Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nasıl Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Alma

Kripto para piyasasının büyümesiyle birlikte herkes bu varlıklardan payını alma çabası içerisine girdi. 2020-2021 yılları, kripto paralar için unutulmaz yıllar arasına girdi denilebilir şimdiden. Ancak yatırımcıların en çok merak ettiği sorulardan biri Kredi Kartı ile Kripto Para ya da daha temele indirgemek gerekirse Kredi Kartı ile Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabı.

Günümüzde pek çok platform Kredi Kartı ile Bitcoin ve diğer kripto paraların alınabilmesine olanak tanıyor. Bu yazıda Dünya’nın en büyük borsası Binance’den Kredi Kartı ile nasıl kripto para alınır? üzerinde duracağız.

Öncelikle Binance üzerinden işlem yapabilmek için bir Binance üyeliğiniz bulunmalı. Aşağıdaki link üzerinden üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Üye Ol

WhatsApp Image 2021-02-23 at 09.34.46 (3).jpeg

Daha sonra Binance’nin web sitesi ya da uygulaması üzerinden resimde işaretli olan Kredi/ Banka Kartı bölümüne giriş yapıyoruz.

WhatsApp Image 2021-02-23 at 09.34.46 (1).jpeg

Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

1. Alacağınız kripto paranın parasal tutarı. İstediğiniz rakamı yazabilirsiniz. İlla TRY yani TL olmak zorunda değil. Değiştirebilirsiniz.
2. Alacağınız tutara karşılık gelen kripto para miktarı. BTC olmak zorunda değil, değiştirebilirsiniz.
3. Kredi veya Banka kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, bu alanın seçili olması gereklidir.
4. Papara ile ödeme yapmak istiyorsanız bu alan seçili olmalıdır.
Gerekli alanları doladurduktan sonra 5 numaradaki “Devam et” alanı aktifleşecektir. Oraya basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

WhatsApp Image 2021-02-23 at 09.34.46 (2).jpeg

Sıradaki adımda kredi kartı ya da banka kartınızın üzerinde yazan; Ad soyad, kart numarası ve son kullanma tarihi ile kartınızın arkasında 3 haneli CVV kodunu girerek bu alandaki işlemleri bitiriyorsunuz.

Fatura adresi bölümünde, bu harcamanın fatura edileceği adres bilgilerinizi yazıyorsunuz.

Telefonunuza kart bilgilerini girdiğiniz banka aracılığıyla bir doğrulama şifresi verilecek ve aynı anda Binance ekranından bankanın ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. Yani online alışveriş işlemlerinde yaptığınız işlemlerin aynısı. Telefonunuza gelen şifreyi bankanızın yönlendirdiği sayfadaki kutucuğa girip onaylayarak ödeme işlemini tamamlamış olursunuz.

Ödeme işleminin tamamlanmasından sonra Binance hesabınıza aldığınız kripto para geçecektir.

Binance’den Kredi Kartı ile Kripto Para alımı esnasında yapılan işlemlerde sizden nakit çekim ücreti kesilebilir. Bu ücreti hesaba katarak işlem yapınız. Nakit çekim ücreti bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

Detaylı anlatım ama benim öneririm kredi kartıyla işlem yapmak facia doğurabilir.
YTD

Anlatım için teşekkürler. Dün arkadaşım soruyordu, muhtemelen yeni gireceklerin çoğu da merak ediyor. Altcoinlerin çoğunda TRY ile işlem yapamazsınız. Eğer altcoin satın almak için para atıyorsanız muhtemelen TR paritesinde işlem yoktur. Tüm altcoinlerle işlem yapabilmek için BTC veya USDT almalısınız. Binance dünyadaki borsalara göre daha çoklu işlem sağladığı için BTC, USDT yanında DAI, BUSD, USDC, BNB de alarak altcoinlerle işlem yapabilirsiniz.
Ytd.

Detaylı anlatım ama benim öneririm kredi kartıyla işlem yapmak facia doğurabilir.
YTD
Kredi kartı ile yapılan online alışverillerden bir farkı yok risk olarak bence.
Anlatım için teşekkürler. Dün arkadaşım soruyordu, muhtemelen yeni gireceklerin çoğu da merak ediyor. Altcoinlerin çoğunda TRY ile işlem yapamazsınız. Eğer altcoin satın almak için para atıyorsanız muhtemelen TR paritesinde işlem yoktur. Tüm altcoinlerle işlem yapabilmek için BTC veya USDT almalısınız. Binance dünyadaki borsalara göre daha çoklu işlem sağladığı için BTC, USDT yanında DAI, BUSD, USDC, BNB de alarak altcoinlerle işlem yapabilirsiniz.
Ytd.
Çok aranan bir konu. Özellikle kredi kartı ile yapmak isteniyor. Malum çoğu kişinin elinde günümüz şartlarında nakit bulunmayabiliyor. Ya da bazı bankaların çeşitli kampanyaları oluyor taksitlendirme vs. Onlardan faydalanmak için kullanabiliyorlar. Kredi kartı ile alım yapacak olsam ki yaptım ama nedeni farklıydı, kesinlikle Binance yi kullanırdım . YTD.

Kredi kartı bilgilerinizin daha sonra isteğiniz dışında kullanılmayacağını garanti edecek güvenlik sertifikasına sahip olmayan hiç bir yerde kartınızı kullanmayın. Hatta onlarda bile bir takım virus yazılımları ile bilgi hırsızlıkları olabiliyor. Bunu kendileri yapmıyor ancak sistemde güvenlik açığı varsa aylar sonra hatta yıllar sonra kartınızdan bilinmeyen yerlere küçük küçük ödemeler çekiliyor. Farkedilmesi zor rakamlar ancak totalde büyük meblağlar olabiliyor. Çok dikkatli olun. Havale bence en doğru yoldur.

Kredi kartı bilgilerinizin daha sonra isteğiniz dışında kullanılmayacağını garanti edecek güvenlik sertifikasına sahip olmayan hiç bir yerde kartınızı kullanmayın. Hatta onlarda bile bir takım virus yazılımları ile bilgi hırsızlıkları olabiliyor. Bunu kendileri yapmıyor ancak sistemde güvenlik açığı varsa aylar sonra hatta yıllar sonra kartınızdan bilinmeyen yerlere küçük küçük ödemeler çekiliyor. Farkedilmesi zor rakamlar ancak totalde büyük meblağlar olabiliyor. Çok dikkatli olun. Havale bence en doğru yoldur.
3d Secure kullanıyor. Sorun olacağını sanmam.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,241
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri