Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Genel Amacı
Bulut Depolama Sistemlerinde Teknolojik Devrim Merkezsiz Depolama
Kripto Para Tam Adı
Siacoin
Kripto Para Kısa Adı
SC
Madencilik Var mı?
Evet
Çıkış Tarihi
2015
Web Sitesi
https://sia.tech
Düşünsenize Google Fotoğraflar ve ICloud, Onedrive ne kadar güvenilir bulut depolama sistemleri sunuyor bizlere, Gerçekten muazzam bir teknoloji.
Yalnız şöyle bir sorun var bu güzel teknolojinin alt yapısını sağlayan sonuçta Datacenterlar, Elastic Depolama sistemleri, Bölgesel Merkezli sunucular vs..

Sonuçta bizim tüm dosyalarımızı emanet ettiğimiz bir yerler var bir merkez veya merkezler var. Bu dosyalarımız bu merkezlerde gözetim altında olabilir.
Hack durumları ile karşı karşıya kalabiliriz. Özel dosyalarımız internete sızabilir ?

Hadi canım bu firmalarda bu sorunlar olacak değil ya dediğinizi duyar gibiyim :) oluyor arkadaşlar hiç ummadığınız anda her şey olabiliyor.

Peki ya biz size günümüzde onlardan daha güvenli bir depolama alanı var desek ? bunun alt yapısı blokchain desek ? Prof Of Work olarak çalışıyor hemde :)
Tamam tamam teknik terim kullanmadan anlatayım yani kısaca bir alıntı koydum daha detay istiyorsanız Google tavsiye ederiz.

Proof of Work (PoW - İş Kanıtı), temelde bir sistemin işleyişini aksatmaya yönelik saldırıların ve e-posta ile gönderilen Spam olarak adlandırılan istenmeyen mesajların engellenmesi için ortaya çıkarılmış bir protokoldür.

Evet kaldığımız yerden devam edelim bu çok güvenilir bulut depolama alanı Siacoin'dir arkadaşlar, Çok tekniğe girmeden size verdiği HDD maden sistemidir.
Yani sizin HDD'nizi kiralar bunun karşılığında size Siacoin verir, HDD'nize yüklenen hiç bir dosyayı göremezsini, Başklarıda göremez.

Özel anahatarlar ile şifrelenen bu dosyaları sadece sahipleri görür.

Düşük maliyetli ve güvenilir bir depolama alanı arıyorsanız SiaCoin (Blockchain) aradığınız teknoloji olabilir.

Bu yazının yazıldığı tarihte Dünyanın en büyük depolama alanına sahip Amazon AWS S3 byük bir sorun yaşadı ve 150K web sitesi bu sorunda etkilendi bunu düşünmek gerek :)

Bir gün Dedicated ve VPS'lerinde tarihe karışmasını ümit ediyor kolay gelsin diyorum

Daha iyi bir anlatım yapabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bilgi verin.

Böyle yenilikçi çözümler sunan Blockchain teknolojilerine gerçekten hayranlık beslemeye başladım. Sırf bilgisayarımın boş alanlarını kiraya vererek madencilik yapma fikri, oldukça parlak bir fikir. (y) Fikir, elbette bu yolla madencilik yapmak değil, bu şekilde veri depolama hizmeti sunmak. Bunu yaparken Siacoin kazandırmak ekstradan bir parlaklık getiriyor. Pastanın üzerindeki çilek gibi.

Çok iyi projeye benziyor sırf elimde boşta duran diskler için kullana bilirim ... Zamanın da veri madenciliğinin kripto para madenciliği gibi değerli olacağını söylemiştim o zaman çevrem sadece google yapa bilir demişti bu haberi görmek sevindirdi ..

Çok iyi projeye benziyor sırf elimde boşta duran diskler için kullana bilirim ... Zamanın da veri madenciliğinin kripto para madenciliği gibi değerli olacağını söylemiştim o zaman çevrem sadece google yapa bilir demişti bu haberi görmek sevindirdi ..
çıkış yılına dikkat et geriden gelmişsin baya :)

Güzel düşünülmüş gün geçtikçe yeni blockhain projelerini keşif ediyoruz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,174
Kullanıcılar
6,688
Son üye
ABzekh
Geri