Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Alien Worlds Kazanılan NFT'leri Nasıl Talep Ederiz

Bonarous

Korgeneral
Alien Worlds, herhangi bir eğlencesi veya rekabetçiliği olmamasına rağmen dünyanın ve forumumuzun en çok oynanan NFT & blockchain oyunu. Dün yolladıkları mailde artık madenciliklerden kazanılan NFT'lerin cüzdana geçmeyeceğini, biz talep edene kadar da orada kalacağını belirtmişler. Buna sebep olarak da Alien Worlds'ün dağıtım mrkanizmasının NFT oyun kartlarını madenci hesaplarına otomatik olarak bırakmasının WAX ağında çok fazla CPU ve RAM kullandığı belirtilmiş. Federasyon, Alien Worlds topluluğun iyiliği için madencilerin NFT oyun kartlarını talep ettiği bir sisteme geçerek blokzincirinin geri kalanı için önemli RAM ve CPU kaynaklarını serbest bırakıyor.

Madenciliğini yaptığımız NFT oyun kartlarını nasıl talep edeceğiz?
Ben de ilk kez burada talep edeceğim çünkü NFT düşürme ağırlıklı toollar kullanmıyorum veya öyle bir land'de değilim. Düşürüp de talep etmediğim NFT varsa 1-2 tanedir. :)
Alien Worlds'ün büyük topluluğunun üyelerinden biri (@NKCSSNL), birkaç tıkla bu NFT'leri talep etmek için şöyle bir site hazırlamış: https://aw.naw.io/
Bu siteye Wax hesabımızla log in olduğumuzda bu şekilde talep edilebilir NFT'lerin sayısını gösteriyor ve talep etmeyi kolaylaştırıyor. Benim 0 olduğu için buradan nasıl talep edildiğini gösteremiyorum.
1622446412252.png

Sitenin diğer bir özelliği ise yardımsever insanlar için. :) NFT'leri cüzdana çekilmeyi bekleyen kullanıcılar ve NFT'ler altta sıralanıyor.
1622446849897.png

Burada NFT kartlarının altındaki butona basarak NFT'leri NFT sahibinin cüzdanına göndermeye yardımcı olabiliriz. Burada unutmamamız gereken konu şu; NFT claim talebinin akıllı sözleşmesini imzalayan biz olduğumuz için NFT'nin cüzdana geçmesi için bizim hesabımızdaki CPU gücü kullanılacak. Yani önermediğim, bizim için gereksiz bir özellik.

NFT'leri bloks.io'da manuel olarak talep etmek için bloks.io'daki bu bağlantıya gidin ve "claimnfts" eylemini kullanın.

1) Sağ üstten bloks.io'ya giriş yapın,
1622446520691.png

2) Hesap adınızı "miner" alanına girin, ardından "Submit Transaction" düğmesini tıklayın ve WAX Cloud cüzdanınızla imzalayın.
1622446576016.png

3) Ardından, aşağıdaki gibi bir mesaj görünecektir.

1622447169024.png

Başarılı bir hak talebi işlemi, gelecekte her zaman otomatik olarak bir NFT oyun kartı alacağınız anlamına gelmez. Bu işlem geçmiş madencilik yoluyla kazandığınız için kazandığınız NFT kartlar için hak talebi yapmanıza olanak sağlar. Yani anlayacağınız günde 1-2 kez kontrol etmek yeterli olacaktır. Ayrıca yukarıda linkini verdiğim diğer site bir sekmede açık kaldığı sürece 2 dakikada bir sizin için cüzdanınıza alabileceğiniz bir NFT var mı diye kontrol ediyor.

Bloks.io görselleri, Alien Worlds Zendesk'ten alıntıdır.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,200
Kullanıcılar
6,692
Son üye
CryMsty
Geri