Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

stock-market-g5a49b176e_640.jpg

Kaldıraçlı Ticaret İçin DEX Borsası
Perpetual Protocol, bir değiş tokuş platformudur. Kullanıcılar, kripto paralarını alıp satabilirler ve ayrıca bu paraların vadeli işlemlerini yapabilirler. Platformda, tüccarlar kendilerine özel kaldıraç oranlarını seçebilir ve ayrıca platformda mevcut olan likidite seviyelerini de kullanabilir. ETH ve SOL ağlarında çalışır ve smart contract teknolojisi kullanır. Böylece, işlemler tamamen merkeziyetsiz gerçekleşir. Kısacası bu platform için kaldıraçlı ticaret için DEX borsası diyebiliriz.

Sam Bankman-Fried ve Ge Wang tarafından 2020'de geliştirildi. Sam Bankman-Fried, Alameda Research firmasının kurucusudur ve Ge Wang ise firmanın sistem mühendisidir. Alameda Research firması tarafından geliştirilen bir projedir.

PERP, platformun native tokenidir. PERP'in işlevleri:

- Platformda yapılan işlemlerin ücretleri PERP ile ödenir.

- Likidite sağlayıcılar, platformda likidite sağlamak için PERP kullanabilir ve işlem yaparken farklı kripto paraların arasındaki fiyat farklarından yararlanarak kar elde edebilirler.

- Platformda yer alan özellikleri kullanmak için PERP kullanılabilir. Örneğin, kullanıcılar, platformda kendilerine özel kaldıraç oranlarını seçmek için.

- Staking yaparak, token sahipleri platformda bir çeşit madencilik yapabilir ve belirli bir miktar token kazanabilir.

- Token sahipleri, platformda yer alan özelliklerin veya işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğine karar vermek için oy kullanabilirler.

Toplam arzı 150 milyon olan PERP'in dolaşım miktarı 94,6 milyon adet civarındadır. Tarihinde yaptığı en büyük ATH, Eylül 2021'de ulaştığı 21,48 dolar seviyesidir. Şu anda 0,54 dolardan işlem gören PERP, Binance, Coinbase ve Huobi başta olmak üzere Gate, OKX, Kucoin, Uniswap, Bybit, Kraken, Bitstamp, MEXC, LBank gibi daha pek çok borsada farklı işlem çiftiyle listeli.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Futures işlemleri için ben Dex Borsası olabileceğini hiç düşünmemiştim.
Ben de ilk defa rastladım açıkçası. O yüzden yazmak istedim zaten. YTD.

2022'nin ortalarından beri birçok protokol entegre etti vadeli piyasayı. Hatta PancakeSwap'ta bile Perpetual bölümü var. CEX'lerden alıştığımız emir defteri var ve kaldıraç oranı 1x'e çekildiğinde normal bir CEX'te yaptığınız spot ticaretine benzer bir ticaret yapabiliyorsunuz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,241
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri