Blockchain Teknolojisinin Gücünü Keşfedin!

İşinizi ve projelerinizi blockchain ile optimize edin. Deneyimli danışmanlarımız, blockchain teknolojisinin işletmenize nasıl entegre edileceğini, akıllı kontratların nasıl tasarlanıp uygulanacağını ve kripto para yatırımlarının nasıl yönetileceğini adım adım size gösterecek. İnovatif çözümlerimizle iş modelinizi dönüştürün.

Help Steps Yanılsaması

Help Steps Yanılsaması
Okuma süresi : 3 dakika

Son zamanlarda özellikle Bitci kripto para borsası üzerinde ön satıs işlemi yapmasıyla adını piyasada fazlasıyla duyuran Help Steps özünde bir sağlık uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde çeşitli vakıf, bireysel yararlanıcı ya da kampanyalara adımlar yoluyla yardımda bulunulabilmektedir.

Ancak belirtmek gerekir ki Help Steps bir yardım kuruluşu değildir. Özünde " yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. Help Steps içerisinde çeşitli formatlarda kişiler; ister gelir sağlayabilir ister adımlarını bağışlayarak Help Steps bünyesinde bulunan kampanyalara yardımda bulunabilir.

Bu noktada özellikle yanlış anlaşılmaları düzeltmek adına, Help Steps kuruluşu yer sağlayıcı olması dolayısıyla reklam gelirlerinden ve çeşitli şirketlerin reklam başvurularından gelir elde eden bir şirket modelidir. Yani yardım yapmaz, başkalarının yaptığı yardımları yerine ulaştırırken aynı zamanda kar elde eder.

Help Steps yetkilileriyle yaptığım bir görüşmenin özetinde, tezatlık dikkatimi çektiğinden bu içeriği paylaşmanın faydalı olduğunu düşündüm. Öncelikle Help Steps uygulamasında eğer ücretli üyeliğiniz yok ise adımları dönüştürebilmek için reklam izlemek zorundasınız. Bu Help Steps'in gelirlerini sağladığı yerdir. Ayrıca çeşitli şirketler ya da topluluklar logolarının Help Steps üzerinde görünüp şirket çalışanlarının adım ve bağış istatistiklerini görmek isterler ise bunun içinde Help Steps ile İşbirliği kapsamında ücret ödemek zorundalar. Birde ücretli üyelik ve adım satışları var tabi ki.  İşte tezatlığın oluştuğu noktalar tam olarak bunlar. 

Help Steps Tosla ödeme sağlayıcısı ile yaptığı işbirliği ile isteyen kullanıcılara adımlarının karşılığı TL'yi ödeme olarak vermektedir. Bağış yapanların ki de kampanyalara gitmektedir. Tezat nokta örnek vermek gerekirse 5 milyar adım ihtiyacı bulunan bireysel yararlanıcıya alınacak olan akülü tekerlikli sandalyenin fiyatı piyasada 20-40 bin TL civarlarındadır. Ancak bir reklam izleme başına 1 cent kazanıldığını düşünecek olursak ve 10 bin adımda ortalama tek bir dönüşüm yapıldığı değerlendirildiğinde (daha önce dönüşüm yapan üyeler çoğunlukta görünmektedir) 5 milyar adımı toplarken yaklaşık 5 bin dolarlık bir gelir elde edilir. Günümüz şartlarında 100 bin TL'nin üzerinde bir gelir anlamına gelen bu durum ilk tezatı teşkil etmektedir. 

Bir diğer tespit ettiğim sorun ise, şirketlerin sadece logosunun Help Steps içerisinde, onlarla işbriliği içerisinde olduğunu gösterir şekilde yayınlaması ve çalışanlarının adım vs. istatistiklerinin takibini kapsayan paketler satın alması halinde 10-15 bin TL civarında bir ödeme talep edilmektedir. Bu noktada 5 milyar adımı tamamlayabilmek için çok ciddi sayıda insan ihtiyaç duyulduğu düşünüldüğünde ve bu adımları anlaşan şirketin çalışanları belli bir noktaya getirse bile bireysel yararlanıcıya alınmasına ihtiyaç duyulan tekerlekli sandalyenin yarı parası Help Steps'e ödeme olarak verilmektedir. Yani işin özü "bir elin verdiğini diğeri görmesin" anlayışından çıkılarak direkt yardım edilmesi halinde daha büyük bir meblağ haline gelecek yardımı reklam nedeniyle çok ufak bir yardım haline dönüştürmektedir. 

Zaten Help Steps'e bakıldığında yardım sürecinin, özellikle çok adım isteyen kampanyalarda 3-6 ay civarında sürdüğü görülmekte ve güzel bir uygulama olmakla beraber "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet verdikleri sosyal sorumluluk projeleri üzerinden ciddi gelirler elde ettikleri farkındalığının oluşmasının faydalı olduğunu değerlendiriyorum. Zaten adımların karşılığı olarak isteyene ücret ödeyen ve son dönemde HSX Token adı altında bir kripto para sistemiyle de ödemeye başlayacaklarını beyan eden bir uygulamanın ortaya çıkardığı görünen durumu gayet güzel olmakla beraber; şirketlerin reklamlarını yaptığı bir alan haline geldiği ve belki de ilk kuruluş amacının çok dışına çıktığını görmek zor olmasa gerek. Pek çok kullanıcı bu durumdan şikayetçi olmakla beraber bu durumun farkında olmayan çok sayıda kullanıcının farkındalığının artması maksadıyla kaleme aldığım bu yazımı Help Steps uygulamasının bir ihtiyaç olduğunu belirterek sonlandırmak istiyorum. Çünkü organize olarak iş yapılmasını sağlayan bir uygulama. Her ne kadar bu işlerden kar elde ediyor olsalar bile.

Paylaş :

Forumdan Konular

Hamster Combat Günlük Combo Kartları 29-05-2024

Hamster Combat Günlük Combo Kartları 29-05-2024 Pr@Team Bölümü : Partnership Program Kartı Special Bölümü : Lambo for a Hamster Kartı ( New Kart ) Special Bölümü : Web3 Academy Launch Kartı ( New Kart )
Devamını Oku

Hamster Kombat Kombo

Hamster Kombat Kombo için bundan sonra ayrı konu acmayalım lütfen. Kombolari bu konu altina cevap olarak atabilirsiniz. ( Yeni kelime bulmaca dahil)
Devamını Oku

Fareler Dünyayı İstila Etti :)

Bu yukarıda görmüş olduğunuz kucaklarını açmış şekilde gülümseyen sevimli fare tüm dünyayı esiri altına almaya kendi adamış vaziyette :) Hamster combat telegram üzerinden katılım sağlanan ve oynanan çevrim içi bir oyundur. Oyunda kullanıcılar bir ceo olarak borsalarını
Devamını Oku

Satoshiturk Kurban Bayramı Yarışması

Satoshiturk 'un değerli kullanıcıları forumumuza ait sosyal medya hesaplarının gelişmesi ve daha çok kişiye ulaşabilmenin ana amaç olduğu yeni yarışmamız ile karşınızdayız. Yarışma 03/06/2024 saat:00.00 ile 24/06/2024 saat23.59 tarihleri arasında gerçekleşecek ve herkesin katılımına açık olacaktır. Yarışma sonucunda ödül almaya hak kazanan kullanı
Devamını Oku

UEFA Şampiyonlar Ligi * Dortmund vs Real Madrid Maç Tahmini * Sizce Kupayı Kim Kaldıracak

UEFA Şampiyonlar Ligi Final Maçı Dortmund vs Real Madrid Maç Tahmini Yapay zekaya göre Şampiyonlar Ligi Finali'ni yüzde 60 ihtimalle Real Madrid normal sürede kazanacak. Borussia Dortmund'un kupaya ulaşma oranı ise yüzde 18. Maçın uzama ihtimali nin Dortmund un kazanma ihtimalinden daha yüksek Ancak Daha Önceden Yapay Zekanın 2024 yılında Ku
Devamını Oku

Euro 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası)

Satoshi Türk forumunda, hakkında bilgi alabileceğimiz, güncel durumu takip edebileceğimiz ya da görüş ve fikirlerimizi paylaşabileceğimiz bir konu olmadığını fark ettim. Bu konuyu da bu sebeple açıyorum
Devamını Oku

Ücretsiz King Gaming Cards NFT

Toplam 6 kişiye ücretsiz olarak King Gaming Cards için kart paketi veriyorum. Paketin içerisinden rastgele 2 adet kart çıkmaktadır. Tek yapmanız gereken konu altında ücretsiz NFT talep ettiğinizi belirtmek. Sonrasında size öze
Devamını Oku

Kodlama ile Presale ve Airdrop Yaratma

Merhabalar. Sizin en son token yaratma ile ilgili videonuz gibi presale ve airdrop yaratmak için de bir videonuz olsa harika olurdu. Techaddict diye biri youtube videoları yapmış fakat yeterince detaylı değil benim gibi kodlama bilmeyenler için. Kendi siteme istediğim tarzda bunları ekleyebilmek isterdim. :)
Devamını Oku

Ücretsiz Ace Gaming Cards NFT

Toplam 6 kişiye ücretsiz olarak Ace Gaming Cards için kart paketi veriyorum. Paketin içerisinden rastgele 2 adet kart çıkmaktadır. Tek yapmanız gereken konu altında ücretsiz NFT talep ettiğinizi belirtmek. Sonrasında size özel
Devamını Oku

Türkiye'de Kripto Paralar Vergilendirilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kripto paralarla ilgili yasa teklifinin görüşüldüğü süreçte, farklı partiler arasında kripto paralardan elde edilecek gelirlerin vergilendirilmesi konusunda anlaşma sağlandı. Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre, CHP, İYİ Parti,
Devamını Oku

Blockchain Teknolojisinin Gücünü Keşfedin!

İşinizi ve projelerinizi blockchain ile optimize edin. Deneyimli danışmanlarımız, blockchain teknolojisinin işletmenize nasıl entegre edileceğini, akıllı kontratların nasıl tasarlanıp uygulanacağını ve kripto para yatırımlarının nasıl yönetileceğini adım adım size gösterecek. İnovatif çözümlerimizle iş modelinizi dönüştürün.

İlginizi Çekebilir