Kripto Paralar ile nasıl tanıştınız ?

• ICO (Initial Coin Offering): Bir şirketin fon oluşturma amacıyla kendi kripto parasını piyasaya sürerek oluşturduğu kitle fonudur. Genellikle, şirket belli bir miktarda kripto parayı piyasaya sürerek, bu tokenler’den elde ettikleri gelir ile projelerini hayata geçirmeye çalışırlar.

0.00000000
  • 0.00000000  
"İşsiz kaldığım bir gün, çok büyük bir risk alarak, hem de bana ait olmayan bir parayla ilk adımımı attım bu camiaya."

YTD.
Çok şükür işsiz değilim ama risk almak ve kripto para kazanmak istiyorum sorun şu ki gerçekten çok bilgisizim, Grafikerim NFT yapıp satarak kazanabilir miyim acaba diyorum? İnsan bilmediği şeyden korkar derler ; cidden hiç bir fikrim yok ne yapmalıyım nerden başlamalıyım ?

Theleoncoin

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)

0.00003925
  • 0.00000000  
Mehmet Aydın İn parayı btc den kazanıp ödediğini duyunca sardı merak keşke korkmayıp ufak ufak alsaymışım diyorum tam anlamı ile 2019da alımlara başladım yalnız ilginç olanı forumlarda btc ve kripto konusunda makele yazıyordum millet alıyordu ben yazıyordum ben almadım millet zengin oldu ben aynı yerde

ŞUMAHER

Kıdemli Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)

0.00000800
  • 0.00000000  
@ZingarellaMehtap hocam NFT üretip satmak için Binance Smart Chain ya da Enjin platformlarını deneyebilirsiniz. Üreten kişi, elinde malı/emtiası/değeri/varlığı olan kişi, er ya da geç bunun karşılığını alır diye düşünüyorum.

Risk almak konusunda da naçizane şunları söyleyebilirim:
1. Size ait olmayan, emanet, başkasına ait parayla bu işler kesinlikle olmuyor. Bu çok çok büyük bir risk.
2. Banka kredisi, bir kaç hafta içinde kullanılacak yüklü miktarda para, yıllık kira bedeli, ev ya da araba için biriktirilmiş para, vb.. paralarla da olmuyor. Bunlar da gerçekten hayal kırıklığı ya da daha büyük malî kayıplarla sonuçlanabiliyor.

Ama üretip satacağınız NFTlerden elde edeceğiniz gelirleri kripto borsalarında da ayrıca değerlendirebilirsiniz. Durumunuz müsait ise maaşınızın bir kısmı ile birikimli kripto yatırımı yapabilirsiniz. Belki başlangıçta küçük bir birikim olur ama doğru yatırımla işler hayal ettiğinizden daha iyi noktaya gelebilir.

Son olarak; bunları doğrudan bir yatırım tavsiyyesi değil de, kendi çapında birazcık tecrübe edinebilmiş birisinin şahsi deneyimleri olarak okuyup algılamanızı rica ederim. :)

Bol şans..