Ethereum madenciliği mantıklı mı?

  • % 51 Attack: Blok zincirindeki madencilik veri işleme gücünün yarısından fazlasının tek bir kişi veya grup tarafından yönetilebilmesi durumunda, bu gücü kötü amaçla kullanmasına verilen isimdir.

sachesdark

Çavuş
Level 1 (1X)


0.00000146
  • 0.00000000  
  • #1
Lütfen başlıkta ve konu içinde büyük-küçük harf kurallarına dikkat edin.
Ethereum gittikçe yükselen bir kripto para birimi bildiğiniz gibi ama bazı insanlar direkt satın almak yerine ekran kartları alarak madenciliğe yöneliyor. peki bu mantıklı mı?
benim fikrimce bunun pozitif yanları da var negatif yanları da var. şöyle ki: eğer direkt olarak ethereum alırsanız yatırdığınız parayı kaybetme riskiniz var ama madencilik yaparak zaten kendiniz çıkarttığınız için böyle bir sıkıntı olmaz ama burada da şöyle bir sıkıntı var.. sadece 1 ekran kartıyla başlangıç yaptığınızı var sayalım. bunun 24 saat boyunca çalışması gerekeceği için yarısı, belkide yarısından fazlası elektrik faturasına gidecek ve zaten az para kazanırken daha da az para kazanacaksınız. hatta ekran kartınız iyi değilse eksiye gitme ihtimaliniz bile var. Yine de eğer birkaç tane ekran kartı alıp daha profesyonel madencilik yapacaksanız bu daha mantıklı tabii ama yine de bunun da bazı riskleri var
ben tavsiye etmem ama sizin fikrinizi de duymak isterim
 

blackhainworld2

Onbaşı


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #2
Daha 1 ay önce birisine satmıştık. Asgari ücret civarı getirisi var. Mesele başlangıç sermayesini bulabilmek.
 
Üst