Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Elrond Coin (EGLD) Nedir?

Gknacr

Yüzbaşı
elrond egld nedir.jpg

Bugün oluşturduğum bir içerikte bahsettiğim öğrencilerin eğitim ücretlerini ödeyebilecekleri kripto para olan ve projesi ile dikkatimi çeken EGLD ile ilgili önemli bilgileri derledim. İlgili konu; https://satoshiturk.com/threads/bir...ipto-para-ile-oedeyebilecegini-acikladi.7164/

Elrond (EGLD) nedir?

EGLD Elrond projesinin resmi kripto para birimidir. Eski adı ERD, 1000/1 oranında ölçeklendirilmesinden sonra yeni adı EGLD olarak değişmiştir ve EGLD ERD'den 1000 kat değerli hale getirilmiştir. Elrond projesi 2017 yılında Benjamin ve Lucian Mincu kardeşler tarafından başlatılmış ve proje 2019 yılında duyurulmuştur. Duyurulmasından itibaren testnet sürecine geçen Elrond, başarılı geçen testnet işleminde sonra 2020 yılının Temmuz ayında mainnet'e alınmıştır. Mincu kardeşlerden Benjamin Mincu CEO olarak, Lucian Mincu ise CIO olarak görev yapmaktadır.

İki kardeş Elrond projesine başlamadan önce bir dijital varlık yatırım fonu olan Metachain Capital'i kurdular. Ayrıca bu iki projenin dışında ICO'lar için analitik yayınlar paylaşan ICO Market Data adında bir projeleri daha var.

Tüm bunların yanında kardeşlerin en önemli projelerinden biri olarak gördüğü birde dijital cüzdan projeleri mevcut. Maiar adı verilen cüzdan, para alışverişlerini kolaylaştıran, kişilerin dijital varlıklarını cep telefonunda depolamasını sağlayan bir cüzdan olma özelliğini sağlıyor. Cüzdan 31 Ocak tarihinde yayınlandı ve kullanıma sunuldu. Ayrıca Elrond firmasının dünyanın en büyük cep telefonu markası olan Samsung ile olan yakınlığı ve iş birliği herkes tarafından biliniyor. Hatta önümüzde ki yıl üretilecek ve satışa sunulacak Samsung cep telefonlarında Maiar'ın kurulu olacak geleceği bile söylentiler arasında.

elrond samsung cüzdan.png

Maiar adında ki cüzdan cep telefonuna kolayca entegre edilebiliyor ve diğer cüzdanlar gibi kullanıcı adı, şifre ve diğer kurtarma verilerine ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor. Elrond ağının hızlı ve ucuz veri transferi sayesinde dünyanın her yerine çok kısa sürede daha ucuz masraflar ile para gönderip alabiliyorsunuz. Cüzdan şuan eGOLD, ETH ve BSC ağını destekliyor ve ekip bu ağları arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Elrond işbirlikleri

Mincu kardeşler yeni, hızlı ve daha ucuz bir ağın yanı sıra yeni işbirlikleri ve yeni anlaşmalara da çok önem veriyor. EGLD token BSC altyapısında oluşturulmuş ve Binance tarafından destekleniyor. Binance'ın yanında Samsung, Chainlink, Crypto. com, Coinbase, Trustwallet gibi önde gelen firmalar ile işbirliği anlaşmaları da mevcut.
Ayrıca Elrond-Binance işbirliği kapsamında BUSD stabil parasının Elrond ağında çalışacağını duyurdu ve bu güncellemelerin devamını geleceğini de duyuruya ekledi. Bunların yanında ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase'de EGLD'yi listeleme işlemi için incelemeye aldığını geçtiğimiz ay duyurdu.

Elrond yol haritası

Elrond geliştiricilerinin ilk amacı coinin ekosistemini genişletmek ve büyütmek. Bu sebeple yenilikçi ve hızlı bir yol haritası oluşturulmuş. Oluşturulan bu yol haritasına göre;
2021 yılı birinci çeyrek
Maiar’ın piyasaya sürülmesi (tamamlandı)
Maiar: Staking, DeFi
Merkezi olmayan borsa
DeFi 2.0 modülü
İsim servisi

2021 yılı ikinci çeyrek
Dijital kimlik
Birlikte çalışabilirlik

Piyasaya sürüldüğü günden bu güne kadar birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başaran EGLD, proje detaylarını, yol haritasını ve özellikle geliştiricilerinin kripto para alanında ki kararlılığı ile benim de ilgimi çekmeyi başardı.

EGLD'nin bildirilen maksimum arzı: 31.415.926 adet ve bunların şuan 17.283.246 adeti dolaşımda. EGLD ile ilgili piyasa bilgilerini incelemek isteyenler için Coinmarketcap linkini paylaşıyorum; https://coinmarketcap.com/tr/currencies/elrond-egld/

Bu yazı EGLD ile ilgili bilgileri derlemek için oluşturulmuştur. Yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.

Gerçekten başarılı bir proje. Benim de dikkatimi çekmişti. Ekip böyle çalışmayı sürdürürse adından daha çok söz ettirir bence. YTD.
İnceleme de başarılı bu arada. Ellerinize sağlık hocam.

Bu işe girmeden önceki işlerini yaparak hem bir gelir elde etmişler hem de gelir elde ederken icoların analitiğini yaparak belki de kendi tokenlerinin yavaş yavaş güzergahını çıkarmışlar.

Yalnız dikkatimi çekti Samsung bu kripto dünyasında iyi işbirliği yapıyor.

Yazınız için de elinize sağlık hocam.

Gerçekten başarılı bir proje. Benim de dikkatimi çekmişti. Ekip böyle çalışmayı sürdürürse adından daha çok söz ettirir bence. YTD.
İnceleme de başarılı bu arada. Ellerinize sağlık hocam.
Sağolun hocam. Ekip liderleri çok hırslı ve yenilikçi kişiler. Böyle giderse bende adından çok söz ettireceğini düşünüyorum hocam.

Bu işe girmeden önceki işlerini yaparak hem bir gelir elde etmişler hem de gelir elde ederken icoların analitiğini yaparak belki de kendi tokenlerinin yavaş yavaş güzergahını çıkarmışlar.

Yalnız dikkatimi çekti Samsung bu kripto dünyasında iyi işbirliği yapıyor.

Yazınız için de elinize sağlık hocam.
Sağolun hocam. Benim görüşüm Samsung bu işe öncülük yapacak, diğer cep telefonu üreticileri de Samsung'a ayak uyduracak

Hangi borsada listeleniyor şuanda ?
Binance'de listeleniyor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,242
Kullanıcılar
6,715
Son üye
BurakBey