Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nervos Network (CKB) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 11.04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. CKB ile devam edelim. Yğne takip etmediğim ve sadece grafikkerin son durumları ile destek ve dirençleri belirleyeceği bir yorum yazısı olacak. Gerisini hep beraber sohbet ederek düşüneceğiz. Hadi başlayalım.

CKBUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210411_210501_066.jpg

Saatlik grafikte AL pozisyonu 13 saattir devam ediyor. Şu an 0.031$ seviyesinde seyrederken yukarı yönlü hareket etmek için ısrarcı davranıyor. Böyle devam ederse daha yukarıları zor olmaz.

Saatlik grafikte CKB için yukarıda 0.033$ önemli bir direnç olarak çalışıyor. Bu direnci kolay geçebilmesi ve kalıcılığı sağlayarak yukarı yönlü kırabilmesi için 4 saatlik grafiğin de AL pozisyonu da gelmeli. Yoksa hayal olur her şey.

Aşağıda ise CKB saatlik grafiğinde 0.030$ ve 0.028$ seviyeleri bekliyor.

CKBUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210411_210537_501.jpg

CKB 4 saatlik grafikte ana trendin aşağı yönlü ilerlediğini görmek zor değil; saatlik grafiğin AL pozisyonunda kararlı bir şekilde devam etmesi 4 saatlik grafiği rahatlatır ve böylece 4 saatlik grafik daha güçlü destek vererek fiyatların hız kazanmasını sağlar. Bunun için ise 0
0.032$ üzerinde birkaç tane 4 saatlik mum lazım.

Sabaha kadar devam edebilirse gece yarısı gelen 4 saatlik AL pozisyonu ile yarına daha güzel yerlerde olur. Tabii önce 0.032$ seviyesi geçilmeli ve kalıcı olmalı. Şimdilik 0.030$ üzerinde kalması iyi. Aşağıda ise 0.027$ riski halen var.

CKBUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210411_210607_241.jpg

Geldik asıl önemli olan konuya; günlük grafiğe. Yukarıda anlattıklarımın saniyesinde çöp olma ihtimali çok yüksek. Çünkü günlük grafik düşüş trendini net olarak gösteriyor. Bahsettiğim ve geçmişte yaşanan tüm 4 saatlik AL pozisyonlarının yetersiz kalıp yeniden aşağı yönelmesinin tek sorumlusu günlük grafik.

Yani şu an yukarı yönelmiş olsa bile her an başarısız olup aşağı yönelebilir. 4 saatlik grafikte AL pozisyonu oluşda da günlük grafiğe yardımcı olması için oluşmuştur, yukarı ivme yakalamak için değil. Demek istediğim alım fırsatı verecek daha. Bu yüzden kademeli giriş ya da günlük grafik beklenerek giriş yapılması daha mantıklı olur.

CKB günlük grafikte yukarıda 0.032$ gelişirse AL pozisyonu gelmiş olur ve sağlam bir çıkış için 0.044$ seviyesi görülmeli. Sonrasına o zaman bakarız. Aşağıda ise 0.029$, 0.025$, 0.020$ ve 0.017$ seviyeleri bekliyor. Günlük grafik AL pozisyonu vermeden harekete geçmemek gerektiğini hatırlatayım.

Bir şey daha hatırlatmak isterim ki tüm bu anlattıklarım, benim hayal ürünümdür, aldırmamak doktorların tavsiyesidir!

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Güzel ve kararlı ufak artışlar yaşamış gün içinde hoşuma gitti aslında tam şu an WIN'den bi kâr alıp biraz çıktık buna girmeyi planlıyordum ama binance'da yok sanırım.

Düzenleme yapamadığımdan ek bilgiyi buradan paylaşayım. Arama yaparken BNB çiftlerinde arama yapmışım şimdi gördüm ve arkadaşlarla telekonferansı başlattık :D Bir miktar alırız tartışmalar sonrası kendi direnç noktalarımızı belirleyip sat emirlerinin kararını verirsek buraya da yazarım.

Acık uğraştım ama sildim hepsini. Alım emrini girdik hem sizin grafik yardımınız hem de bizim 15 dakikalık incelememiz, derinlik vs derken 0.037-0.039 arasına pusu attık. Yatırım tavsiyesi değildir.

Şahin hocam bu tarz düşüncelerinizi belirtin demişti o yüzden satış kısmındaki düşüncemi buraya yazıyorum, sizler de hocamdan yardım alıp kendi düşüncelerinizi ekleyin lütfen.

Güzel ve kararlı ufak artışlar yaşamış gün içinde hoşuma gitti aslında tam şu an WIN'den bi kâr alıp biraz çıktık buna girmeyi planlıyordum ama binance'da yok sanırım.

Düzenleme yapamadığımdan ek bilgiyi buradan paylaşayım. Arama yaparken BNB çiftlerinde arama yapmışım şimdi gördüm ve arkadaşlarla telekonferansı başlattık :D Bir miktar alırız tartışmalar sonrası kendi direnç noktalarımızı belirleyip sat emirlerinin kararını verirsek buraya da yazarım.

Acık uğraştım ama sildim hepsini. Alım emrini girdik hem sizin grafik yardımınız hem de bizim 15 dakikalık incelememiz, derinlik vs derken 0.037-0.039 arasına pusu attık. Yatırım tavsiyesi değildir.

Şahin hocam bu tarz düşüncelerinizi belirtin demişti o yüzden satış kısmındaki düşüncemi buraya yazıyorum, sizler de hocamdan yardım alıp kendi düşüncelerinizi ekleyin lütfen.
İyi oldu böyle hocam. Bu sayede okuyanlar farklı stratejiler görmüş oluyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,275
Kullanıcılar
6,699
Son üye
agumba
Geri