Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

2023 Yılında Halka Arz Kazancı

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
2023 yılı ilk başları düşünüldüğünde halka arzlar oldukça büyük kazançlar sağlanmasına yardımcı oldu. Ancak son dönem halka arzlarına baktığımız zaman ise hemen hemen hepsi ya arz fiyatına yakın seviyede yada oldukça düşük seviyede seyrediyor. Özellikle TAB GIDA gibi borsa rekoru denilen şirket bile halka arz fiyatı olan 130 TL fiyatının altında 117 TL gibi bir fiyattan seyrediyor.

Borsa hesaplarına bakıldığında son dönemde rekor yatırımcı hesabına ulaşırken son bir haftada 850000 hesap kapatılarak yatırımcı sayısında da düşüşler yaşanmaya başladı. Peki 2023 yılı halka arzlarına katılan ve satmayan bir şuanda ne kadar yatırım ile ne kadar bir kar elde etti?

2023 yılında halka arz olan şirketlerden 56 adedi incelendiğinde bir yatırımcı tüm arzlara katılım sağlayıp hiç bir şekilde satmadıysa toplamda 27.288 TL gibi bir yatırım yapmış oluyor. bu yatırımları ile oluşan 56 şirketlik portföyünde oluşan kar ise 56.971 TL oluyor. Bu karın 17.996 TL lik kısmı ise tek bir şirkete ait. ASTOR 2023 yılı halka arzlarında en büyük kar oranına sahip şirket olurken en fazla lot veren şirket konumuna da sahip tam olarak 220 lot vererek en az katılımın olduğu şirket konumunda ancak en büyük kara sahip ardından ise 9643 TL ile ONCSM geliyor.

2023 yılı halka arzlarında şuanda zarar seviyesinde olan 7 şirket bulunurken Halka arzda en çok zarar veren şirket ise 424 TL zarar ile AVRUPA GYO oluyor. Zararda olan diğer şirketler ise BEDYO, BİENY, MEGMT, TABGD, CATES, SURGY olarak öne çıkıyor.

2024 yılı halka arzları ise kazandırcak mı kaybettircek mi merak ediyoruz. Özellikle emlak piyasasının zorlukları görülünce GYO arzları epey sıkıntılı görünüyor.

NOT: Yatırım Tavsiyesi değildir.

Şu sıralar tüm dünyadan beklediğim hareket.
Tüm dünya bu hareketi yapsa mecburi bir geçiş olur o an kriptolara. Ülkeler mecbur bırakılır.

Her ne kadar borsada hisseleri şişiren büyük şirketler, balinalar olsa da küçük yatırımcı olmadan onlarda bir hiç, anlamsız. Tuzağa çekecek yatırımcı olmadıktan sonra o hissenin tahtacisi olsan ne yazar.

Borsacılar hemen gelmesin ya :D 2024 yılında halka arz işi bitti denebilir mi o zaman ?
Herşey dönemsel ilerliyor bence. Şimdi o defteri kapattık. Ama uzun süre kapalı kalmaz. YTD

Her alanda olduğu gibi bu alanda da finansal okur yazarlık oldukça önemli hangi şirketleri toplayacağın ne zaman çıkacağın önmeli ben kripto varlıklarda da borsada hiç bir malı zararla vermedim gerekirse bekledim ancak zararına satış yapmadım o nedenle elimde halka arzdan avrupa gyo var halka arz fiyatının altından da ekleme yaptım söylediği gibi temettü verirse epey kurtarır YTD olmak ile beraber daha da ekleme yapacağım sonuç olarak sıfır borç ve iyi bir likidite varlığı var şirketin borsadan da AK yatırım ile epey bir varlık toplaması yaptılar düzenlli alım yaptılar ama fiyatı koruyamadılar

Borsa’da tek hisse satmadim. (Halka arzlar hariç). Şu an çok düşük ve 2024 için ciddi yükseliş bekliyorum. Olmadı 2025’de :) Ama iki senede borsa, altin ve dövizi katlar bence..

Her alanda olduğu gibi bu alanda da finansal okur yazarlık oldukça önemli hangi şirketleri toplayacağın ne zaman çıkacağın önmeli ben kripto varlıklarda da borsada hiç bir malı zararla vermedim gerekirse bekledim ancak zararına satış yapmadım o nedenle elimde halka arzdan avrupa gyo var halka arz fiyatının altından da ekleme yaptım söylediği gibi temettü verirse epey kurtarır YTD olmak ile beraber daha da ekleme yapacağım sonuç olarak sıfır borç ve iyi bir likidite varlığı var şirketin borsadan da AK yatırım ile epey bir varlık toplaması yaptılar düzenlli alım yaptılar ama fiyatı koruyamadılar
Halka arzlarin ve borsanın kötü zamanına denk geldi

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,187
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Hancoin
Geri