Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance Borsasının Listeleyebileceği Kripto Paralar -1

Öncelikle yazı yazmaya kısa bir ara verdiğim için kusura bakmayın. İş, güç.

1Binance111111111.png

Bilindiği üzere Binance borsasının Binance etkisi sonrası kripto paralarda ciddi yükselişler meydana geliyor. Söylentilerin başlamasıyla, gerçekleşeceği döneme kadar ortalama 10- 100 kat arasında değer kazanımları meydana gelebiliyor. Elbette bunda Binance'nin dikkat ettiği çeşitli kriterler var. Bu kriterleri sağlayan kripto paraları ağırlıklı olarak listeledikleri söyleniyor.

Bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek incelememize başlamak istiyorum. Gözlemlerim ve Binance’nin şu sıralar listelediği projeleri değerlendirerek derlediğim ilk 10'u sizlerle paylaşmak istiyorum.

5- SOTERIA

Özünde DeFi projelerine yönelik bir risk paylaşım platformu olarak tanımlıyorlar kendilerini. Binance Smart Chain (BSC) üzerinden hizmet vermesi listelenebilme ihtimali için bir avantaj olarak görülebilir. Ayrıca destekçileri incelendiğinde PancakeSwap, BakerySwap, Ditto, BTCST, Autofarm gibi piayasa isim yapmış projelerin olduğu görülüyor. Bu sebeple listemizin 5'inci sırasında yer buluyor.

4- Shroom Finance (SHROOM)

NFT projelerinin son zamanlardaki durdurulamaz yükselişi tartışılmaz. Çok ciddi bir atak yaptılar ve biraz durağanlık yaşansa da halihazırda hala ilgi görmeye devam ediyorlar. Bu sebeple listemizin 4'üncü sırasında bir NFT projesine yer veriyoruz. Shroom Finance (SHROOM).

ERC 20 üzerine kurulu bu projenin takımı, daha önce başka blockchain projelerinde çalıştıkları için anonim kalmayı tercih ettiler. Açıkçası bunu biraz manidar buldum. Başka projelerde çalıştılarsa bir ünleri ya da kötülemeleri mevcuttur. Ancak yine de proje olarak güzel bir proje gibi duruyor. NFT alanının oyun bölümüne ağırlıklı olarak odaklanan projenin Binance Smart Chain (BSC) ağında hizmet vermiyor olması en büyük dezavantajı olarak görülebilir.

3- AMEPAY (AME)

Ethereum tabanlı bir proje olmasına rağmen oldukça güzel yol kat etmiş ve ciddi bir sosyal medya kitlesine sahip olan bir proje. Her ne kadar verilen sözler zamanında tutulmamış olsa da ekip geçte olsa bu sözleri gerçekleştirerek güven tazelemeyi sürdürüyor.

AMEPAY (AME) en basit tabirle söylemek gerekirse bir POS projesi. POS derken Proof of Stake değil. Bildiğimiz kredi kartlarımızı geçirdiğimiz POS projesi.

Listeleme için dezavantajlarını söylemek gerekirse; Sadece Ethereum tabanlı olarak çalışması, Binance Pay projesine rakip görebileceği bir proje. Ancak bu noktada kendi projesini geliştirmek için bir ortaklık yoluna gidebilir. Bu da AMEPAY ağının ne kadar büyüyeceğiyle alakalı olacak.

Ayrıca bir diğer dezavantajına gelecek olursa; Binance trendleri takip eden bir platform. Daha önce dile getirmiştim. POS projelerinin zamanı henüz gelmedi.

Listeleme açısından avantajlara gelecek olursak; İyi bir sosyal medya kitlesi ve söylenene göre güçlü bir sermaye yapısı sayılabilir.

Piyasada 250 milyon adet AME bulunmakla beraber maksimum arzı 1.25 milyar. Binance listelemesi halinde 250 milyon adedin sabit kalıp kalan kısmın yakılabileceğinin de konuşulduğunu belirtmek isterim.

Tüm bu avantaj ve dezavantajlarıyla beraber listemizde 3’üncü sırada kendine yer buluyor.

2- SWINGBY

Swingby bir köprü plarformu. Ethereum, Bitcoin, Binance Smart Chain ve diğer ağların birbirlerine bağlanmasını sağlayacak bir platform. Henüz mainnet’i mevcut değil. Ancak 2021 yılı içerisinde mainnet’e geçilmesi planlı. Mainnet Ethereum üzerinden başlatılacak.

