Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

10 Dolar İle Milyoner Olmak

Gknacr

Yüzbaşı
10 dolar ile milyoner olmak.jpg


Merhaba arkadaşlar.
Bu yazıda sizlerle kendime belirlediğim bir hedeften ve hedefe yürürken olan biten gelişmelerden bahsedeceğim. Başlıkta ki milyoner kelimesi biraz abartılı biliyorum ama imkansız değil. Yola nasıl girdiğimi anlatıp yolda olup bitenleri günlük yada 3 günlük periyotlarla sizlerle paylaşacağım. Geçelim konumuza.

Konuya geçmeden önce belirtmeliyim ki bu yazımda bahsedeceklerim ağır yatırım tavsiyesi olabileceği için coin ismi ve bilgisi vermeyeceğim. Ama yol haritasında bulunan şartlardan en az 4 tanesi gerçekleşince, daha güvenilir bir token olunca bir tanıtım yazısı hazırlamayı düşünüyorum. Bu sebeple coin ismi istemezseniz sevinirim.

Bilindik ve fiyatı aşırı yükselmiş coinlerden ziyade henüz fiyatlanmamış, projesi sağlam, yol haritasına bağlı altcoin ve tokenlere olan ilgim eski arkadaşlar tarafından bilinir. Hatta bu ilgim sonucu keşfettiğim WIN ile ilgili kaçırdığım bir fırsattan bu yazımda bahsetmiştim; https://satoshiturk.com/threads/kafami-duvarlara-vurduran-token-wink-win.6385/

Daha sonra ise geçte olsa bu fırsatın bir kısmından faydalanmıştım; https://satoshiturk.com/threads/win-trenine-bindim-makinistin-hemen-arkasindayim.6541/

Geçtiğimiz günlerde yine yenni, fiyatlanmamış ve projesi sağlam tokenler ararken bir tanesi ilgimi çekti. Piyasaya çıkalı henüz iki hafta olmuştu ve fiyat oldukça iyiydi. Hemen detaylı araştırma moduna geçtim. Whitepaper, web sitesi, projesi, yol haritası, bilinirliği, pr kampanyaları gibi faktörleri inceledim ve aklıma yattı.

Büyük bir yatırımdan ziyade bir macera olarak girmeye karar verdim ve henüz borsalarda listelenmediği için Metamask cüzdanıma para göndererek 9 Nisan tarihinde PancakeSwaptan 10 dolarlık satın aldım.

Satın aldığım gün anlık fiyat 0.00000086 dolardı. Satın alıp token hakkında ki gelişmeleri takip etmeye başladım.
- Aradan geçen 10 günlük sürede 2021 ilk çeyrek yol haritasında belirtilen tüm kriterler yerine getirildi.
- Yatırımcı sayısı hızla artıyor ve işlem hacmi 10 günde 3 katına çıkmayı başardı.
- PancakeSwap haricinde 2 borsa da daha listelenme hedefi gerçekleşti. Şuan Bitmart ve WhiteBit borsalarında listeleniyor.
- Geliştiriciler çok aktif ve yol haritasına sadıklar. Ayrıca ekip sosyal medyayı çok iyi kullanıyor ve her geçen gün bilinirlik artıyor.
- Fiyat hedefim aldığım tutarın önünden en az 4 sıfır atmasıydı. Aldığım fiyat 0.00000086 dolar iken anlık fiyat 0.0000089. Yani önünden bir sıfırı attı ve ikinci sıfırı atmaya da çok yakın.
- Geliştiricilerin 2021 yılı 3. çeyrekte İngiltere'de bir ofis açma ve Binance borsası ile resmi görüşmeleri başlatma planı var (token Binance destekli ve BSC ağında oluşturulmuş), 4. çeyrekte ise Binance'de listelenme planı var.

Tüm bu gelişmeler sonrasında aldığım 10 dolarlık Token (xx milyon adet) şuan yaklaşık 276 dolar değerine ulaştı.

Bu token ile milyoner olunur yada olunmaz bilmiyorum, ''Abi Bitcoin'de ilk çıktığında değersizdi, bak ne oldu'' muhabbeti de yapmayacağım. Çünkü BTC bu piyasanın babasıdır. Kimse yerini kolay kolay alamaz. Bakalım neler olacak hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Ama benim için eğlenceli bir macera olacağı kesin :)

Başta söylediğim gibi bu yazı sadece girdiğim bir macerayı sizlerle paylaşmak için hazırlandı ve yatırım tavsiyesi verebileceği için token adı vermeyeceğim. Çünkü hala riskli bir token ve yatırdığım paranın tamamının gitme durumu var. (10 dolar ne olacak demeyin, yüklü yatırım yapanlar olabilir ve zarar çok büyüyebilir)

Güncellemeleri belirli periyotlarda sizlerle yine paylaşacağım.
Keyifli forumlar dilerim.
 
çok uzun yazmışsın ama hepsini okudum :) eline sağlık :)

10 dolar ile zengin olmak hayel dunyasinda yasamak ama azim varsa akilli davraniyorsna yerinde hareket ediyorsan olabilirsin
Dostum hayal dünyası değil, yazıda da belirttim macera olarak girdim ;)
vallahi bende okudun ne yalan soyliyim sardi yazdogin konu iyimis inşallah herkez kar eder

Çok güzel yazmışsın yazı uzun olsa bile çok güzel bir yazıydı

Zaten milyoner olan insanlar milyonlari yatirarak olmuyorlar. Dogru yerde dogru zamanda dogru yatirimi yaparak oluyorlar. Faydali bir icerik olmus tebrikler.

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar :)
 
Ben bu tarz tokenleri nereden araştırıyorsunuz ya da buluyorsunuz onu merak ediyorum.
Hocam Coinmarketcap ve Coingecko'dan buluyorum ve tek tek detaylıca araştırıyorum. Bununla ilgili bir rehber yayınlama hazırlığım var. Hazırlık bitince burada yayınlayacağım.
Yeni çıkan coinler veya tokenler genellikle önce Coingecko'da yer alır. Daha sonra CoinMarketCap başvurusu yapılır ve yapılan incelemenin ardından belirli standartları karşılayanlar listelenir.
CoinMarketCap ABD merkezli güvenilir ve oldukça büyük bir kripto para platformudur. Öyle ki ABD hükümetinin bile kripto paralar ile ilgili ulaşmak istediği bilgi için CoinMarketCap'tan faydalandığı söyleniyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst