Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

21 - Kripto Piyasasında Günün Öne Çıkan Haberleri

cruan

Üstçavuş
1 - Peter Schiff, Bitcoin İle Maaş Alan Ünlü İsimler Hakkında Konuştu!

5eaac69e66a97c7527c8cdbd.jpg

Bitcoin karşıtlığı ile bilinen ünlü borsacı Peter Schiff, sporcuların ve politikacıların maaşlarını Bitcoin ile almaları hakkında bir Twitter paylaşımı yaptı.

Euro Pacific Capital isimli finans şirketinin CEO’su olan Peter Schiff, son dönemlerde maaşlarını Bitcoin ile alan isimlerin aldıkları maaşların USD cinsinden sabit olduğunu ve yalnızca ödeme sırasında Bitcoin’e dönüştürüldüğünü iddia etti.

Schiff'in yapmış olduğu açıklamaya göre bu durum da bu isimlerin aldıkları BTC'leri büyük ihtimal ile yeniden dolara dönüştürecekleri anlamına geliyor.

Ekran Alıntısı.PNG

2020 yılında ünlü NFL(Amerikan Futbol Ligi) yıldızı Russel Okung'un maaşını Bitcoin ile alması üzerine Bitcoin ile maaş alma dönemi başlamış oldu. Okung'un yapmış olduğu bu hamlenin ardından Sean Culkin, Odell Beckham Jr. ve Andre Iguodala maaşını Bitcoin ile alarak bu kervana katılan ünlü sporcular oldular.

Son olarak gündeme gelen Bitcoin ile maaş alma haberi ise politika dünyasından gelmişti. Dünya'nın en büyük metropollerinden biri olan New York'un belediye başkanı Eric Adams, maaşını Coinbase üzerinden Bitcoin ile aldığını açıklamıştı.

2 - LeBron James Kripto Borsası Crypto.com İle Ortaklık Anlaşması İmzaladı!

632x314-nba-all-star-macinin-ilk-besleri-aciklandi-lebron-james-tarihe-gecti-1643354997920.jpeg

Son dönemlerde kripto borsalarının bir çok farklı alanda ortaklıklar ve anlaşmalar yaptığına şahit oluyoruz. Sponsorluk konusunda kendilerine sektörlerde ayrı bir yer edinen kripto para borsaları, sadece sponsorluklar ile kalmıyor.

Dünya'nın en ünlü sporcularından biri olan NBA takımlardan Los Angeles Lakers'ta forma giyen yıldız basketbolcu LeBron James, ünlü kripto borsası Crypto.com ile eğitim üzerine bir anlaşma imzaladı.

Crypto.com yapılan anlaşma neticesinde, LeBron James'in Ohio eyaletinin Akron şehrinde yaptırmış olduğu okulda "I Promise" adı verilen program kapsamında Web3 ve kripto paralar hakkında özel eğitimler verecek.

crypto-com-nedir-1024x512.jpg

Okulda verilecek bu eğitim için özel bir ekip kurulduğunu belirten yetkililer, bu eğitimden 1600 öğrencinin yararlanacağını açıkladılar.

Program kapsamında sadece Kripto Para ve Web3 hakkında eğitimler değil, teknoloji başta olmak üzere bir çok alanda eğitim verileceği de açıklandı.

Eğitimin sadece öğrencilere değil, belirli bölümlerinin öğrencilerin kardeşlerine ve ebeveynlerine verileceği de aktarılan bilgiler arasında.

Program hakkında açıklamalar da bulunan LeBron James şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain teknolojisi ekonomimizde, spor ve eğlencemizde, sanat dünyamızda ve birbirimizle nasıl etkileşim kurduğumuzda devrim yaratıyor. Benim geldiğim gibi toplulukların geride kalmamasını sağlamak istiyorum. Crypto.com ve ben, ihtiyaç duydukları bilgi ve araçlarla topluluğumu eğitme ve destekleme ihtiyacı konusunda hemfikiriz. Bu fırsatları topluluğuma getirmek için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

3 - Rus Hükumet'inde Kripto Varlıklar İle İlgili Anlaşma İmzalandı!

putin-kripto-para-1.jpg

Son dönemde dünya gündeminin birincisi sırasında yer alan ve Ukrayna'yı işgal edeceğine dair iddia ve endişeler bulunan Rusya'da, kripto varlık ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Çin'den ve diğer ülkelerden gelen yasaklamaların ardından olumsuz etkilenen Kripto piyasası, son dönemde gözünü Rusya'ya çevirmiş durumda. Ukrayna ile aralarında ki olumsuzluklardan dolayı bir savaş ihtimali oluşan Rusya'nın, bunu gerçekleştirmesi durumunda dünya genelinde bir çok alanda büyük etkileri olabileceği öngörülüyor.

Herkes kendi alanında ki olabilecekleri tahmin etmeye çalışırken, kripto para uzmanları ve analistleri de bu ihtimalin kripto piyasasını nasıl etkileyebileceği hakkında son günlerde yaptıkları paylaşımlarını arttırmış durumda.

Tüm bunlar yaşanırken Rus haber ajansı RBC(RosBiznesConsulting)'nin aktarmış olduğu habere göre Rus hükümeti 2022 yılının sonuna kadar kripto varlıkları düzenlemeyi planlıyor.

btcrussia.jpg

RBC'nin yapmış olduğu habere göre, hükümet ve diğer resmi kurumlar düzenlemeye ilişkin ilkeler konusunda anlaşmaya varmış durumda. Kripto varlıkların tamamen yasaklanması konusunda önerilerde bulunan Rusya Merkez Bankası'nın bu düzenleme hakkında nasıl bir tepkiye sahip olduğu merak konusu.

Hazırlanan yol haritasının Rusya Devlet Başkan yardımcısı Dmitry Chernyshenko tarafından imzalandığı belirtildi. Hazırlanan planlama, kripto alım-satım platformları için KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurallarının detaylıca aktarılmasını, bir denetim organı görevlendirmeyi ve yasalara aykırı ve kurallara göre hareket etmeyenleri cezalandırmayı içeriyor.

Anlaşılan yol haritasına göre, Mayıs ayına kadar Rusya Maliye Bakanlığı’nın eşler arası (P2P) platformlar için bir uyumluluk denetimi sistemi tasarlaması gerektiği belirtiliyor. FATF tarafından belirlenen kara para aklamayla mücadele standartlarının kabul edilmesi ve kripto varlık platformları tarafından kayıt ve raporlama kuralları oluşturulmasının da Aralık ayına kadar gerçekleştirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

4 - ABD'li Senatörden 6 Bitcoin Madencilik Şirketine Mektup!

Cassidy-ElizabethWarren.jpg

Kripto paralar ile ilgili yapılacak düzenlemeler ile alakalı son zamanlarda oldukça gündeme gelen ve dünyanın gözünü çevirdiği ABD'den kripto piyasası ile alakalı gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Yapmış olduğu Bitcoin karşıtı açıklamalar ve söylemler ile sıkça gündeme gelen ABD'li Senatör Elizabeth Warren, altı madencilik şirketine daha enerji kullanımları ve çevresel ayak izleri hakkında bilgi vermelerini talep eden bir mektup gönderdi.

Bu defa Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group ve Bit Digital isimli madencilik şirketlerine mektup gönderen Warren, geçtiğimiz Aralık ayında önde gelen madencilik tesislerinden biri olan Greenidge'e mektup göndermişti.

Elizabeth Warren, mektupta adı geçen altı madencilik şirketinden 10 Şubat Perşembe gününe kadar elektrik tüketimini, ölçeklendirme planlarını, elektrik şirketleriyle yapılan anlaşmaları ve tüketiciler için enerji maliyetleri üzerindeki etkiyi detaylandırdıkları raporlar göndermelerini istedi.

Warren göndermiş olduğu mektupta:

“Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları, iklim kriziyle mücadele için sıkı çalışmalarımızı baltalayabilir. Kripto madenciliğinin yerel ortamlar ve elektrik fiyatları üzerindeki zararlı etkilerinden bahsetmiyorum bile.” ifadelerini kullandı.

Değerli Vaktinizi Ayırıp Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.
Fikirlerinizi Ve Görüşlerinizi Belirtirseniz Çok Sevinirim.
İyi Forumlar.
Bu Konu İçerisinde Yazdığım Hiçbir Şey "Yatırım Tavsiyesi Değildir".

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,208
Kullanıcılar
6,695
Son üye
regtrader
Geri