Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BNB Yakma İşlemi Birkaç Gün İçinde Gerçekleşecek

Hocam ben muhtemelen yanılıyor olabilirim veya BNB'nin yakma olayı farklı olabilir. Ama farzedelim 100 milyar Xcoin adet fiyatı 1 lira ve 50 milyar Xcoin yakılacağı söyleniyor. Bizim elimizde de 10 bin adet olsun. 10 bin liramız var şimdi. Yakıldığı anda X coinimizin adet fiyatı 2 lira olacak ama tüm coinlerin yarısı yakıldığı için benim elimdeki 10 bin adetin de yarısı yakılmayacak mı? Yani benim için değişen bir şey yok.

Burada tek değişen yakılma olayından dolayı tekrar yatırımcı desteği bulmaya başlayacak olması değil midir? Yani artış azalış bundan dolayı olmaz mı? Ya da soruyu şöyle yönelteyim 100 milyar Xcoinimizin 90 milyarı dolaşımdaysa yakma işlemi bir tek dolaşımda olmayan 10 milyar üzerinden mi yapılır? Ha öyleyse yakım işlemi sonucu (kaçan yatırımcı olmazsa) anlık kâr açıklarız bu durumda tabi yakılan adetin çokluğuna göre. (Bkz: Xcoinimiz çok cömert davrandı.)
Ayrıca ilk Xcoin de verdiğiniz örnek anladığım kadarıyla yakım kapsamına girmiyor, o arz azaltma kapsamına giriyor buda sizin paranıza etki etmiyor sadece sizde olan 1000 adet Xcoin arzı azalttığı için koyduğunuz para aynı para ama elinizdeki coin miktarı düşüyor.
Aslında bu arz azaltma konu daha kapsamlı fiyat yükseliş ve düşüşler değişime uğruyor bildiğim kadarıyla ama genel olarak yüzdelik yükseliş aynı yükseliştir.

Tamamdır hocam ben bir kaç yerde görmüştüm de yanmasına niye seviniyorsunuz sizin elinizdeki de yanacak diye ondan öyle yazdım.

Yakım işlemleri her 3 ayda bir devam edecek, komisyondan kendi kazandıkları kısmın %40'ını yakıyorlardı sanırım, yüzdeyi sallıyor olabilirim tam bilmiyorum şu an. Yani en son yakım bile felaket büyüktü, onun bile 2 katı kadar yakım olabilir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,244
Kullanıcılar
6,717
Son üye
mehmet7321
Geri