Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Acaba gelecekte alışverişler nasıl gerçekleşecek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında Covid olmasa belki de bu kadar kripto para kullanamının yaygınlaşması hızlanmayacaktı. Bakıldığı zaman en popüler olan kripto para birimi Bitcoin. Bitcoin ve türevi kripto paraları gelecek zamanda kullanımının artacağı kanısındayım. Şuan ülkemizde yoğun olarak yaşadığımız Covid 19 sürecinde yaşanması ile birlikte daha fazla kripto para çeşitlerinin kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum. Tabii ki bu durum sonucunda artık kripto paralarla ile alışverişler yapılacağı kanısındayım. Bunun sonucunda da tabiki de devletlerin bu konu ile ilgili teşviklerde bulunması gerektiği kanısındayım. Her kripto para çeşidi kullanılmasa da, belli başlı kripto para çeşitleri ile alışverişlerin sağlanması çokta anormal bir durum olarak görmüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Aslında Covid olmasa belki de bu kadar kripto para kullanamının yaygınlaşması hızlanmayacaktı. Bakıldığı zaman en popüler olan kripto para birimi Bitcoin. Bitcoin ve türevi kripto paraları gelecek zamanda kullanımının artacağı kanısındayım. Şuan ülkemizde yoğun olarak yaşadığımız Covid 19 sürecinde yaşanması ile birlikte daha fazla kripto para çeşitlerinin kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum. Tabii ki bu durum sonucunda artık kripto paralarla ile alışverişler yapılacağı kanısındayım. Bunun sonucunda da tabiki de devletlerin bu konu ile ilgili teşviklerde bulunması gerektiği kanısındayım. Her kripto para çeşidi kullanılmasa da, belli başlı kripto para çeşitleri ile alışverişlerin sağlanması çokta anormal bir durum olarak görmüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.
Biraz daha zamanı var tüm bunlar için; fakat dediğiniz gibi imkansız değil.

YTD

Biraz daha zamanı var tüm bunlar için; fakat dediğiniz gibi imkansız değil.

YTD
Kesinlikle katılıyorum. Hatta arttırıyorum ve zamanı min. 10 yıl olarak düşüyorum.
Önde gelen ülkelerin gelirlerinin büyük kısmını topladığı vergiler oluştururken, kripto paranın sokağa inmesi çokta kolay bir iş olmayacak gibi geliyor bana. yani bakkala gidip iki ekmek alıp kripto para ile ödeme yapılması seviyesinden bahsediyorum. fakat sistem değiştirilir ve bir şekilde kayıt altına alınırsa buradan gelir elde etmelerini hedefleyeceklerdir.
o zaman neden kripto para kullanılsın ki?
Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen ama sistem devletlere karşı kayıt dışında dolaşması için icat edilmedi mi?

Kesinlikle katılıyorum. Hatta arttırıyorum ve zamanı min. 10 yıl olarak düşüyorum.
Önde gelen ülkelerin gelirlerinin büyük kısmını topladığı vergiler oluştururken, kripto paranın sokağa inmesi çokta kolay bir iş olmayacak gibi geliyor bana. yani bakkala gidip iki ekmek alıp kripto para ile ödeme yapılması seviyesinden bahsediyorum. fakat sistem değiştirilir ve bir şekilde kayıt altına alınırsa buradan gelir elde etmelerini hedefleyeceklerdir.
o zaman neden kripto para kullanılsın ki?
Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen ama sistem devletlere karşı kayıt dışında dolaşması için icat edilmedi mi?
Kripto Para Felsefesi aynen dediğin gibi düşünüyor. Tam olarak banka ve kayıt karşıtı. Hiçbir siyasi olay veya kişiden ya da krizden etkilenmeyen bir para birimi. Kendi paran. Sistem buydu.

Aradan 12 yıl geçti ve durum değişti. Şu an FED başkanı ne söyledi, G20 nasıl geçti, kim nasıl bir Tweet attı gibi kripto paralarla aslında hiç alakası olmayan olay ve olguları kripto paralara yorduk. Klasik para birimi yaptık yani.

Hele bu kafayla sokağa inmesi mümkün bile olamayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,223
Kullanıcılar
6,694
Son üye
efex
Geri