Neler yeni

Bu Tarihi Modele Göre, Bitcoin Yakında Büyük Patlayacak!

  • Cryptography: Bir bilginin istenmeyen kişiler tarafından erişilmesini engelleyebilmek için kullanılan şifreleme tekniğidir. Kriptografi, kripto para işlemlerinde, gizliliği, güvenliği ve doğruluğu sağlar.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

cryptocurrency-bitcoin-news-altcoinbuzz-investing-ethereum-crypto-blockchain-49.png

Bitcoin ve tüm kripto piyasası, son birkaç haftadır azalan oynaklığa tanık oluyor. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, alıcılar 10.200 dolardan destek alırken, satıcılar bölgeyi 11.000 ila 11.200 dolar arasında korumaya devam ederken, yatay alım satım dalgasına yakalandı. Bu seviyelerde alım satım baskısının neden olduğu ivme eksikliği, 10.600 dolar ile 11.000 dolar arasında sıkı bir ticaret aralığının oluşmasına yol açtı.

Önümüzdeki günlerde Bitcoin’in bu seviyelerden herhangi birini parçalaması için yeterli volatiliteyi neyin katalize edebileceği şu anda belirsizliğini koruyor. Bir analist, BTC için yükseliş gösteren bir faktör olarak tarihsel bir modele işaret ediyor. Analist, modelin devam eden yatay ticaret dalgasının kilit direnç seviyesinin hemen altında gerçekleştiğini belirtti. Tipik olarak bu durum, analiste göre boğaların patlayıcı bir harekete hazırlandığına işaret ediyor.
ByzGen-5-750x342-1.png


Byzantine General: Lider kripto para Bitcoin, yakında patlayabilir!
Bitcoin için geçen ay zor geçti. Kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte BTC, Ağustos ayı sonlarında 12.400 dolarlık zirveye ulaştıktan sonra, fiyatının 9.900 dolara kadar düşmesine neden olan bir satış dalgası gördü. Buradaki destek önemliydi ve 11.200 dolarlık yüksek seviyelere güçlü bir geri dönüşü katalize etti. Burada reddedildiğinden beri, lider kripto para birimi menzile bağlı ticaret görüyor.

Kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında yorumda bulunan popüler analist Byzantine General, direncin altındaki konsolidasyonun genellikle yükselişe geçtiğini açıkladı. Byzantine General, Bitcoin’in 11.000 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde gerçekleşen geçmiş konsolidasyon döneminden farklı olarak, bu konsolidasyonun dirence dönüşen kritik seviyenin altında gerçekleştiğini belirtti. Bu nedenle analist, bunun kripto paranın “patlayacağı” anlamına gelebileceğine inanıyor. Byzantine General konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


THIZLI İPUCU. BTC, DESTEĞİN HEMEN ÜSTÜNDE BİR ARAYA GELDİĞİNDE VE ONU KUCAKLAMAYA DEVAM ETTİĞİNDE, NEREDEYSE HER ZAMAN BİR BOĞA TUZAĞIDIR. ÖZELLİKLE KONSOLİDASYON AŞAĞI DOĞRU EĞİLDİĞİNDE. BİTCOİN PATLADIĞINDA, GENELLİKLE PATLAR VE KİMSEYE İÇERİ GİRME ŞANSI VERMEZ.
 

Üst