Neler yeni

Ripple CEO’sundan Heyecanlandıran Açıklama: Yeni Yatırım ve Satın Almalar Geliyor!

  • Bid Price veya Highest Bid (Teklif Fiyatı): Alım tablosunun en üstünde yer alır. Alım için berlirlenen en yüksek fiyattır. Daha yüksek bir alım emri gelirse tablonun ilk sırasına yükselir. Varlığın teklif fiyatı da bu veriye göre değişir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

RippleCEO_Brad_Garlinghouse.jpg

Ripple’ın geçen yıl MoneyGram’dan pay alması XRP ordusunu fazlaca heyecanlandırdı. Şirket, 50 milyon dolarlık şaşırtıcı bir yatırım yaptıktan sonra MoneyGram’ın hisse senetlerinin %10’una sahip oldu. MoneyGram karşılığında, Ripple’ın XRP tabanlı ödeme teknolojisini uluslararası işlemleri için kullanıyor. Şimdi, XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, firmanın yakın gelecekte yeni satın alma ve anlaşmalara imza atacağını ima etti.

Ripple CEO’su: Önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla anlaşma yapabiliriz!
Ripple Drop’un son bölümünde konuşan Brad Garlinghouse, Coronavirüs krizinin sınır ötesi ödemeler de dahil olmak üzere küresel ekonominin çoğu sektörünü kasıp kavurduğunu belirtti. Bununla birlikte Brad Garlinghouse, hala eve para göndermek zorunda olan çok sayıda göçmen işçi olduğu için, dünya çapında para transferlerinin devam edeceğinden emin.
shutterstock_1010604754-e1522250872147.jpgİşletmeleri bir dereceye kadar yavaşlatan salgına rağmen Ripple, hala geçen yılın sonlarında C Serisi finansman turunda toplanan 200 milyon dolarlık bir birikime sahip. Brad Garlinghouse, San Francisco merkezli şirketin bu sermayeyi ve diğer güçlü yönlerini işini büyütmek ve önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla anlaşma yapmak için kullanmayı planladığını belirtti. Ripple CEO’su konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İŞ KARARLARI KONUSUNDA DAHA İHTİYATLI OLMALIYIZ. ANCAK AYNI ZAMANDA, GÜÇLÜ YÖNLERİMİZDEN DOLAYI, İŞLETMEYİ STRATEJİK OLARAK NASIL BÜYÜTTÜĞÜMÜZE VE BİLİRSİNİZ, ANLAŞMALARA, YATIRIMLARA VE ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA POTANSİYEL SATIN ALMALARA ODAKLANMALIYIZ.

İşte Ripple’ın son dönemde yatırım yaptığı şirketler
Bu yorumların ardından yatırımcılar, şirketin kripto kredi platformu Nexo’yu satın almayı planlayabileceğine dair dedikodu yapıyor. Hatta bazıları Ripple’ın Google, Facebook veya Amazon gibi büyük bir teknoloji şirketiyle anlaşma yapabileceğini öne sürüyor. Ripple, MoneyGram’ın yanı sıra geçen yıl ödeme startup’ı Logos Network’e yatırım yaptı. Fintech firması ayrıca Eylül 2019’da İzlanda merkezli bir kripto ticaret şirketi olan Algrim’i satın aldı.

Glowing-Ripple-XRP-coin-20014.jpg

Ripple, henüz yeni bir satın alma duyurusu yapmadı. Bu arada, fintech firması kısa süre önce, XRP Ledger’ının geliştirilmesini ve benimsenmesini iyileştirmek için çalışacak kâr amacı gütmeyen bir organizasyon başlattı. 24 Eylül’de başlatılan XRP Ledger Vakfı, XRP Ledger’ındaki büyümeyi ve yeniliği artırmak için yönetişim, temel kodda değişiklikler ve doğrulayıcılar dahil olmak üzere çeşitli alanları iyileştirmeyi hedefliyor. Ripple CTO’su David Schwartz konuya yönelik şunları söyledi:


XRP LEDGER VAKFI’NIN ARKASINDAKİ İNSANLAR, XRP LEDGER’ININ GELİŞİMİNE VE BAŞARISINA UZUN SÜREDİR KATKIDA BULUNUYORLAR. VAKIF ARACILIĞIYLA, TOPLULUK İÇİN UYGULAMALAR VE ALTYAPI OLUŞTURANLARA DESTEK OLACAK VE KAYNAK SAĞLAYACAKLAR. BİZ VE TOPLULUK, XRP LEDGER’ININ ADEMİ MERKEZİYETİNİ, PERFORMANSINI VE ÖZELLİK SETİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTIRMAK VE VAKIF TARAFINDAN YÖNETİLEN GELECEKTEKİ BÜYÜME VE YENİLİĞE BAĞLI KALMAK İÇİN SON 8 YILDA ÇALIŞTIK.
 

Üst