Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

29 Eylül BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, DOT, LINK, ADA, BSV, CRO Fiyat Analizi

ant

Uzman Çavuş
Bitcoin ve altcoinler, sert genel direnç seviyelerine yaklaştıkları için kısa vadede birkaç engele çarpabilir. Ancak genel gidişat yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Bitcoin (BTC), 27 Temmuz’da 10 bin doların üzerine çıktı ve o zamandan beri bu seviyenin üzerinde kaldı. Veriler, 10 bin dolar seviyesinin üzerindeki 63 günlük kapanış serisinin yeni bir rekor olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda, daha önce sert bir direnç olarak hareket ettikten sonra seviyenin artık güçlü bir destek haline geldiğini gösteriyor.


Boğalar sürekli olarak 10 bin doları ve altındaki düşüşleri satın aldı. Bu psikolojik olarak önemli seviye şimdi yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için bir zemin görevi görebilir.


Şu anda, yatırımcılar portföylerini itibari para birimlerinin düşüşünden korumak için alternatif yatırım fırsatları ararken, dünya çapında ortaya çıkan parasal ve mali teşvik önlemlerinin kripto para birimlerinin cazibesini artırdığı görülüyor.


Madencilik için 2,5 milyondan daha az Bitcoin kaldığı ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep arttığı için kıtlık faktörü yakında devreye girebilir.

Haftalarca aşağı yönlü fiyat hareketi ve kısa konsolidasyon dönemlerinden sonra, Bitcoin ve altcoinler yükseliş trendini sürdürmek için son birkaç günün yükselişine dayanabilir mi?


Öğrenmek için grafikleri inceleyelim.

BTC / USD
Bitcoin şu anda yükseliş trendi çizgisi ile 11 bin 178 dolar seviyesindeki genel direnç arasında fiyat aralığına bağlı durumda. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki bağıl güç endeksi, birkaç günlük konsolidasyona işaret ediyor.

Ayılar, 50 günlük basit hareketli ortalama (11 bin 097 dolar) ile düşüş trendi çizgisi arasındaki bölgede sert bir direnç oluşturacak. Fiyat herhangi bir dirençten düşerse, ayılar fiyatı yükseliş çizgisinin altına düşürmeye çalışacaktır.

Başarılı olurlarsa, BTC / USD kuru 9 bin 835 dolar seviyesindeki kritik desteğe düşebilir. Bu kritik desteğin bozulması halinde satış yoğunlaşabilir.

Bununla birlikte, bir sonraki dip seviyede, eğer parite yükseliş trendi çizgisinden geri dönerse, boğalar fiyatı genel direncin üzerine çıkarmak ve yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak. Yukarı yönde ilk hedef 12 bin 048 dolar ve bunun üstünde 12 bin 460 dolar.

ETH / USD
Ethereum (ETH) düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ve boğalar şimdi fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (362 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu yükseliş, satış baskısının azaldığını gösteriyor.


ETH / USD kuru kırılır ve 20 günlük EMA’nın üzerinde (UTC saati) kapanırsa, 50 günlük SMA’ya (385 dolar) hızlı bir ralli mümkündür.

Ayılar, 50 günlük SMA ile 395 dolar arasındaki bölgeyi korumaya çalışacaklar ve eğer fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

Bununla birlikte, 395 dolar sevieysinde bir kırılma, 488.134 dolar seviyesinde bir hedefle yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecek.

Parite mevcut seviyelerden düşerse ve ayılar fiyatı kritik desteğin altına 308.392 dolara düşürürse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

XRP / USD
Boğalar, XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0.244 dolar) üzerinde tutmaya çalışıyor. Bu görevi başarabilirlerse, 0,26 dolara geçiş mümkündür. Ayılar bu direnci ve hemen üstüne yerleştirilen 50 günlük SMA’yı (0,263 dolar) korumaya çalışacak.


Fiyat 0,26 dolardan düşerse, XRP / USD kuru birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabilir. Konsolidasyon için harcanan zaman ne kadar uzun olursa, nihai kırılma da o kadar güçlü olacak.

50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma 0,303746 dolara yükselişle sonuçlanabilir ve eğer bu aşılırsa parite 0,326113 dolara fiyat yükselebilir. Ayılar fiyatı son dönemdeki en düşük seviyelerin altına 0,219712 dolara düşürürse trend negatife dönebilir.

BCH / USD
Bitcoin Cash’teki (BCH) güçlü sıçrama, onu 20 günlük EMA’nın (228 dolar) üzerine çıkardı. Bu yukarı hareket, 200 dolarlık desteğin altındaki anlık bir kırılma tehdidinin azaldığını gösteriyor.


Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine ve genel direnci 242 dolara çıkarmaya çalışacak. Bu seviyenin üzerinde, 50 günlük SMA (254 dolar) bir direnç görevi görebilir, ancak geçildiğinde ralli 280 dolara kadar uzayabilir.

20 günlük SMA düzleşiyor ve RSI 50 seviyesine yükseldi, bu da kısa vadeli trendde olası bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Fiyat 242 dolardan düşerse, BCH / USD kuru, trend olan bir harekete başlamadan önce birkaç gün konsolide olabilir.

