Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Türkiye btc'yi önce dövdü. Sonra sevdi!

aygun hazar

Kıdemli Çavuş
bitcoin-3090250_640.jpg

Merhaba arkadaşlar.Milliyet gazetesinin haber sitesinin 20 nisan 2011 tarihli son dakika haberindeki TBMM araştırma hizmetleri başkanlığının, dijital ve sanal kripto para sistemleri raporunda hepimizi umutlandıracak bir yaklaşımın izlerine rastladım.
Burda haberin içeriğini birebir yazarak uzatmak istemiyorum dileyenler milliyet gazetesinin sitesinden ulaşabilirler. Ben sizinle ülkemizin btc ve diğer coinlerle ilgili olumsuz hava yaratan son haberlerden sonra içimizi ferahlatacak olan kısımlarını paylaşmak istiyorum.

16 nisan 2021 tarihli dijital sanat ve cripto paralar raporundan bölümler :

''BTC bankaların, aracı kurumların, otoritelerin ve hükümetlerin düzenleme ve kısıtlamalarından her türlü işlem masraflarından uzaktır.''

''BTC günden güne ödeme aracı olarak kağıt para ve diğer dijital paraların yerine tercih edilmektedir izlenmesi gerekir. riskler değerlendirip teşvik edici düzenlemeler yapılırsa gelir elde edilebilir.''

''Merkezi olmayan bu yapının blok zincir (blockchain) adı verilen bir çeşit kayıt defteri niteliğindeki işlem veri tabanları tarafından gerçekleştirilmektedir'

'Kara para aklama yasa dışı eylemlerin finansı gibi sakıncaları beraberinde getirsede mevcut koşullarda dijital para olgusunun varlığı bir tarihsel birikimin başarı aşaması olarak görülmekte ve bu aşamaya ayak uydurmak için çalışmalar ve düzenlemeler yapılmaktadır.''

''Pek çok ülkede bu dijital paralar hakkında düzenlemeler ve denetlemeler yoluyla kısıtlamalar yapılmakta. yine de çoğunun bu teknolojik sıçramayı yakında takip ederek sayıları iki bini aşan dijital paraları yasal bir statüye taşımakı yada kendi bünyelerine almak için çalışmalar bulunuyor.''

''Alışık olduğumuz kağıt para yada altına oranla yenidir getirdiği teknolojiler umut vericidir ve gelişime açıktır''

30 nisan 2021 'de yürürlüğe girecek olan ödemelerde kripto paraların kullanılmasına dair yönetmeliğe de yer verilen raporda devletin bu piyasadan kazanç elde etmesine yönelik teşvik edici düzenleme tavsiye edildi.

Bu rapordan anlaşıldığı kadarıyla Türkiye cumhuriyeti devletinde bir tek bizim kafamız çalışmıyormuş değilmi ? :)

Aygün hocam güzel yazılar hazırlıyorsun eline sağlık ama şunlara dikkat edin. Bu tarz haberlerde " işareti altında da olsa bilgi paylaşımı yapmamaya gayret edin. Bu işlemlerinizi konu kısmında
1618919608642.png
en sağda görülen yere tıklayarak alıntı kutusunun içerisine yazarak paylaşınız.
Bir diğer kısım da başlıkta küçük/büyük harf olayına biraz daha dikkat edelim, BTC büyük yazılım ve kelime başlarına ve noktalama işaretlerine dikkat edelim. Bunu uyarı olarak da yayınlamıştım ama görmemişsiniz buradan da belirteyim :)

Bunun sebebi turkiyenin btc yi tanımaması tabiki tanımadan yapılan her yorum övgü olmuyor buda onların bir göstergesi . Yatırım tavsiyesi değildir

bence bunun sebebi abiciğim insanımızın yıl kaç olursa olsun hala internete ve internet üzerinden para kazanmaya inanmamalarıdır. Umarım dünya herkes için daha iyi yerlere ulaşır seviliyorsunuz

Aygün hocam güzel yazılar hazırlıyorsun eline sağlık ama şunlara dikkat edin. Bu tarz haberlerde " işareti altında da olsa bilgi paylaşımı yapmamaya gayret edin. Bu işlemlerinizi konu kısmındaEkli dosyayı görüntüle 4028en sağda görülen yere tıklayarak alıntı kutusunun içerisine yazarak paylaşınız.
Bir diğer kısım da başlıkta küçük/büyük harf olayına biraz daha dikkat edelim, BTC büyük yazılım ve kelime başlarına ve noktalama işaretlerine dikkat edelim. Bunu uyarı olarak da yayınlamıştım ama görmemişsiniz buradan da belirteyim :)
Uyarın için teşekkürler.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,240
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri