşıracaksınız.

154.530.000 - 15.000 = 154.515.000

Artık yeni dolaşımdaki coin 154.515.000 BNB, hadi ayni işlemi tekrar yapalım.

77.940.000.000 ÷ 154.515.000 = 504,41
0.05$ ve Yüzdelik olarak %0.01 karınız hayırlı olsun.

Elinizde 1000 adet BNB olsa 50$ kar ederseniz evet 500.000$ ile 50 dolar kazanmak çok güzel bir kar ;)

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi bu arz yakımı fiyata hiç bir etki etmedi diyebiliriz, peki bu paylaşımlar ne için, bu duyurular ne için?
"Daha fazla yatırım gelsin daha çok kazanalım"

Bu tür haberlere dikat edelim fiyatın artması ancak büyük bir arz yakımı ile olur veya ancak piyasa değerinin artması ile olur, bu tür açıklamalar olmasa, millet fiyatın artacağını sanmasa hiç yatırım yaparmı? Hayır yapmaz. Siz kendi kazancınıza ve fırsatları değerlendirmeye bakın size uygunsa girin değilse girmeyin en ince ayrıntısına kadar araştırın, herkesin malı değerlidir.

Not: hesaplama anlık fiyat ve piyasa değeri ve dolaşımdaki coin adeti ile yapılmıştır.
Olacak her hangi bir değişiklik fiyatı her halükarda etkiler.
Hocam ben muhtemelen yanılıyor olabilirim veya BNB'nin yakma olayı farklı olabilir. Ama farzedelim 100 milyar Xcoin adet fiyatı 1 lira ve 50 milyar Xcoin yakılacağı söyleniyor. Bizim elimizde de 10 bin adet olsun. 10 bin liramız var şimdi. Yakıldığı anda X coinimizin adet fiyatı 2 lira olacak ama tüm coinlerin yarısı yakıldığı için benim elimdeki 10 bin adetin de yarısı yakılmayacak mı? Yani benim için değişen bir şey yok.

Burada tek değişen yakılma olayından dolayı tekrar yatırımcı desteği bulmaya başlayacak olması değil midir? Yani artış azalış bundan dolayı olmaz mı? Ya da soruyu şöyle yönelteyim 100 milyar Xcoinimizin 90 milyarı dolaşımdaysa yakma işlemi bir tek dolaşımda olmayan 10 milyar üzerinden mi yapılır? Ha öyleyse yakım işlemi sonucu (kaçan yatırımcı olmazsa) anlık kâr açıklarız bu durumda tabi yakılan adetin çokluğuna göre. (Bkz: Xcoinimiz çok cömert davrandı.)

Hocam ben muhtemelen yanılıyor olabilirim veya BNB'nin yakma olayı farklı olabilir. Ama farzedelim 100 milyar Xcoin adet fiyatı 1 lira ve 50 milyar Xcoin yakılacağı söyleniyor. Bizim elimizde de 10 bin adet olsun. 10 bin liramız var şimdi. Yakıldığı anda X coinimizin adet fiyatı 2 lira olacak ama tüm coinlerin yarısı yakıldığı için benim elimdeki 10 bin adetin de yarısı yakılmayacak mı? Yani benim için değişen bir şey yok.

Burada tek değişen yakılma olayından dolayı tekrar yatırımcı desteği bulmaya başlayacak olması değil midir? Yani artış azalış bundan dolayı olmaz mı? Ya da soruyu şöyle yönelteyim 100 milyar Xcoinimizin 90 milyarı dolaşımdaysa yakma işlemi bir tek dolaşımda olmayan 10 milyar üzerinden mi yapılır? Ha öyleyse yakım işlemi sonucu (kaçan yatırımcı olmazsa) anlık kâr açıklarız bu durumda tabi yakılan adetin çokluğuna göre. (Bkz: Xcoinimiz çok cömert davrandı.)
Hayır hocam sizin elinizdeki coinler yakılmaz sistemde yakılacak coin, airdrop ta dağıtılacak coin, yöneticiye ayrılan coin ekip adamlarına ayırlıan coin, dolaşıma sokulacak coin, dolaşımda sonradan sokulacak coin vs. önceden her bir bölüm için ayrılan coin böyle bölünür sistemde yakılacak coin sizin elinizdekiler değildir daha önce belirlenmiş coinlerdir, burda kar etme durumunuz dolaşımda olan coinlerin miktarına bağlıdır herkes Xcoin gibi cömert değil malesef eğer büyük miktarda yakım olmaz ise fiyat yükselmez ancak böyle haberleri yayarak insanları manipüle ederler ve yatırımcı çekerler, kısa vade için tabiki uzun vadede olabilir, bu yatırımcının içerde kalmasına yani satış yapmamasına bağlıdır.

Birde işin uzun vade kısmı var, buda dolaşımda olmayan coinlerin yakımı ile alakalı, coinler dolaşımda olmadığı için fiyatı etkilemiyor, eğer piyasaya sürülürse fiyatlarda düşüş olur, tabi eğer yeni yatırımcılar gelmez ise birde dolaşıma sokulacak miktarda önemli.
Eğer bu dolaşımda olmayan coinler yakılırsa yine fiyata etki etmeyecektir ama anlık olarak etki etmeyecektir, uzun vade olarak o coinler piyasa sürülmediği için fiyat yerini korur ve yatırımcı çıkmadığı sürece fiyat düşmez, yeni yatırımcı da gelirse doğal olarak fiyat yükselir.

Bir yanlışım var ise düzeltiniz umarım doğru anlatmışımdır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,242
Kullanıcılar
6,715
Son üye
BurakBey
Geri