Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

20 bin Robinhood Hesabı Darkweb'te

Robinhood, kullanıcılarına komisyonsuz yatırım ve varlık yönetimi imkanı sunan bir şirket olma özelliği taşımaktadır. Dünyaca ünlü finans kanalı Bloomberg tarafından yapılan araştırmaya göre yaklaşık 10 bin Robinhood yatırımcı hesabına ait anahtarların Dark Web'te hackerlar tarafından satışa sunulduğu tespit edildi. Bu konuya ilişkin şirketten bir açıklama gelmezken, kullanıcılar sorunlara yönelik geri dönüşlerin aşırı geç olduğundan ve güvenlik endişelerinden bahsetmektedir.

Robinhood, hisse senedi, döviz, kıymetli metal ve kripto para gibi parasal karşılığı olan yatırımlar üzerinden işlem yapmaktadır. Geçtiğimiz hafta içerisinde 2 bine yakın hesabı ele geçirildi. Şirket tarafından e-postaya bağlı hesapların tek başına ele geçirilmesinin bir anlam ifade etmediğine yönelik açıklama gelse de, Hack olayı esnasında şirketin saldırganları kötüleyen söylemleri arasında, kullanıcılar tarafından bu açıklamalar samimi bulunmadı.

Açıkçası haberin detaylarından da anlaşılacağı üzere komisyonsuz işlem mantığıyla bir yere ulaşmayan firmanın bilgileri sızdırdığından süphelenildiğini söylemek yanlış olmaz. Zaten kısa zamanda çok ciddi portföy ve kullanıcı kaybı yaşayan Robinhood, bu haberler ve Araştırma verileriyle daha çok müşterisini kaybedecek gibi gözüküyor. Ekonomi sektörünün temelini oluşturan güven olgusunun bu firma için ciddi bir kırılganlık yaşadığı görülmekle beraber ileride bu duruma yönelik neler yapacakları merak konusu.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,637
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst