Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BAT Odaklı Proje 2020'de Şaha Kalktı

lego-1044891_640.jpg

Basic Attention Token (BAT) tabanlı çalışan internet tarayıcısı Brave’in kullanıcı sayısı, 2020 yılında iki misli arttı.

Bir basın açıklaması şeklinde paylaşılan haberde, Brave’i kullanan kişi sayısı, aylık bazda 11,6 milyondan 25,4 milyona çıktı.

Gizlilik odaklı bir tarayıcı olduğu için Brave, web sitelerinin kullanıcı tercihlerini görmelerine izin vermiyor. Bunun yanında kullanıcılar, Brave üzerinden reklam izlediklerinde BAT kazanabiliyorlar. Tarayıcı kullanıcıları, kazandıkları BAT’ları, Brave üzerinde içerik üreten kişilere bağışlayabildikleri gibi, diğer kripto para birimlerine de dönüştürebiliyor.

Ek olarak, Brave’i aktif olarak kullanan kişi sayısı, günlük bazda % 126 oranında artarak 3,8 milyondan 8,6 milyona çıktı. Ayrıca, kabul gören içerik üreticilerinin sayısı da, tarihinde ilk defa 1 milyonunun üzerine çıkmayı başardı. Brave’in içerik üreticileri, tarayıcının reklam gelirinden paylarını Basic Attention Token şeklinde alıyor.

Tarayıcıya ismini veren kurucu ortağı ve CEO'su Brave Brendan Eich, tarayıcının büyüyen kullanıcı sayısına yönelik olarak, insanların takip altında olmaktan uzaklaşmayı istediklerini söyledi.

CEO Brave B. Eich şu sözleri sarf etti:

25 milyon kişi, gizliliğini korumak ve tarayıcı kullanma deneyimlerinin kontrolünü yeniden ele almak için Brave'e geçti. Kullanıcılar tarayıcı kullanmanın yeni bir yolunun bir tık uzaklarında olduğunu fark etti ve bu yol ile gözetim ekonomisinden uzaklaşabiliyorlar, hatta bunun için ödüllendiriliyorlar.

Ben mecburen geçtim. Chrome bilgisayarın RAM'ini tek başına tüketiyordu. Brave'den çok memnunum da geçen gün konusunu açtığım gibi Uphold'da çekim yapabilmeyi bulamadım hala. :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,216
Kullanıcılar
6,694
Son üye
0xbawer
Geri