Neler yeni

Kripto Airdrop Avantajları ve Dezavantajları

  • Satoshi Nakamoto: Bitcoin’in yaratıcısı olan kişi veya kişilerce kullanılan takma ad.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Bitcoin Advisory'nin kurucusu Pierre Rochard, kripto airdrop'larının piyasa yönünü değiştirmek için kullanılabileceği uyarısını yaptı. Yani, kripto para birimi sahipleri hızlı bir kar elde etmek için yapay olarak paranın değerini şişiriyor olabilir. Fakat birçok kripto para danışmanına göre bir para birimi yaygın olarak kullanılmadığında hiçbir şeydir ve insanları bu para biriminin yaygın olarak kullanılması konusunda teşvik etmek için maliyet gerektiren bu tip çabalar (airdrop) gösterilmedikçe proje başarısız olur.

Kripto airdropları yavaş ama istikrarlı bir şekilde kripto para dünyasının ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Birçok proje için airdrop, kullanıcıları fikirlerine destek ve bağlılıklarından ötürü ödüllendirmenin de bir yoludur.

-> Kripto para birimi airdropları, yeni ICO'lar ve projeler hakkında hype yaratmak için son derece yararlıdır.

-> Airdrop, kripto para biriminin çok sayıda kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Böylece yeni para birimi projeleri yeni üyeler ve kullanıcılar kazanır. Bu da kripto para topluluğuna yüksek düzeyde katılım ve prestij sağlar.

-> Kripto para topluluğu, yeni tanıtılan tokenler için erken taahhütte bulunan kullanıcılara ödül veren bir sisteme sahiptir. Ödüller ise daha fazla yatırıma teşvik eder ve sisteme olan güveni artırır.

-> Kripto pazarlamacıları ve destekleyicileri, airdropu olası satış yaratmanın etkili bir yolu olarak kullanıyor. Bu uygulama ile birçok potansiyel yatırımcı ve birey hakkındaki verilere hızlı ve kolay erişim sağlayabiliyorlar. Bu veriler, gelecekteki kampanyalarda kazanç elde etmek için yasal olarak kullanılabilir.

airdrop2.png

Bir şirket neden bana ücretsiz coin versin ki?

Bir şekilde, airdroplar aslında katıldığınız fuarlarda, gösterilerde, çeşitli etkinliklerde ücretsiz dağıtılan kalem, tişört, kupa gibi ürünlerden fikir olarak farklı değil. Buradaki fark, coinlerin kripto para şirketlerinden dijital olarak gelmesidir. Özetle, airdrop şirketler için harika bir 'adını duyurma' stratejisidir. Ücretsiz token kazanmak için web sitesi üzerinden kayıt açılır ve yeterli sayıya ulaşıldığında kayıtlar kapanır. Ardından, token dağıtım süreci başlar. Bu stratejiyle birlikte birçok kişi çoğu kripto parayı tanıyor, yatırım yapıyor ve çevresindekilere anlatıyor.

Twitter ve Telegram, kripto para birimi airdrop'larına nasıl başlayacağınız hakkında bilgi bulma konusunda en popüler kaynaklardandır. Diğer popüler sosyal medya platformlarında da (Reddit, Facebook grupları ve bitcoin forumları) da konuyla ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz.
 

Üst