Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ben Todar Yalancılıkla Suçlanıyor

indir (6).jpg

Günümüz kripto para trenleri arasında yer alan Metaverse projelerinden olan ve ay üzerinde bir metaverse oyununun yanında Moon Nation Bridge (MNB) köprüsü ile çeşitli platformlardaki oyunlarında ağ üzerinde çalışabilmesi olanak tanıyan Moon Nation Game (MNG) oyununun CEO'su konumunda bulunan Ben Todar son günlerle sıklıkla yalancılıkla suçlanıyor.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Moon Nation Game (MNG) projesinin sıkı bir takipçisi olduğumu yazılarımı takip edenler bilir. Ancak projede yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğu kendi çok belli ediyor. insanların ne yaparsanız yapın yaranamazsınız durumu deva etse de şuan oluşan tablo bunun biraz daha dışında gelişmişe benziyor. İsterseniz baştan alayım ve siz karar verin. bu arada genelde bir proje hakkında eleştirel bir yazı yazdığımda o projede çok büyük bir gelişme oluyor ya da bir anda proje anlamında kendilerini toparlıyorlar. Hadi İnşallah diyerek konumuza dönelim .

Öncelikle Moon Nation Game (MNG) oyununun pazarlamasını yaparken çok başarılı ve grafikleri çok üst düzeyde bir oyun olarak paylaşılmıştı. Açıkçası yayınlanan oyun o seviyede değil. V2 olarak yeni bir oyun tasarlansa da ve Aralık sonuna kadar çıkacağı söylenmiş olsa da şuan için elde bulunan ürün rahatsız edici diyebilirim.

İkinci olarak Moon Nation Game (MNG) projesine katıldığım zamanlardan hatırlıyorum. Aralık sonu Ocak başı ilk 5 borsa ile muhabbet başlamıştı. Sonra ilk 5 olmayabilir, 10 larda falan denildi. Sonuç; üzerinden 6 ay geçti hala Huobi, Kucoin, Gate ile görüşüyoruz. Ne çöpler girdi Gate'ye. Neyse çok fazla uzatmayayım bu mevzuyu.

Üçüncüsü ve özellikle kesin olarak lanse edilen ilk 4 borsadan birinde NFT ortaklığı, pazar vs. İlk 4 borsa söyleminin ne kadar büyük bir sansasyon olduğunu tahmin edersiniz. 0.0015 ön satı fiyatı. Bu haberlerle birlikte ulaştığı değer 0.20. Gerisini siz düşünün. Şuan bir şey var mı Daha bu ayın sonunda OpenSea üzerinden ki oda Ethereum ağında NFT satışı yapılacak. Arsalar satılacak. Komik buluyorum bu tabloyu. İlk 4 borsada ortaklıkla başladığın söylemine herkesin NFt yükleyebildiği serbest bir platformda satış yaparak kendi ağından çok uzakta tamamlayacaksın. Bu durumu Türk yönetici arkadaşa da dile getirdim ama cevap bulamadım. Ben Todar şuan yapacağı bir sonraki faaliyetlerin tamamını bu ay sonunda yapacağı Arsa Satışına bağlamış gibi bir algı oluşuyor bende. Yoksa en basitinden Gate bastır parayı gir borsası ki Binance'nin kuluçka programındaki proje, Certik onaylı vs. Anladınız siz onu.

Dördüncüsü bahaneler. Borsa listelemeleri olmadı son dakika certik bahane edildi. Yetişmedi dendi. Certik çıktı. Ha şimdi ha 2 gün sonra listeleniriz beklentisi oluşturuldu ama oda sonuçsuz kaldı. Girmenin major borsalar kıyasla çok çok kolay olduğu birkaç borsaya kapak atıldı. Anzer balı vadedilirken, bir parmak çiçek balıyla olayı bitirdiler.

Beşincisi ve son olarak bahsetmek istediğim arz ile ilgili sorun. Sözleşmenin yakın zamanda yüksek vergili sözleşmesinden vergisiz bir sözleşmeye geçtiğini söylemiştim. Eski sözleşmede kesilen verginin bir kısmı yakılıyordu ve çıkış tarihinden sözleşme değşimine kadar 60-70m arasında bir token yakılmış durumdaydı. Yeni sözleşmede bu tokenlar boşa çıktığından stake için kullanılacakmış. O zaman zamanında deflasyonist bir proje olarak neden anlatıldı. Sürekli yakılıyor dendi. En öenmlisi insanların alıp, sattığı paralardan neden kırpıldı. Sonuçta arzı öyle az buz değil 1/6- 1/7 oranında armış oldu. Çok büyük bir oran. Ve yine verile bir söz tutulmadı etrafından dolaşılıp kendi kaynaklarından yapmaları gereken ya da tokenekonomi de en başında belirtilmiş olması gereken stake için ayrılmaya karar verildi. Bu iş için kendi kaynaklarını kullanıp bahse konu diğer sözleşmeden gelen miktarı yakmadan bu yalancılık damgası geçmeyecek gibi.

Telegram grubunda artık soğuk rüzgarlar esiyor. Bunu bariz şekilde görebiliyorum. Moderatörler bile "eleştirebilirsiniz, bizimde yatırımımız var" gibi söylemlerde bulunuyorlar artık. Herkeste bir bıkkınlık, herkeste bu sözünden dönmelerden bıkmışlık var.

Ben açıkça kendi şahsi fikrimi belirtmek istiyorum. Projenin parası suyunu çekti diyorum. Ya da buu piyasada büyük paralar bağlanmak istemeden kendi içinde bir gelir kaynağı aranıyor. Stake için ayrılan eski yakılmış tokenlar gibi. Ben todar konusuna gelirsek, öyle büyük gösterdi ki projesini, şuan emekletmekten öteye gidemedi. Şaşakaza şuan Binance kuluçka projramının bir aşamasından çıkamasa proje beyaz bayrağı çekecek gibi duruyor. Elle tutulur bir o kaldı.

CEO güven vermiyor, Bir tutturulmuş CZ ile arkadaş diye.
Kötü grafikli ve hatalarla dolu bir oyun var. Sözverilen oyun için sene sonu işaret ediliyor. Ölme eşşeğim ölme,
Sözlerin büyük çoğunluğu tutulmadı ve bunların telafisi yapılmadı,
Gizli saklı çok fazla iş döndüğünü gösteren emareler mevcut. Açık sözlü değiller, Listeleme olmayacaksa önce listeleme yok denmiyor, etrafından dolaşılmaya çalışılıyor.

Neyse bu böyle uzar gider. Sayın Ben Todar son sözüm size. Proje sizin. Size ve sizin söylemlerinize vaatlerinize güvenerek insanlar yatırım yaptı. Siz hala fiyat odaklı olmayın diyorsunuz. Yatırım bu elbette fiyat odaklı olacaklar. CEO'su yalancı damgası yemiş ve inatla fiyata takılmayın diyerek insanlarla alay eder gibi bir hava yaratan CEO'ya daha ne kadar tahammül edilebilir. Ayı piyasasını bahane ederek ve mevcut düşüşlerden sürekli zarar görüyormuş algısı oluşturarak insanları daha fazla oyalayamazsınız. Herkes görüyor piyasa yeşillenmişken bile kırmızıya gömülen projenin hangisi olduğunu. Fiyat odaklı olun. Listelemeler vs. Bunlar yatırımcı çeker, yatırımcıyla da istediğinizi yaparsınız.

Kendisine de göndereceğim, o yüzden son bölümde ona hitap ettim yanlış anlaşılmasın. Bu forumda pek çok kişinin gözü olmaya çalışırken arada da sesi olmaya özen gösteriyorum. Proje nereye gider bilinmez ama hala yatırımcısıyım onu da belirteyim.

YTD

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,184
Kullanıcılar
6,690
Son üye
Yusuf Erdoğan
Geri