Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

LTC/USD Grafik Analizi

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. İçimden Lite Coin ile ilgili bir şeyler söylemek geldi. Sanırım birkaç ay önce başlamış aylık trend etkisi ile hareketlerinin hoş olması etkili bunda. :) Çok uzatmadan saatlik grafikten başlayayım.

LTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20210206_232343_org.telegram.messenger.jpg

LTCUSD saatlik grafikte SAT sinyali oluşalı henüz iki saat oldu. Yaklaşık olarak 19 saatte %8'lik bir yükseliş yaptıktan sonra yeniden SAT pozisyonuna geçmiş ve bu pozisyona şu an devam ediyor. Aradaki 4 saatlik küçük düzeltmeyi yok sayıp bir önceki trendle birleştirebiliriz. Böylece yaklaşık 40 saatte ortalama olarak %12.40 yükseliş göstermiş. Bence LTC için gayet iyi bir performans. Hatta geçmiş hareketleri düşününce az bile diyebiliriz. Bir de daha yeni başlamış aylık trendi düşünürsek gelecekteki hareketlere göre de az diyebiliriz. Çünkü yeni başlamış trendlerde ilk adımlar her zaman küçük atılır.

Saatlik grafikte LTC'de direnç 164.99$ oldu ve düzeltme getirdi. Destek ise 148.81$ seviyesinde. Bu seviye belki gelmez; fakat BTC etkisi sebebiyle riskleri yok sayamazsınız.

LTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210206_233801_org.telegram.messenger.jpg

LTCUSD 4 saatlik grafikte de gerçekleşen şu küçük düzeltmeyi görmezden gelirsek yaklaşık 61 saatte %16.77'lik bir yükselişle trend halen devam ediyor. Şu saatlerde saatlik grafikten gelen düzeltme ile fiyatlar düşüşe geçmiş gibi görünse de 4 saatlik grafik için henüz hiçbir şey bitmiş değil.

LTCUSD 4 saatlik direnç, 160.15$ ile 164. 99$ seviyeleri. Destek olarak çalışan seviyeler de 148.81$, 143.52$, 141.20$.

LTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210206_235337_org.telegram.messenger.jpg

LTCUSD günlük grafikte ise AL pozisyonu daha üç gün önce başlamış. Bu pozisyonun bağlantılı olduğu günlük düzeltme 21 gün sürmüş ve %42'lşk bir düşüşle mükemmel bir alım fırsatı doğurmuş. Üç gün önce alabilenler için güzel bir yatırım aracı olmuş Litecoin.

Bu düzeltmeden önceki AL pozisyonu ise %196 yükselişle 21 gün sürmüş. Süper değil mi? Şimdi daha üç gündür başlamış olan yeni günlük trendin de böyle olmasını kim istemez ki...

Beş hafta önce test edilen 191.25$ seviyesinden önce gelen 184.49$ seviyesi, çok önemli bir seviye. Bu seviye Ağustos 2018'den bu yana görülmemiş. O günden beridir ilk defa 5 hafta önce görülmüş ve hatta 191$'lara kadar geçilmiş. Bu çok güzel bir hareket.

Bu hareketten sonra bir düzeltmenin gelmesi ise sağlıklı bir yükseliş için en çok lazım olan şeydi ve gerçekleşti. Şu an yeni başlayan bir günlük AL pozisyonu var ve aynı zamanda yeni başlayan aylık bir yükseliş trendi de var. İşte burada;

Screenshot_20210207_001446_org.telegram.messenger.jpg

Şimdi 184$ direncini tekrar test edip yulstı yönlü kırmayı başarırsa yukarıda çok güzel seviyeler var. Bunlar; 201$, 221$, 250$, 260$, 327$, 385$.

Evet, 385$'dan sonrası yok. Çünkü tarihinin en yüksek seviyesi burası. İlgimi çeken başka bir yönü de bu bakımlardan Bitcoin ile benzerlik göstermesi. Hatırlsanız Bitcoin için kırmızı kesik çizgilerle 13850$ seviyesinden sıkça bahsediyordum. İşte LTC için 184$ seviyesi Bitcoin'deki 13850$ önemi ile aynı öneme sahip.

LTCUSD günlük grafikte yukarıda dirençleri verdim. Aşağı yönelmeler olursa 143$, 142$, 138$, 116$, 110$, 94$, 78$, 69$...

Daha aşağıları da var ama bu kadar yeter. Hem yukarı hem aşağı yönlü bu kadar çok destek ve direnç belirtmem in sebebi sanırım @haluk hocam. :) Bir yıllık analiz oldu bu galiba. Beğenmediysen yenisini de yaparız. :D

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur. Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Litecoin hem işlem hızından hem de madencilik özelliklerinden dolayı daha yukarılarda olmayı hak ediyor aslında. Dijital gümüş ünvanı ona yakışıyor. Bir de, tasarımcısı sahipsiz bırakmasaydı daha iyiydi. Geliştirilebilecek bir proje aslında. Benim belki de, en çok işlem yaptığım altcoin olmuştur geçmişte. Şu sıralar pek ilgilenmiyorum ama. Bir soğuma geldi nedense.

