Neler yeni

[Netflix] Emily In Paris

  • ASIC (Application-specific integrated circuit): Sadece madencilik yapmak için üretilmiş elektronik çiptir. Madencilik için kullanılan işlemcilere nazaran daha hızlı ve ucuzdur.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000001  
  • #1

Netflix' te reklamlarını görüp ön yargıyla karşıladığım dizilerden bir tanesiydi. Lakin ne kadar kötü olduğunu merak edip izlemeye başladığımda soluksuz bir şekilde 1 sezonunu bitirdim. Dizinin en uzun bölümü 34 dakika ve sezonu 10 bölümden oluşuyor. Dizi aslında sosyal medyanın reklamdaki önemine değiniyor. Aynı zamanda Fransızların kendinden olmayan insanlara nasıl davrandıklarını komik bir şekilde gözler önüne seriyor. Dizi sizi Paris'in içerisinde resmen gezdiriyor. Dizide beni en etkileyen şey insanoğlunun bulunduğu ortama ve insanlara ne kadar kolay ayak uydurduğunu, yapmam dediği şeyleri bir anda yapar hale gelmesini bu kadar net bir şekilde göstermesiydi.

Konusu : Emily Amerika ' da yaşayan hırslı, saf ve amerikan kültürünü benimsemiş genç bir kadın. İş için Paris'te bir pazarlama şirketine Amerikan bakış açısı kazandırmak üzerine gider. Giderken kurduğu hayaller tersine çıkmaya başlar. Fransa' da başına gelenler Emily' nin gizli tuttuğu ve kendisinin de farkında olmadığı duygularını ortaya çıkarmaya başlar.

Çocukların İZLEMEMESİ gereken bir dizidir.
 

Üst