Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Teknik Analizde Ayı ve Boğa Kanalları

Teknik Analizde Ayı ve Boğa Kanalları
Bearish channel ve bullish channel, teknik analizde kullanılan iki farklı fiyat hareketi desenidir. Bu desenler, fiyatın belirli bir aralıkta hareket ettiği ve bu hareketin üst ve alt sınırları arasında gidip geldiği bir kanal oluşturduğu durumlarda görülür.

AYI KANALI.png

Bearish channel, genellikle bir düşüş trendinin devam edeceği ve fiyatın daha düşük seviyelere doğru hareket edeceği anlamına gelir. Bu kanalın üst sınırı, düşüş trendinin direnç seviyesini gösterirken alt sınırı da destek seviyesini gösterir.

BOĞA KANALI.png

Boğa kanalı ise yükseliş trendinin devam edeceği ve fiyatın daha yüksek seviyelere çıkacağı demektir. Bu kanalın alt sınırı, yükseliş trendinin destek seviyesini işaret ederken üst sınırı da direnç seviyesini işaret eder.

Örneğin, BTC fiyatı son birkaç aydır bir bearish channel içinde hareket ediyorsa, bu düşüş trendinin devam edeceğine işaret edebilir. Kanalın üst sınırı, BTC'nin düşüş trendinin direnç seviyesini gösterirken alt sınırı da destek seviyesini gösterir.
Benzer şekilde, Eth fiyatı son birkaç aydır bir bullish channel içinde hareket ediyorsa, bu yükseliş trendinin süreceğine işaret edebilir. Kanalın alt sınırı, ETH'nin yükseliş trendinin destek seviyesini gösterirken üst sınırı da direnç seviyesini gösterir.

Bu kanallar, yatırımcılara alım ve satım kararları vermelerinde yardımcı olabilir. Örneğin, bir ayık kanalında hareket eden bir kripto biriminde, fiyatın kanalın alt sınırına yaklaştığında, bu seviyeden alım yapılabilir. Aynı şekilde, bir boğa kanalında hareket eden bir kripto parada, fiyatın kanalın üst sınırına yaklaştığında, bu seviyeden satış yapılabilir. Ancak, yalnızca teknik analizle karar vermemek ve diğer piyasa faktörlerini de dikkate almak elzem.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değil. Volatilite kaynaklı risklerin olduğu bu piyasada işlem yapmak herkesin kendi inisiyatifindedir.

Teknik analizin sadece kaldıraçlı işlemlerde iş gördüğünü düşünüyorum. Spot piyasa da ise çok az yararı olabilir YTD
Ben buna katılmıyorum. Tamamında işe yaradığını söyleyecek birçok insan çıkacaktır. Bir tanesini tanıyorum @Teknik Analiz

Elbette tamamında eğer duygusal olmayan, %100 teknik bir analiz yapılmışsa etkilidir; fakat aslında hiçbir alım satım türü için zorunlu değildir. Kâr etmek için tekniğe ihtiyaç duymayan analistler, grafik hareket takibini %100 yapabilen yatırımcılardır.

Takip içinse ister istemez birkaç çizgi çizme gereği duyuyorsun. Bu da temel ve teknik analizin iç içe olduğu gerçeğini gösterir.

Elbette tamamında eğer duygusal olmayan, %100 teknik bir analiz yapılmışsa etkilidir; fakat aslında hiçbir alım satım türü için zorunlu değildir. Kâr etmek için tekniğe ihtiyaç duymayan analistler, grafik hareket takibini %100 yapabilen yatırımcılardır.

Takip içinse ister istemez birkaç çizgi çizme gereği duyuyorsun. Bu da temel ve teknik analizin iç içe olduğu gerçeğini gösterir.
Tercümesi: ikiniz de haklısınız. 🤔🤣

Kripto para piyasası oldukça değişken ve riskli bir piyasa. Yatırım yapmadan önce iyi araştırma yapmak ve piyasayı takip ederek karar vermek önemli. Ytd.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,240
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri