Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Araç Sigortasında "Cosmos" Girişimi

Sanal asistan olarak hizmet veren bir firma olarak tanıdığımız, bildiğimiz Vaiot, araç sigortası satışları için "Cosmos" blockchain'iyle entegreli bir şekilde çalışacakları oldukça yeni / yenilikçi bir servisi daha genel kullanım için sunduklarını duyurdu...

Coin dünyasını duyan, haberlerini takip eden herkesin bildiği üzere, blockchain teknolojisi uzun süredir insanların farklı farklı ihtiyaçları için hizmet vermek adına bir çok farklı sektörde kullanılmaya devam etmekte.. Bu noktada bir örnek vermemiz yerinde olur diye düşünüyorum arkadaşlar. Bu konunun son örneği olarak gösterebileceğimiz gelişmeyi ise bir sanal asistan uygulaması şirketi olan Vaiot gerçekleştirdi.. Nasıl mı? Şöyle ki; Vaiot, yapay zeka destekleyen yeni asistanını Cosmos (ATOM) blockchain'iyle entegreli bir şekilde çalışabilecek halde tasarlayarak, bu sayede hem yapay zekanın, hem de blockchain teknolojisinin yapısından ve imkanlarından büyük ölçüde faydalanmış oldu.

Alınan duyumlar, gelen haberler ve de edinilen bilgiler ışığından anlaşıldığı üzere yeni kurulan bu platform ile firma, müşterilerinin sigorta sözleşmelerini tamamlayabilmek için, müşterilerine insan yardımı gerektirmeyerek; uçtan uca büyük bir satış sürecini sunmuş olacak.. Bahsi geçen yenilikçi sistemde, bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına müşterilere mobil uygulama vasıtasıyla destek verilecek...

Mobil uygulamalar bugünün şartlarında oldukça yenilikçi yapıya sahipler. Sesli arama yapmalar, yazıyı sese, sesi yazıya çevirmeler.. Bu sistemde de mobil asistan, müşterilerle yazılı veya sesli bir şekilde iletişime geçebilecek. Müşteriler ile bu yöntemlerden biri vasıtasıyla iletişim kuran sanal asistan, başlangıç itibarıyla sigorta seçeneklerini belirleyerek, bu seçenekler arasından da en uygun olan seçeneği önermek maksadıyla müşterilere bir takım sorular yöneltecek.

Peki imzalar nasıl sağlanacak? Bu sistemde imzalanan sözleşmeler, "Cosmos" blockchain'inde "Tendermint Protokolü"yle desteklenecek olan akıllı sözleşmeler şeklinde saklanmış olacak.

Sigortanın başlama süreci ise şöyle gerçekleşecek; bu aşamaya kadar gelindiğinde yapay zekaya ait monitörler, işleyiş sürecinin adımlarını bir bir takip ederek, müşterilerden ödemeleri aldıktan hemen sonra sigortayı otomatik bir şekilde başlatacak. Bu sisteme güç verecek asıl işlev olan yapay zeka teknolojisi ise IBM'nin "DeepQA" projesi kapsamında geliştirdiği "Watson Assistant" servisiyle sağlanmış olacak..

Yapay zekayla çalışacak olan bu servisin hangi dilde sorulan sorulara cevap verebileceği tartışmaları üzerine, sistemin doğal dilde sorulacak olan soruları cevaplandırabileceği de gelen bilgiler arasında yerini aldı..

Yapay zekayla blockchain teknolojisini ilk defa Vaiot ile yayına geçirmedi; IBM Watson. Firmanın, mevcut pandemi sürecinde kişilerin işlerine ve okullarına dönüşlerine yardımcı olabilmek amacı ile "IBM Watson Health" adlı bir tarama sistemini de geliştirdiği biliniyor..

Şirketin, Vaiot firması ile olan iş birliği de Vaiot'un CEO'su olan Christoph Surgowt'a göre; kurulan sistem, bu alanda uçtan uca hizmet verecek olup, gerçek satış sürecinin sunulmuş olduğu ilk dijital hizmet de olacak... Surgowt, yapmış olduğı açıklamalarını: “Şirket olarak sağladığımız çözümlerin InsurTech ve sigorta sektörlerinde dijitalleştirmeyi hızlandıracağından eminiz.” şeklinde sonlandırdı...

Son olarak, coin sistemini geliştirerek uygulamaların ana hatlarını bu şekilde oluşturan firmaların sayısı giderek artmakta...
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst