Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Altınay Savunma Halka Arzı

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
20240502_214254.jpg

Spk tarafından halka arzına onay verilen bir diğer şirket ise altınay savunma sanayi oldu.

Bu yazımızda Altınay Savunma Teknolojileri halka arz özelliklerini; şirketi, yatırımlarını ve detaylarını inceleyeceğiz.

Altınay Savunma Teknolojileri, 2014 yılında Altınay Teknoloji Grubu bünyesinde kuruldu. Şirket, hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, görünmezlik sistemleri, silah sistemleri, mühimmat üretim ve imha sistemleri alanında faaliyet gösteriyor.

Şirket bu kapsamda; kamu ve özel sektör ile yurt dışında çeşitli paydaşlarına çözümler sunmakla birlikte, projelerin üstleniciliğini yürütmektedir.

Şirket, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu teknolojileri hayata geçiriyor. Altınay Savunma ayrıca bu alanda küresel bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Şirkette alanında uzman mühendislerin bulunduğu 120’den fazla kişi çalışmakta. Şirketin merkez ofisi İstanbul Kurtköy’deki İstanbul Teknoparkta yer almakta. Bunun yanı sıra farklı lokasyonlarda bulunan üretim hattı, depo ve iştirak ofisleri ile birlikte 10.000 metrekare üzerinde altyapısı bulunuyor.

Şirket, AS9100D belgesi, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine sahip.

Halka Arz Detayları
  • BIST kodu: #ALTNY
  • Lot adedi: 58.823.530 lot
  • Dağıtım şekli: Bireysele Eşit
  • Fiyat:32.00 TL
  • Arz Büyüklüğü: 1.7 milyar TL
  • Bireysele ayrılan lot: %69 48.588.236 lot
  • Talep toplama:8-9-10 Mayıs
Fon Kullanım Yerleri
  • 50% Yeni Tesis ve Üretim Teknolojileri Yatırımları
  • 15% Test ve Doğrulama Teknolojileri ile Ar-Ge ve Ür-Ge Yatırımları
  • 5% Global Satış ve Pazarlama Ağı Yatırımları
  • 15% İşletme Sermayesi
  • 5% Finansal Borç Ödemeleri
  • 10% Şirket Satın Alımı ve/veya İş Ortaklıkları Kurulması
Detaylar onaylı izahname gelince açıklanacak ve yazı güncellenecektir.

Son düzenleme:
Şirketi biraz araştırdım. Yeni nesil firkateynlere çeşitli yardımcı sistemler ile kaan'a silah sistemleri üretiyor.

Ağırlıklı yardimci sistemler üzerine yoğunlaşmış ancak silah sistemlerini de ihmal etmemiş bir sirket.

Sorun bu saydıklarım dışında başka anlaşma bulamadım. :)

Şirketi biraz araştırdım. Yeni nesil firkateynlere çeşitli yardımcı sistemler ile kaan'a silah sistemleri üretiyor.

Ağırlıklı yardimci sistemler üzerine yoğunlaşmış ancak silah sistemlerini de ihmal etmemiş bir sirket.

Sorun bu saydıklarım dışında başka anlaşma bulamadım. :)
TSK üzerine çalışıyor hocam iki yıldır arz onayı bekleyen şirketler arasında geçen sene çok beklendi arz olması fiyat ve lot sayısı olarak bakınca uzun vadeli yatırım için mantıklı olabilir sadece zamanlama kötü oldu önceki iki arz işleme başlayıp bir hafta sonra bunlar arz olsa süper olurdu

Her iki arzda aynı hocam %70 vermiş ancak altınay lot sayısı az olduğu İçin çok etkilememiş şahsen aldıklarımı satmayacam uzun vadeli hesapta
Hocam biraz araştırdım da ürettikleri var ancak satış anlaşma vs. Henüz çok yok. Tabi ki bir savunma şirketi olması mantıklı portfoyde.

Düzeltme: çeşitli anlaşmalarını yeni buldum. Güzel bir alt yüklenici konumunda.

Son düzenleme:
Altınay Savunma Hissesi Alınır mı?

DASAL Havacılık Teknolojileri ve TAAC Havacılık Teknolojileri ortaklıkları bulunuyor.

ASELSAN, Türk Havacılık Uzay Sanayii ve Roketsan gibi Türk savunma sanayisinin önde gelen firmalarıyla devam eden alt yüklenici sözleşmeleri bulunuyor.

Kısaca şuanda işin kabaca ameleligini yapan konumda. Ama bu kapasitesinin olduğunu da gösteriyor benim gözümde. Özelikle mühendislik anlamında. Bu deray çok önemli bu sektörde. Uzun bir aradan sonra bu hisseyi almaya karar verdim. YTD. Dursun zarar gelmez :)

Altınay Savunma kazandırır mı? sorusuna tam anlamıyla cevap veremem ama borsa savunma sanayi şirketi konusunda kıtlık yaşıyor benim gözümde. Bahsettiğim tam anlamıyla bir savunma şirketinden bahsediyorum.

Bakalım yaşayıp göreceğim

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,235
Kullanıcılar
6,698
Son üye
EFECEV97
Geri