Litecoin hem işlem hızından hem de madencilik özelliklerinden dolayı daha yukarılarda olmayı hak ediyor aslında. Dijital gümüş ünvanı ona yakışıyor. Bir de, tasarımcısı sahipsiz bırakmasaydı daha iyiydi. Geliştirilebilecek bir proje aslında. Benim belki de, en çok işlem yaptığım altcoin olmuştur geçmişte. Şu sıralar pek ilgilenmiyorum ama. Bir soğuma geldi nedense.
Ben hiç yatırım yapmadım ama her zaman sempati ile yaklaştığım bir koindir.

Litecoin benim her zaman güvenilir limanım olmuştur.
Bunu bildiğim için yazarken aklımda hep sen vardın hocam. :)

bir anımı anlatmak istiyorum izninle hocam.

Litecoin 3 dolar olduğu dönemler 3500-3800 adet arası alır 4 dolar olduğunda satardım.
Böyle uzun bir süre kazanç sağladım.

Ne olduysa 3.50 den aldım
1 ay bekledim
2 ay bekledim
3 ay bekledim

artış göstermedi.
artık canıma tak etti parayı bağladım oraya kaldı öylece.
bir sabah kalktım dedim ki bu gece 12 ye kadar beklerim eğer artış olmazsa satarım.
neyse gece 12 oldu hocam elim Selling butonuna gidiyor ama kıyamıyorum 3 ay beklediğim coini satmaya
gözümü kapattım ve sell butona bastım sattım ne var ne yok çıktım.
sonra yattım uyudum, sabah mesaj gelmiş baktım arkadaş gözün aydın milyoner oldun yazmış.
Litecoin ben sattıktan 5-6 saat sonra uçuşa geçti ve bir kaç gün içerisinde 350 usd oldu.

Litecoin 3 dolar olduğu dönemler 3500-3800 adet arası alır 4 dolar olduğunda satardım.

1 ay bekledim
2 ay bekledim
3 ay bekledim

artış göstermedi.
bir sabah kalktım dedim ki bu gece 12 ye kadar beklerim eğer artış olmazsa satarım.
neyse gece 12 oldu hocam elim Selling butonuna gidiyor ama kıyamıyorum 3 ay beklediğim coini satmaya
sonra yattım uyudum, sabah mesaj gelmiş baktım arkadaş gözün aydın milyoner oldun yazmış.
Litecoin ben sattıktan 5-6 saat sonra uçuşa geçti ve bir kaç gün içerisinde 350 usd oldu.
Canını sıkma hocam. O dönem ben de dört aylık KYK kredimle $ 188'den LTC almıştım.

1 ay bekledim
2 ay bekledim
3 ay bekledim

artış göstermedi.
Hocam bu ne böyle ya. Vallahi böyle bir burukluk gelmedi günlerdir bana. Acı bir deneyim olmuş. Şans mı desem ne desem bilemedim. Geçmiş olsun.

Uyumadan foruma girdim elimde LTC vardı satış emri girmiştim SatoshiTurk hocamın mesajı gördüm elim gitmiyor satmaya :D
işine yaramayan ve seni üzmeyecek para ise bırak kalsın hatta unut.
bir gün güzel karlar edersin.

Hocam bu ne böyle ya. Vallahi böyle bir burukluk gelmedi günlerdir bana. Acı bir deneyim olmuş. Şans mı desem ne desem bilemedim. Geçmiş olsun.
hocam aynı durumu XMR'de yaşadım @gkkrlmz şahit 0.000012 den 57.000 adet aldım
aynı gün akşam sattım, sattıktan 9-10 saat sonra 2.5 usd oldu
ertesi gün 17 usd.

ben çok kayıplar yaşadım.

1 ay bekledim
2 ay bekledim
3 ay bekledim

artış göstermedi.
Trajik olmuş gerçekten. Aklıma bir arkadaşımın yaşadığı olay geldi.
Öğretmen bir arkadaşım var. Md. Yrd. olmak için sınava hazırlanmıştı. O da son sınavdı sanırım. Sonra yöntemi değiştireceklerdi sanırım. Baya hazırlandı sınava. 70 puan alması yetiyordu kazanması için.
Neyse, sınav sonuçları açıklandığında bana bir fotoğraf gönderdi. Sonuç belgesinin fotoğrafını.
Aldığı puan 69 idi.
Aradım hemen. Gülmekten konuşamadık.
Sizinki de o hesap olmuş hocam. Kıl payı yani.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,242
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri