Tayland Borsası, Dijital Varlık Borsasını 2022’nin 3. Çeyreğinde Başlatacak!

  • Paper Wallet: Kripto paraları hiçbir dijital ortama ve bilgisayara bağlı olmadan, güvenli bir şekilde depolamak için kullanılan soğuk cüzdan yöntemidir.

Sena Yılmaz

Kıdemli Başçavuş
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)


0.00051223
  • 0.00000000  
  • #1
thailand_flag.jpg

Tayland Borsası, Dijital Varlık Borsasını 2022’nin 3. Çeyreğinde Başlatacak!​

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET), kendi dijital varlık ticaret platformunu çıkarmayı planlıyor.

Tayland borsası 11 Ocak günü yapmış olduğu açıklamada, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde Tayland Dijital Varlıklar Borsası’nı (TDX) piyasaya süreceğini duyurdu.

Tayland Menkul Kıymetler Borsası’nın, “değişen bir yatırımcı yaşam tarzına hizmet etmek ve sermaye piyasasının denetimini modernize etmek için dijital altyapıyı geliştirmek” için 3 Senelik bir planı mevcut. Başkan Pakorn Peetathawatchai’ye göre, “TDX, geleneksel varlıkların ticaretini dijital varlıklara bağlamak için yenilikçi bir şekilde yeni platform oluşturmak” planın kritik bir noktası.

2021 senesinde Tayland’da hisse senedi ve kripto para ticareti artış gösterdi.

Yayınlanan rapora göre, 2020 senesine kıyasla 2021’de %40 civarlarında artış ile 1,6 Milyon yeni ticaret hesabı oluşturuldu.

Tayland borsası’nın amaçlarından biri ise, ticari hesap açma prosedürlerini kolaylaştırarak piyasalara erişebilirliğinin çoğalması ve bu aşamaların daha basit hale getirilmesi.

Bununla birlikte Tayland Borsası, perakende yatırımcıları ticaret alanına çekerek dijital bir platform kullanılmasına ve genç yatırımcıları çekmek amaçlı daha küçük ürünler sunmayı planlıyor.

Bir önceki raporlar, merkez bankası ve maliye bakanlığı hala sektöre nötr bakamadığından dolayı kripto paraların dahil edilmeyeceğini öne sürdü.

Tayland ocak ayının sonlarına doğru, finansal manzara ve kripto için ‘kırmızı çizgileri’ hakkında bir rapor yayınlayacak.

Tayland Gelir Dairesi, bu ayın sonuna kadar kripto tüccarları ve madenciler için vergi raporlama kriterlerini tamamlayacağını belirtti.
 

Bu konudan Sena Yılmaz isimli kullanıcıya 0.00000384 Bitcoin verilmiştir

Üst