Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Artma Potansiyeli Yüksek Altcoinler

graph-163509_640.jpg

20 Ocak 2021 tarihinde bu forumda ünlü kripto para analistlerinden Elliot Wainman’ın yükseleceğini ön gördüğü 8-10 tane kripto para birimini konu alan bir yazı paylaşmıştım. Analist Wainman’ın tahminlerini yakından takip etmeye devam ediyorum ve zaman zaman yeni kripto para birimleri hakkındaki ön görülerini dikkate alıyorum.

Aynı zamanda bir Youtube kanalı olan ünlü analist, genelde tahminlerini bu kanaldan yaptığı yayınlarla paylaşıyor. Bugün de yine Wianman’ın 2 kripto para birimiyle ilgili tahminlerine denk geldim ve geçmişte paylaştığım yazı geldi aklıma. O yazının linkini merak edenler için buraya bırakıyorum. Dileyenler kendi kontrollerini yapabilirler.

https://satoshiturk.com/threads/7-kuecuek-altcoin-patlayabilir.3332/

Ben durumu kısaca özetleyeyim.

Analistin Ocak ayında yükseliş tahmininde bulunduğu kripto para birimlerinin tamamı ciddi oranda değer kazanmış. O yazıda yer alan tüm kripto para birimlerinin performansına göz attım ve çoğunun %100 oranında artış yaşadığını gördüm. Hatta bazıları çok daha fazla artış yaşamış. İçlerinden biri hariç 20 Ocak tarihindeki fiyatına geri dönen olmamış. Yalnızca Prosper (PROS), o tarihteki fiyatının bir miktar altına düşmüş. Ancak O da, neredeyse %100 oranında bir artış gösterdikten sonra geri çekilme yaşamış.

Wainman’dan Yeni Tahminler

Başarılı tahminler yaptığını gördüğüm Wainman, bu defa da 2 kripto para birimine dikkat çekiyor. Bunlardan biri, daha önce farklı bir analistin de ekosisteminin sanıldığından çok daha büyük olduğunu söylediği Polygon (MATIC).

Wainman’a göre, son birkaç günde zaten %100’ün üzerinde bir artış performansı gösteren ve 4,7 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaşarak 38. en büyük kripto para birimi konumuna yükselen MATIC, BNB ile aynı büyüme modeline sahip. Analist, MATIC’in BNB kadar büyüyemeyeceğini düşünse de, sunduğu işlevsellik özellikleri sonucunda göstereceği performansla ilk 10 kripto para birimi arasına girebileceğine inanıyor.

MATIC’in analistin ön gördüğü performansı gösterebilmesi için son dönemde yaptığı %100’lük artışa bir %500 artış daha eklemesi gerekiyor. Mevcut fiyatı 0,80 dolar olan MATIC, analistin ön görüsünün gerçekleşmesi durumunda 4 dolar seviyelerini görebilir. Piyasa değerinin de aynı şekilde 20 milyar dolar seviyelerine ulaşması mümkün olabilir.

Ünlü analist Wainman’ın dikkat çektiği diğer kripto para birim ise Solana (SOL).

Solana da tıpkı MATIC gibi son dönemde dikkat çekici bir artış yaşadı. Hatta Bitcoin’in düzeltme yaptığı anlarda yaşadığı muazzam artış ile kripto para topluluğunun oldukça dikkatini çekti diyebiliriz.

Wainman’a göre Solana, BSC’nin ardından Ethereum’un en büyük rakibi. 13 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada yer almasının bunun bir kanıtı olduğunu söyleyen Wainman, Solana’nın Cardano’dan çok daha işlevsel olduğunu, en az Polkadot kadar değere sahip olması gerektiğini vurguluyor.

Solana’nın son 1 haftada zaten %50 gibi bir oranda artış yaşadığını görebiliyoruz. 35 dolar seviyelerinden 50 dolar seviyelerine çıkmayı başaran Solana’nın, analistin ön görülerinin doğru çıkması durumunda bir %50 daha artış yaşayarak 20 milyar dolar piyasa değerine ve 75 dolar fiyata erişmesi mümkün olabilir.

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, başarılı bir analistin tahminlerinde yer verdiği bu 2 kripto para biriminin yakından izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yeni bir kripto paranın çıkacağı duyuruldu ismi Beecoin şuan Türk Lirası olarak 20 kuruşa denk geliyor ama kullanıcı sayısı +4M olduğu için artacağı düşünülüyor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,182
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri