Neler yeni

Cardano (ADA) Yeni Güncellemesini Duyurdu

  • Resistance: Alıştan satışa dönen direnç noktasıdır.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Cardano’nun (ADA) arkasındaki araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, protokolü Ethereum’dan çok daha üstün bir hale getirmek için yeni bir ağ güncellemesi başlatmaya hazırlanıyor.

Güncelleme konusundaki tartışmalar kripto para topluluğunda devam ederken, ADA’nın yükseliş öncesi bir düzeltme yaşayacağı ihtimali de sıklıklı tartışılan konular arasında yer alıyor.

IOHK, Ağın Hizmet Programını Genişletmek İstiyor
Cardano, geçtiğimiz hafta etkileyici bir ralli geçirdi ve fiyatında %40’tan fazla artış görüldü. Bazı kesimler tarafından “Ethereum katili” olarak adlandırılan kripto para, geçtiğimiz hafta 0.076 dolar seviyesinden yükselişe geçerek, 0.107 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yaşanılan yükselişin en büyük sebebi olarak ise güncelleme haberinin etkisi gösteriliyor.


Yaklaşan ağ yükseltmesi, diğer tüm özelliklerinin yanı sıra ADA protokolünün üzerine merkezi olmayan uygulamalar (dApp) oluşturma yeteneği eklediği için, ağ üzerinde ileriye doğru atılacak büyük bir adımı temsil ediyor. IOHK Başkanı Charles Hoskinson, Goguen olarak adlandırılan yükseltmenin üç farklı aşamada yayınlanacağını duyurdu. Ancak geliştirme ekibi öncelikle Cardano’nun yardımcı programlarını genişletmeye yardımcı olacak, meta veri aktarımlarını dahil etme konusuna odaklanacak.

Meta ve transferleri ağa entegre edildiğinde, ADA ağı çok varlıklı bir sisteme geçiş sağlayacak, Bu tür bir değişikliğin arkasındaki fikir, kullanıcıların kişiselleştirilmiş token’larını oluşturmalarına izin vermek.

Goguen’ın aşamalarından birisi ise, Ethereum blokchain’den Cardano’ya verimli bir şekilde geçiş sağlamak için “ERC20 token dönüştürücü” aracının da kullanıma sunulması.

Cardano’da Geri Çekilme Yaşanabilir
Şirket tarafından yapılan duyurunun heyecan yaratmasına rağmen, bazı teknik endeksler, ADA’nın kısa süre içerisinde bir geri çekilme yaşayacağını gösteriliyor.

Sıralı TD göstergesi, hem 12 saatlik gem de 4 saatlik grafikte satış sinyalleri sunuyor. Aşağı yönlü oluşumlar, yeşil dokuz mum şeklinde gelişti ve yükseliş eğilimi devam etmeden önce bir düzeltme öngörüyor.

Cardano, düşüş yolunda 0.097 dolar seviyesinde önemli bir destek bulabilir. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, 30.000 adresin bu fiyat seviyesinde 3.7 milyardan fazla ADA satın aldığını gösteriyor.Böylesine büyük bir arz engeli, ADA’nın arkasındaki satış baskısının bir kısmını absorbe edebilir. Ancak bu seviye tutulamaz ise, Cardano 0.090 dolar seviyesine hızlı bir şekilde düşecektir.
 

Üst