Elrond ve Waves gibi projelerle daha şimdiden ortaklıkları mevcut. Maksimum arzı 1 miyar adet. Fiyatı makul ölçülerde olduğundan son zamanlarda düşük fiyatlı projelerin tercih edilmesinin fazlalaşması nedeniyle seçilme sansını arttırıyor. Ayrıca bu sıralar Binance, NFT projelerinin yanında köprü görevi görecek projeleri de listeliyor. Bu da bir avantaj olarak görülebilir.

Halihazırda Kucoin, Poloniex. Bitmax gibi borsalarda listelenmiş durumda. Bu önemli bir ayrıntı. Dolaşımda an itibariyle 120 milyon adet Swingby bulunuyor.

Her ne kadar yeni bir proje gibi görünse de listemizin 2 numarasında yer bulmayı başarıyor.

1- Crowns (CWS)

Listemizin zirvesinde Binance’nin de Binance Smart Chain üzerindeki projelerden bazılarına yatırım yapmak için ayırdığı fondan yatırım yaptığı Seascape platformunun yönetim tokenı özelliği taşıması için tasarlanmış Crowns (CWS) bulunuyor. Hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ağında hizmet veren Crowns (CWS) bu özelliğiyle ön plana çıkıyor.

NFT pazarı özelliği ile günümüz trendleri içerisinde yer alan proje aynı zamanda bir çok tanınmış projeyle de ortaklık yapmış durumda. Oyun alanının NFT platformu ağırlıklı olarak alanı olsa da genel NFT işlevlerinin tamamını destekleyecek şekilde tasarlanmış.

Destekçilerinden bazılarını sıralayacak olursak; ChainLink, Matic, Treasureland, BakerySwap ve Maker en bilinenleri diyebiliriz.

Toplam 10 milyon arza sahip olan Crowns (CWS), aynı miktarda maksimum arza sahip ve dolaşımda coinmarketcap verilerine göre 820 bin adet bulunmaktadır.

Yazımın sonunda tekrar belirtmek istiyorum; bu yazdığım projelerin listelenme durumu benim kişisel fikirlerim. Bazen bir projeden bihaber olabiliyoruz ve potansiyel taşıdığından habersiz kalabiliyoruz. Kısaca YTD, kendi değerlendirmenizi yapın.

Kripto paradaki trendler, yeni projelerin ortaya çıkması, dikkat çeken proje bulmam :) ve Binance'nin projeleri listelemelerinde değişiklikler nedeniyle yeni bir seri hazırlayabilirim Bu sebeple buna 1 numarada dedim. İyi forumlar.

Hepsi güzel projelere benziyor. 2 numara aracı olması sebebiyle güzel. Shroom.finance'nin adını bir kaç yerde daha duydum. Crowns'u zaten burada senden duyduk hocam.
Kenarda köşede kalmışlara da yer vermeye çalıştım. bazılarının ihtimalini belki herke sbenim gibi yüksek görüyor olabilir. Ama daha adı duyulmamışken pojeleri kapmak daha avantajlı. Her şart altında biraz ku*ma*r :) Trend değişir liste değişir :)

Amepay takipteyiz halen biz nedense bir türlü giremedik :)

Amepay benimde dikkatimi çekti, şuan çok düşük fiyatta nedenini anlamdım arzıda az ve kitleside söylediğinize göre fazla peki fiyat neden bu kadar aşağılarda?

Amepay benimde dikkatimi çekti, şuan çok düşük fiyatta nedenini anlamdım arzıda az ve kitleside söylediğinize göre fazla peki fiyat neden bu kadar aşağılarda?
Listelemesi az. Daha yeni. Ayrıca 2 centten çıktı :) yani artmış hali. Tabi yarı yarıya düştü binance listemesi gelecek denilip, sonra çok gecikti diğer borsalara yöneliyoruz denince. Ama hala çıkış fiyatının üzerinde.

Beklenti satın aldırır. Şuan beklenti binance değil 2 başka borsada listelenmesi. O borsalar olursa fiyat yukarı yeniden jareketlenebilir. Hacim arttıkça Binance listeleme ihtimali de artacaktır.

Listelemesi az. Daha yeni. Ayrıca 2 centten çıktı :) yani artmış hali. Tabi yarı yarıya düştü binance listemesi gelecek denilip, sonra çok gecikti diğer borsalara yöneliyoruz denince. Ama hala çıkış fiyatının üzerinde.

Beklenti satın aldırır. Şuan beklenti binance değil 2 başka borsada listelenmesi. O borsalar olursa fiyat yukarı yeniden jareketlenebilir. Hacim arttıkça Binance listeleme ihtimali de artacaktır.
Anladım hocam sanki biraz fazla bekleticek ama değecek gibi, kararsızım bakalım belki bende biraz alım yapabilirim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,165
Kullanıcılar
6,694
Son üye
moruk
Geri