Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Aşı Haberi Sonrasındaki Düşüş Tersine Dönmeye Başladı mı?

btc-fiyat.jpg


Kısa süre önce Dünyaca ünlü Amerikan ilaç firması Pfizer, BioNTech le birlikte yürüttüğü aşı denemelerinde %90 oranında başarıya ulaştıklarını, aşının denendiği ekipte yoğun olarak halsizlik gibi basit semptomlar gözüktüğünü açıklamıştı. Ayrıca kısa süre önce Joe Biden ile Donald Trump arasındaki başkanlık seçimi sonuçlanmış ve bu seçimin kazananı Biden olmuştu. Seçim sırasında özellikle Donald Trum'ın bir aralar Biden'e çok yaklaşması belirsizlik durumunu arttırmış, Trump'ın mahkemeye gideceğiz benzeri söylemleri deneniyle de piyasada belirsizlik rüzgarları esmişti. Aşının bulunuşunun açıklanması ve ABD başkanlık seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra piyasadaki belirsizlik bulutları kalkmış görünüyor.

Bu belirsizlik döneminden en fazla etkilenen yatırım araçlarından biri olan Bitcoin, belirsizliğin ortadan kalkmasıyla beraber sert bir düşüş yaşamıştı. Ancak dün ve bugün baz alınarak yapılan analizlerde, Bitcoin ve diğer altcoinlerin bir toparlanma dönemine girdiği ve durağan tablodan uzaklaştığı görülmekte. Bu toparlamalara, Biden'in kazanmasından sonra piyasaya sürülen Biden'in kripto paralara bakış açısının olumlu olacağı algısını oluşturan haberlerinde katkısı büyük. Bundan sonra Bitcoin ve altcoinlerin trendnin yükseliş mi düşüş mü olacağı bilinmez ama şu an için belirgin bir toparlanma ile ciddi fiyat kayıplarının telafi edildiği söylenebilir.
 
Biraz yükselebilir. Uzun süredir haberlerini okuduğum kadarıyla düşüş yaşadıktan bir müddet sonra daha da artabiliyor. Tabi ne olacağı hiçbir zaman belli değil.. En düşük seviyelere de düşebilir.
 
Biraz daha zaman var ana yükseliş trendi için. Şu an ara yolları deniyor ve bir yerde mutlaka ana yola çıkışı bulacaktır.
 
Bakalım, şimdilerde çok inişli çıkışlı bir piyasa izliyoruz.

Büyük fotoğrafa baktığımızda bu hareketlerin çok da derin olmadığını görürüz. BTC için 1000$'lık bir ani düşüş veya yükseliş sert sayılmaz. Yatay seyrediyor bence.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst