Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

24 Saatte Devasa Piyasa Değerine Ulaşan DeFi Altcoin’i Yüzde 75 Çakıldı

defi1.jpg

Görünüşe göre bir DeFi ayı piyasası olma konusundaki korkular abartılmış gibi duruyor. Yakın zamanlı Ethereum tabanlı bir yield farming token’ının piyasaya sürülmesiyle açıkça ortaya konduğu üzere; kripto yatırımcıları “bir sonraki YFI’ı” yakalamaya çalışırken hala spekülatif bir korku var.

Söz konusu token, piyasaya sürüldükten 24 saat sonra 40 milyon dolarlık piyasa değeri elde etmeyi başardı. Mesele şu ki, bu başarıyı gerçekleştirdikten sonra %70’in üzerinde düşüşe geçti.


İşte CORE’un hikâyesi ve CryptoSlate yazarı Nick Chong’un ortaya koyduğu, Uniswap yatırımcılarının not etmesi gereken çıkarımlar.

CORE: Bir günde %4.000 yükselen ve ardından düşen Ethereum token’ı
Son haftalarda, DeFi yield farming hız kaybetmeye başladı. Yield farming’in sayısız perakende katılımcısıyla kalabalıklaşması ve hatta kripto fonlarının dahil olması nedeniyle getiriler kurudu; ayrıca Curve DAO token, SushiSwap ve diğerleri gibi yield farming’i yapılabilir coin’lerin fiyatlarını düşürdü.

Yield farming’in kalabalık bir ticaret kolu haline gelmesinin yanı sıra, temelde yatan token’ların enflasyona neden olmasıyla ilgili bir sorun da var; bu, kullanıcıları çiftçilik yapmaya teşvik edildiği ve ardından bu token’ları mümkün olan en kısa sürede dump’ladığı anlamına geliyor. Yeterli alım emirleri veya çıkış likiditesi olmadıkça, bu satışlar genellikle çok az dirençle karşılanır.

CORE Vault veya cVault Finance, yield farming alanındaki paradigmaları değiştirmeye çalışan bir DeFi projesidir.

defi2.png
CORE, mevduatlar üzerinden sunulan getirinin CRV elde etmek için sermaye kullanmak gibi özerk yield farming stratejilerinin kullanıldığı, enflasyonist olmayan bir projedir.

Bu, Yearn.finance’in sahip olduğu sisteme son derece benzer bir sistemdir. Bu projenin kendisini ayırmaya çalıştığı yer, bu stratejilerden elde edilen kârın daha sonra mevduat sahiplerine dağıtılan CORE token’ı satın almak için kullanılmasıdır. Ayrıca CORE, her işlemin %1’ini kullanıcıların kazanabileceği bir havuza yükleyerek kullanıcılar için getiri yaratır.

Token’ın satış öncesi etkinliğinde 10.000 toke dağıtıldı ve etkinlikte 1.000.000 doların üzerinde para toplandı. Bu durum, coin’e yaklaşık 100 dolarlık bir başlangıç fiyatı verdi.

Enflasyonist olmayan bu düşüncenin amacı, satın alma baskısını zaman içinde yükseltmektir; burada CORE sahiplerine değer sağlamak ve projenin yield farmer’larına ürün vermek için her zaman sisteme bir miktar sermaye eklenir.

Karmaşık olsa da, önde gelen Twitter traderları token’ı tartışmaya başladıkça proje hız kazandı.

Ticarete başladıktan yaklaşık 12 saat sonra, kripto para geçici olarak 4.000 dolarlık fiyat seviyesine dokunduğu için 40 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı – bu, başlangıç fiyatından yüzde 4.000 daha yüksek.

Klasik DeFi tarzına uyum sağlayarak yüzde 70’in üzerinde çökmeye devam etti. ancak projenin lansmanından 24 saat sonra, hala 10 milyon doların üzerinde piyasa değeri var.


DeFi’daki spekülatif aktivite devam ediyor
CryptoSlate haberine göre yukarıda bahsedilen kazançların çoğu geri çekilirken, bu saçma fiyat hareketi son fiyat düşüşlerine rağmen DeFi alanında spekülatif faaliyetin devam ettiği gerçeğini pekiştiriyor.

Bu ayın başlarında BlockTower Capital’in kurucusu Ari Paul, Twitter’da DeFi piyasasındaki spekülasyonlara yorum yapmıştı:

“ŞU ANDA ETHEREUM AVANTAJI BİRLEŞTİRİLEBİLİRLİKTİR. DEFİ BİR TOKEN SPEKÜLASYON KUMARHANESİDİR VE İNSANLARIN ÜZERİNE BAHSE GİRMEK İSTEDİĞİ TOKEN’LARIN ÇOĞU ERC20’DİR. YAKIN BİR ZAMANDA OLMASA DA BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRLİK, WRAPPED COİN’LER VE SERUM GİBİ DEX’LER BU DURUMU KISA SÜREDE ORTADAN KALDIRABİLİR.”
Tanınmış bir DeFi analisti olan Qiao Wang, Amber Group’tan Leslie Lamb ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda da bu konuya değindi. Wang, maalesef şu anda hiçbir DeFi token’ının özünde değerinin olmadığını; yani sektörde kar elde etmenin yolunun bir başkasının kayıp vermesi veya daha az kar elde etmesi şeklinde olduğunu belirtti.
 

Konuyu Görüntülüyor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,448
Mesajlar
63,542
Kullanıcılar
6,724
Son üye
ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Geri
Üst