Neler yeni

Ünlü Yatırım Şirketi, Sessiz Sedasız Bitcoin Alıyor! Bu Neyin Habercisi?

  • Blockchain: Blokzinciri. İlgili kripto paranın tüm işlemlerinin tutulduğu bir nevi muhasebe defteri.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Ünlü kripto para yatırım şirketi Grayscale, son günlerde Bitcoin varlıklarına yenilerini ekledi. Şirketin mevcut değeri 186 milyon dolar olan 17.100 BTC daha aldığı belirtiliyor.

Grayscale, son günlerde Bitcoin varlıklarına yenilerini ekledi
Grayscale Investments Trust, lider kripto para haftalık kapanıştan bu yana yükseliş ivmesi göstermeye devam ettikçe Bitcoin varlıklarını artırıyor. Grayscale, yaklaşık 186 milyon dolar değerinde olan 17.100 BTC’yi mevcut fonlarına ekledi. 25 Eylül’de sona eren haftanın piyasa raporuna göre, tüm Grayscale Investments kripto fonları için yönetilen toplam varlıklar (AUM) 5,8 milyar doları buldu. Bitcoin Trust veya GBTC, toplam yatırımın %82,75’ini veya 4,8 milyar doları içeren en büyük fondur.


unluyatirim1.jpg

Bunu takiben neredeyse 784 milyon dolar veya toplamın %13,5’ine denk elen Ethereum Trust var. Geri kalan fonlar; Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XRP, Zcash ve birkaç küçük kripto paraya bölünmüş durumda. Grayscale, yatırımcıları için hisse satın alır, böylece yatırımcılar temel varlığa doğrudan yatırım yapmaz. BTC hisseleri şu anda 11,23 dolardan işlem görüyor ve Bitcoin hisseleri bu yıl şimdiye kadar neredeyse %46 arttı.

Grayscale: 68 trilyon dolar Bitcoin ve kripto paralarla ilgilenen bir nesle aktarılacak
Bu rakamlar, bu yılki zirvesinden bu yana neredeyse %20 oranında düzelmiş olmasına rağmen Bitcoin ve kripto varlıklarına kurumsal ilginin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca Grayscale son raporlarında, önümüzdeki yıllarda 68 trilyon doların Bitcoin ve kripto paralarla ilgilenen bir nesle aktarılacağına dikkat çekiyor:


ÖNÜMÜZDEKİ 25 YIL İÇİNDE 68 TRİLYON DOLAR DAHA YAŞLI NESİLLERDEN GENÇ NESİLLERE AKTARILACAK. YENİ NESİL YATIRIMCILARIN DAVRANIŞLARINA DİKKAT ETMENİN ZAMANI GELDİ.
unluyatirim23.png

Josh Rager: Bitcoin’in yeni hedefi 11 bin dolar!
Hafta sonu yatırımcılar, 11.000 dolar seviyesini geri kazanma girişiminde bulunan Bitcoin’in tekrar yavaşça yükseldiğini gördü. Analist Josh Rager, haftalık mumun kapanışını gözlemledi ve Bitcoin’in arka arkaya üçüncü hafta yükseliş eğilimi gösterdiğini ve yükselişte kaldığını ekledi. Josh Rager konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


HAFTALIK KAPANIŞ İYİ GÖRÜNÜYOR VE İNSANLARIN NEDEN BTC’DE AŞIRI DÜŞÜŞ GÖSTERMEYE DEVAM ETTİĞİNİ BİLMİYORUM. BİTCOİN KISA VADEDE GERİ ÇEKİLDİ VE %20 DÜŞÜŞ OLAĞANDIŞI BİR ŞEY DEĞİL. BİTCOİN YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR VE ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ HAFTA 9.900 DOLARLIK DESTEK BÖLGESİNİN ÜZERİNDE KAPANDI. 11 BİN DOLAR SONRAKİ HEDEF…
unluyatirim3.jpg

Aylık en yüksek seviyenin yeniden test edilmesi, şu anda piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunun bir işaretidir. Ancak analistlere göre, bir sonraki seviye kritik ve BTC’nin daha fazla kazanç kaydetmesi için 11 bin dolarlık bölgeyi elinde tutması gerekiyor.
unluyatirim4.jpg
 

Üst