Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Reef Finance ( REEF )

Genel Amacı
Kullanıcıların DeFi projelerine tek bir platform üzerinden kolay ulaşmalarını sağlamak
Kripto Para Tam Adı
Reef Finance
Kripto Para Kısa Adı
REEF
Madencilik Var mı?
Hayır
Çıkış Tarihi
2020
Web Sitesi
https://reef.finance/
crypto-3569795_640.jpg

Reef Finance (REEF), 2020 yılının son günlerinde Polkadot Network’üne bağlı olarak piyasaya çıkarılmış bir DeFi arayüzü projesidir.

REEF Token, platformun yönetişimi ve ücretlerin ödenmesi için geliştirilen bir yardımcı program belirtecidir.

Reef Finance, herhangi bir DeFi platformunun entegre edilebildiği, birçok blok zinciriyle birlikte çalışma özelliğine sahip, DeFi’ye kolayca likidite akışı sağlanmasına ön ayak olan akıllı bir getiri motoru şeklinde tanımlanabilir. Bir nevi DeFi projelerinin sepet platformu denilebilir REEF İçin.

Merkeziyetsiz finans uygulamalarının tamamını ifade eden DeFi oldukça büyüyen ve gün geçtikçe büyümeye devam eden bir sektör haline geldi. Bununla birlikte, özellikle piyasaya yeni giren kullanıcılar için birçok farklı DeFi uygulaması söz konusu olduğundan karmaşık bir durum ortaya çıkabiliyor.

Reef Finance, yeni kullanıcıların bu karmaşıklıkta DeFi’yi tercih etmekten geri durmalarını önlemek amacıyla aynı zamanda projenin kurucu ortağı ve CEO’su olan Denko Mancheski tarafından geliştirilen bir platform.

Birçok farklı blok zinciri üzerinde çalışan ve birbirinden farklı kazanç yöntemleriyle kullanıcılarına cazip kazanç fırsatları sunan onlarca hatta yüzlerce DeFi uygulaması mevcut. Kullanıcılar, yatırım yapmayı tercih ettikleri DeFi uygulamalarının her birine ayrı ayrı şifre belirleyip giriş yaparak yine bu uygulamaların farklı kullanım şekillerini benimsemek durumunda kalırlar. Bu da, özellikle yeni kullanıcılar için karmaşık bir durum yaratır ve belki de yatırım yapmaktan vazgeçerler. Reef Finance tam da burada devreye girerek işleri kolaylaştırıyor.

Reef Finance DeFi’yi Nasıl Kolay Ulaşılabilir Kılıyor?

Her bir DeFi uygulamasının bir mahalle bakkalını ifade ettiğini farz edelim. Bu mahalle bakkalındaki mallara yatırım yaparak satıştan kar elde etmek istediğimizi varsayalım. Riski azaltmak adına yatırım portföyümüzü geniş tutmak için birden fazla mahalle bakkalına yatırım yapmayı düşünüyoruz diyelim. İşte her bir mahalle bakkalının hem çalışma prensibi farklı olabilir hem de yatırım için farklı kayıt şartları olabilir. Üstelik her bakkal ile farklı bir anlaşma imzalayacağımız için evrakları saklaması zor olan kabarık bir dosya ortaya çıkacaktır.

Burada Reef Finance tüm o mahalle bakkallarıyla anlaşması olan mahalle bakkalları birliğini temsil ediyor. Sadece tek bir anlaşmayla tüm mahalle bakkallarının ürünlerine yatırım yaparak kazanç elde edebiliyoruz. Ayrıca sizin yerinize tüm mahalle bakkallarıyla Reef Finance muhatap olacağı için bizim sadece REEF’in çalışma prensiplerini benimsememiz yeterli oluyor. Üstelik masraflar (işlem ücretleri vs.) konusunda da yalnızca REEF’in standartlarına göre hareket ediyoruz.

Polkadot tabanlı Reef Finance’nin birlikte çalışabildiği blok zincirleri arasında Ethereum, Cosmos, Binance, Avalanche yer almaktadır. Yakın zamanda Tron blok zinciriyle de aralarında bir anlaşma gerçekleşti.

Binance tarafından da destelenen bir proje olan REEF, öncesinde düzenlenen Launcpool stake etkinliğinin ardından 23 Şubat 2021 tarihinde Binance borsasında listelendi. REEF, Binance dışında Huobi, Gate, Uniswap gibi daha pek çok borsada listeli.

Maksimum arzı 20 milyar adet olan REEF’in dolaşımdaki arzı ise 12 milyar adet civarında. Şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviye olan 0,05746 dolar seviyesine 15 Mart tarihinde ulaşan REEF’in mevcut fiyatı 0,034 dolar seviyelerinde.

Ayrıca REEF, 439 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük 142. kripto para birimi konumunda yer alıyor.

Reef Finance Mainnet'inin 31 Mayıs tarihinde veya daha yakın bir tarihte başlatılacağının duyurusu kısa süre önce CoinMarketCal'da yapıldı. Böyle bir haberin REEF üzerinde olumlu etki gösterme ihtimali var. Yakından takip edilmeli diye düşünüyorum. YTD.

Reef Finance Mainnet'inin 31 Mayıs tarihinde veya daha yakın bir tarihte başlatılacağının duyurusu kısa süre önce CoinMarketCal'da yapıldı. Böyle bir haberin REEF üzerinde olumlu etki gösterme ihtimali var. Yakından takip edilmeli diye düşünüyorum. YTD.
az koydum kenara bakalım sırf sen dedin diye abi ona göre :)

YTD

Yaptı yaptı o AHT'yi. 0,54 dolar seviyelerine dek çıkmış. Sonra düzeltme gelmiş. Şu an 0,48 dolar seviyelerinde. Birkaç tane daha yapmasını bekleyeceğim ben. YTD. :)

Merhabalar.

Binance TR 'de REEF coinini göremedim bir şeyleri kaçırıyor olabilir miyim acaba ?

Yardım edebilirseniz sevinirim :)

Saygılar..

Binance üzerindeki tüm tokenler orada olmaz hocam. REEF de Binance TR içinde bulunmuyor.
Peki Binance ile Binance TR arasında fark varmı ? Yani ben şimdi uygulama değştireceğim buradan sağolsunlar ki arkadaşların söylemleri üzerine kendime daha iyi bir yol çizmek istiyorum. Uygulama olarak binance tr yüklü bende. Binance borsa olarakta bir uygulama daha var play storede. O uygulama daha mı kapsamlı ve geniş ? Ve kullanım , yatırma çekme konusunda bir fark var mı acaba ?

Peki Binance ile Binance TR arasında fark varmı ? Yani ben şimdi uygulama değştireceğim buradan sağolsunlar ki arkadaşların söylemleri üzerine kendime daha iyi bir yol çizmek istiyorum. Uygulama olarak binance tr yüklü bende. Binance borsa olarakta bir uygulama daha var play storede. O uygulama daha mı kapsamlı ve geniş ? Ve kullanım , yatırma çekme konusunda bir fark var mı acaba ?
O normal Binance uygulaması binance Globaldir. Daha kapsamlı ve daha çok coin bulunuyor, tr binanceye para yatırıldığı gibi doğrudan para yatırlamıyor, tr binanceye parayı yatırıp normal binanceye kripto para olarak atıyorsunuz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,187
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Hancoin
Geri