Neler yeni

Dev Bitcoin Borsası Bitfinex, Popüler 3 Kripto Para Birimine Faiz Verecek

  • Token: Belirli bir platformda belirli bir amaç için üretilen ve dağıtılan bir varlığı temsil eden araç veya değerlerdir. Ethereum’un akıllı kontratlarında üretilen projeler örnek olarak verilebilir. ICO’lara yatırım yapanlara karşılık olarak dağıtılır ve sadece üretildikleri yapı üzerinde kullanılabilirler. Bu yönüyle koinlerden ayrılırlar.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Bitfinex-kriptokoin-com-.jpg

Eğer bu kripto para birimlerine sahipseniz artık pasif gelir elde etmenin yeni bir yolu bulunuyor.

Kripto borsası Bitfinex şimdi üç farklı kripto para biriminin sahiplerine yıllık %6,2’ye kadar faiz kazanmanın bir yolunu sunuyor.


Ayrıntılarda Neler Var?
30 Eylül’de yapılan bir duyuruya göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahipleri artık Celsius Network ile ortaklık yoluyla yıllık %6,2’ye kadar faiz elde edebilirken; XRP sahipleri de %4,91’e kadar getiri elde edebilir. Şu anda yaklaşık 150 bin kullanıcı sayısı ile 1 milyar dolarlık koine sahip olan borç verme platformu, haftalık aralıklarla ödenen ödüller ile günlük olarak tokenlara faiz tahakkuk etmesine izin vereceğini söyledi.

Bitfinex baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bu teklifin, Bitcoin’i uzun vadeli bir değer deposu olarak satın alan ve aynı zamanda varlıklarından para kazanmak isteyen müşterilere hitap etmesini bekliyoruz” diyor.


Pasif Gelir Yolu
Borsa, BTC, ETH ve XRP sahiplerine fiat tasarruf hesapları ortalamasından daha iyi APY oranları sunarak Bitfinex’i bazı açılardan bankalarla rekabet edebilir hale getiriyor. Pek çok geleneksel yatırımcı, bankaları kriptodan daha az riskli bir girişim olarak görse de, faiz oranları nadiren % 1 -% 2’yi aşıyor. Öte yandan, kripto para birimleri genellikle bir günde Bitfinex’teki yıllık faiz oranından daha fazla volatiliteye sahiptir.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, borç verme ve borç alma platformunun hedefinin “100 milyon yeni insanı kripto para birimine getirmek” olduğunu sık sık söylüyor.


Şu anda müşteriler, platformu kullanarak 12 stablecoin karşılığında ödüllerde % 15,89’a kadar APY kazanabilirler. Coinbase, kripto traderlarının Dai’lerine %2 APY ve USD Coin (USDC) sahipleri için %0.15 kazanmaları için benzer bir sistem başlattı. Borsa, rekor düşük seviyelerde yer alan devlet tahvilleriyle karşılaştırıldığında kripto varlıklarından pasif bir şekilde gelir elde etmenin bir yolunu sunuyor.
 

Üst