Neler yeni

ABD Hükümeti 24 Milyon Dollar Değerinde Kripto Varlığa El Koydu

Bonarous

Korgeneral
Katılım
21 Eki 2020
Mesajlar
2,117
Çözümler
2
Tepkime puanı
1,236
Puanları
1
Konum
Eskişehir
BNB
0.00054994
Brezilya hükümetinin talebi üzerine ABD Adalet Bakanlığı harekete geçti ve 24 milyon dollar değerinde kripto paraya el koymaya karar verdi. El konulan varlıkların, Brezilya'da on binlerce vatandaşı yaklaşık 200 milyon dollar dolandıran bir kripto para yatırım projesine ait fonlar olduğu bildirildi.

Kripto paraların sahibi Marcos Antonio Fagundes, şu anda kaçak olarak ABD'de olan bir Brezilya vatandaşı. Brezilya'da finansal bir kurumu kendisi için illegal olarak yönetmek ve kara para aklamak suçlarından yargılanıyor.

Marcos Antonio Fagundes'in Brezilyalıları kendi para birimleri Real ve başka kripto para birimleri karşılığında kripto para yatırımı yapmaya taahhüt ederek dolandırdığı ortaya çıktı. Şirket sadece bireysel kullanıcıları değil aynı hizmeti kurumlara da veriyormuş.

Fagundes Yatırım Sözü Vermişti
Brezilya hükümetine göre Fagundes, topladığı fonların karşılığında taahhüt edilenden çok daha az yatırım yapıldığını iddia etti. Fagundes ve ortaklarının, sunulan yatırım planlarında ve beklenen getiriler hakkında yanlış ve tutarsız vaatlerde bulunduğu bildirildi.

İki ülke arasında suçların önüne geçmek ve suçluları cezalandırmak amacıyla imzalanan Karşılıklı Destek Antlaşmasına göre hareket eden ABD Adalet Bakanlığı, Fagundes'in ülkedeki varlıklarına el koyduğunu açıkladı.


Kaynak: Coinajans.com


Görüldüğü üzere dünyanın her yerinde insanlar kolay yoldan zenginlik vaadiyle kandırılıyor, kandırılmaya devam edecek. Lütfen sizi zengin edeceğini söyleyerek para isteyenlere; sizi HYIP, saadet zinciri, ponzi vb. organizasyonlarına sokmaya çalışanlara arkadaşınız, eşiniz, dostunuz da olsa kanmayın. :)
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,863
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst