Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Binance, Çalınan 300.000 Dollar'ı Kurtardı

Bonarous

Korgeneral
Wine Swap operatörü tarafından çalınan 300 bin dollar değerinde kripto para, Binance'in DeFi Exit Scam operasyonuyla başarıyla geri alındı.

Dünya devi kripto para borsası Binance yaptığı açıklamada, DeFi dolandırıcılık projresinin operatörünün bıraktığı izleri takip ederek sonuca ulaştıklarını belirtti.

Wine Swap, 2020 Ekim ayında Binance Smart Chain'de kurulan merkeziyetsiz bir finans token projesi olarak sunulmuştu. Projenin başlangıç döneminde 345.000 dollar değerinde kripto para üretilmişti. Binance'in verdiği detaylara bakılırsa dolandırıcılık 20 kadar kripto paranın operatör tarafından farklı ve kişisel bir adrese taşınmasıyla gerçekleştirildi.

Coinler önce Binance Smart Chain'den Binance Chain'e geçirildi. Coin hırsızı burada coinlerini Ethereum'a dönüştürdü. Değeri oldukça düşük bir bölümünü iki farklı borsaya, bör bölümünü de Binance Bridge'a aktardı. Binance Smart Chain, Binance Chain ve Binance Bridge birbiriyle bağlantılı ve merkeziyetsiz uygulamaların blockchain arası likidite hareketleri için giriş izni sağlıyorlar.

Binance bu varlıkları nasıl geri aldı?
Dolandırıcılık tespit edildiğinde, Binance'in siber güvenlik uzmanlarından oluşan ekibi coinlerin hareketlerini inccelemeye başladı. Bu hareketleri izleyen ekip, hırsıza ulaşmayı başardı. Hırsız tespit edildiğinde coinler çoktan BNB, Ethereum ve Chainlink'e çevrilmişti.

Binance güvenlik ekibi, amatör hırsızla iletişime geçti ve yasal sorumluluklarından bahsetti. Fonlar kısa süre içinde Binance'e iade edildi. Binance, dolandırıcılığa kurban giden adreslerin tespitinin yapıldığını ve geri ödemenin yapılacağını belirtti.


Kaynak: Coianajans.com
 
Binance en son yapılan hack olayında da kimsenin varlıklarında değişim olmamasını sağlamıştı diye hatırlıyorum. Binance' in günlük işlem hacmi ve üye sayısının bu kadar yüksek olmasının en büyük nedeni işte bu. Binance güvenliğe gerçekten çok önem veriyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,265
Mesajlar
61,919
Kullanıcılar
6,694
Son üye
kral3321
Geri
Üst