BNB / USD
Binance Coin (BNB), 26 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (25,52 dolar) üzerine çıktı ve yükselmeye devam etti. Bir sonraki hedef, 27.7542 dolarlık % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesidir.


Ayılar bu seviyedeki yukarı hareketi durdurmaya çalışacaklar, ancak bir sonraki dip seviye 20 günlük EMA’dan geri dönerse, düzeltmenin bitebileceğini gösterecek.

27.7542 doların üzerinde, yukarı hareket 29.0886 dolarlık %61.80 Fibonacci geri çekilme seviyesine ve ardından 30.9884 dolarlık %78.6 geri çekilme seviyesine uzanabilir.

Bu varsayımın aksine, BNB / USD kuru mevcut seviyelerden yönünü tersine çevirir ve hareketli ortalamaların altına düşerse, kartlarda 22.10 dolar seviyesinde bir yeniden test olacaktır.

DOT / USD
Polkadot (DOT) 27 Eylül’de 4.1152 dolardan döndü ve boğalar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın (4.60 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu direncin üzerinde bir kırılma, düzeltmenin bitmiş olabileceğini gösterecektir.


Yukarı taraftaki ilk hedef 4.9210 dolar ve bunun üzerinde DOT / USD kuru 5.5899 dolara kadar hareket edebilir. Parite her iki seviyeden de düşerse, birkaç günlük fiyat aralığına bağlı eylem mümkündür.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 5.5899 doların üzerine çıkarabilirse, kartlarda 6.8619 dolarlık son yüksek seviyelerin yeniden testi olabilir.

Parite düşer ve 4 dolar – 3.5321 dolar destek bölgesinin altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

LINK / USD
Ayılar, 20 günlük EMA’yı (10.76 dolar) savunuyor ancak boğalar, Chainlink’in (LINK) 10 doların altında kalmasına izin vermiyor. Bu, boğaların mevcut seviyelerde birikim yaptığını ve bu sıkı konsolidasyonun 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artırdığını gösteriyor.


Boğalar fiyatı 11.199 doların üzerine çıkarabilirse, düşüş trendi muhtemelen sona erebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 13.28 dolar ve eğer boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse, yukarı hareket 17.77 dolara ulaşabilir.

Bununla birlikte, ayılar 13.28 dolar direncini savunursa, LINK / USD kuru düşebilir ve birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalabilir. Düz hareketli ortalamalar ve 50 seviyesinin yakınındaki RSI da olası bir konsolidasyonu gösteriyor.

Parite mevcut seviyelerden düşerse ve 6.90 dolar desteğinin altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

ADA / USD
Cardano’daki (ADA) rahatlama rallisi 25 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (0,094 dolar) üzerine çıktı ve boğalar şimdi fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,109 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa bu durum, düşüş trendinin sona erdiğini gösterecektir.


20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve RSI da pozitif bölgeye yükseldi, bu da boğaların geri dönüş yaptığını gösteriyor. ADA / USD kuru kırılır ve 50 günlük SMA’nın üzerinde kapanırsa, yukarı hareket 0.1280 dolara ulaşabilir.

Bununla birlikte, parite mevcut seviyelerden düşerse, boğalar düşüşü 20 günlük EMA’ya almaya çalışacak. Bu destekten güçlü bir sıçrama, hissiyatın olumluya döndüğünü gösterecektir.

Parite düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, bu görüş reddedilecektir. Böyle bir hareket, son düşük seviyeleri 0,0755701 dolarda yeniden test edebilir.

BSV / USD
Bitcoin SV (BSV), 26 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (165 dolar) üzerine çıktı ve boğalar şu anda fiyatı 50 günlük SMA’nın (182 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bununla birlikte, ayılar bu direnişte büyük bir zorluk oluşturacak.


Fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayılar BSV / USD paritesini 146,20 dolar – 135,00 dolar destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak.

Bununla birlikte, RSI pozitif bölgeye yükseldi ve 20 günlük EMA yükselmeye çalışıyor. Bu durum boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarabilirse, parite 208.10 dolara ve ardından 227 dolara yükselebilir.

CRO / USD
Boğalar, Crypto.com Coin’i (CRO) 20 günlük EMA’nın (0,157 dolar) ve azalan üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılacaktır.


Düşüş düzeninin başarısızlığı, fiyatların düşeceğini tahmin ederek kısa süren birkaç agresif ayıları tuzağa düşürebilir. Daha sonra pozisyonlarını daha yüksek seviyelerde korumaya zorlanırlar ve bir ralliyi beslerler.

Bu durumda, fiyat üçgenin üzerinde (UTC saati) kapanırsa, CRO / USD kuru 0.183416 dolara ve bunun üzerinde 0.191101 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, parite 20 günlük EMA’dan veya direnç çizgisinden düşerse, ayılar bir kez daha fiyatı 0.144743 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, aşağı dönüş paterni tamamlanacak. Bu durum daha derin bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,927
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst