Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BIST'te işlem gören enerji hisseleri - YTD

staluer

Kıdemli Üstçavuş
BIST'te işlem gören enerji hisselerinin güncel durumunu analiz edelim:

1. AKSEN:
AKSEN, enerji dağıtım ve perakende satış alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %18,58 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin iyi bir performans sergilediğini gösterir.

2. ZOREN:
ZOREN, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %36,64 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin güçlü bir performans gösterdiğini gösterir.

3. ODAS:
ODAS, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %54,94 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin büyük bir başarı elde ettiğini gösterir.

4. AYEN:
AYEN, elektrik üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %38,66 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin olumlu bir performans sergilediğini gösterir.

5. AKENR:
AKENR, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %16,41 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin istikrarlı bir performans sergilediğini gösterir.

6. AKSUE:
AKSUE, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda -1,44% oranında değer kaybetmiştir, bu da şirketin değerinin düşüş yaşadığını gösterir.

7. ENJSA:
ENJSA, elektrik üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %46,29 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin başarılı bir performans sergilediğini gösterir.

8. NATEN:
NATEN, doğal gaz dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %18,89 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin iyi bir performans gösterdiğini gösterir.

9. ESEN:
ESEN, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %32,10 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin olumlu bir performans sergilediğini gösterir.

10. PAMEL:
PAMEL, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda -31,35% oranında değer kaybetmiştir, bu da şirketin değerinin düşüş yaşadığını gösterir.

11. NTGAZ:
NTGAZ, doğal gaz dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %14,53 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin değerinin arttığını gösterir.

12. GWIND:
GWIND, rüzgar enerjisi üretimi alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %39,36 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin iyi bir performans sergilediğini gösterir.

13. BIOEN:
BIOEN, biyokütle ve atık enerjisi üretimi alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %19,37 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin istikrarlı bir performans sergilediğini gösterir.

14. AYDEM:
AYDEM, elektrik dağıtım ve perakende satış alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %19,46 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin iyi bir performans sergilediğini gösterir.

15. CANTE:
CANTE, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %20,42 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin başarılı bir performans sergilediğini gösterir.

16. KARYE:
KARYE, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %38,65 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin büyük bir başarı elde ettiğini gösterir.

17. MAGEN:
MAGEN, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %23,27 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin olumlu bir performans sergilediğini gösterir.

18. ARASE:
ARASE, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %412,55 oranında değer kazanmıştır. Bu büyük artış dikkate alındığında, yatırımcıların ARASE'nin performansını yakından takip etmeleri önemlidir.

19. HUNER:
HUNER, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %49,57 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin başarılı bir performans sergilediğini gösterir.

20. SMRTG:
SMRTG, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %62,36 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin büyük bir başarı elde ettiğini gösterir.

21. CONSE:
CONSE, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %36,18 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin iyi bir performans sergilediğini gösterir.

22. ALFAS:
ALFAS, enerji üretimi ve ticareti alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %113,96 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin büyük bir başarı elde ettiğini gösterir.

23. AHGAZ:
AHGAZ, doğal gaz dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %60,11 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin büyük bir başarı elde ettiğini gösterir.

24. AKFYE:
AKFYE, enerji üretimi ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Son 3 ayda %14,06 oranında değer kazanmıştır, bu da şirketin istikrarlı bir performans sergilediğini gösterir.

Genel olarak, enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük bir kısmı son 3 ayda olumlu bir performans sergilemiştir. Enerji talebinin artması, sektörün büyümesini destekleyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Ancak, yatırımcıların riskleri dikkate alarak yatırım kararlarını vermesi ve temel analizleri yapması önemlidir. Enerji şirketlerinin performansı, piyasa koşulları, makroekonomik faktörler ve sektörel gelişmeler gibi birçok etkene bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, yatırımcıların uzman görüşlerine ve finansal danışmanlara başvurmaları yatırım kararlarını daha bilinçli bir şekilde almalarına yardımcı olabilir.

BIST KoduŞirket AdıFaaliyet Alanı3 Aylık Değişim Oranı
AKSENAksa Enerji Üretim ASEnerji Dağıtım ve Perakende18,58% (Yükselen)
ZORENZorlu Enerji Elektrik Üretim A.S.Enerji Üretim ve Dağıtım36,64% (Yükselen)
ODASODAS Elektrik Üretim Sanayi Ticaret ASEnerji Üretim ve Ticaret54,94% (Yükselen)
AYENAyen Enerji ASEnerji Üretim ve Dağıtım38,66% (Yükselen)
AKENRAkenerji Elektrik Üretim A.S.Enerji Üretim ve Dağıtım16,41% (Yükselen)
AKSUEAksu Enerji ve Ticaret A.S.Enerji Üretim ve Dağıtım-1,44% (Düşen)
ENJSAEnerjisa Enerji ASEnerji Üretim ve Dağıtım46,29% (Yükselen)
NATENNaturel Yenilenebilir Enerji Ticaret ASDoğalgaz Dağıtımı18,89% (Yükselen)
ESENEsenboga Elektrik Üretim ASEnerji Üretim ve Dağıtım32,10% (Yükselen)
PAMELPamel Yenilenebilir Elektrik Üretim ASEnerji Üretim ve Dağıtım-31,35% (Düşen)
NTGAZNaturelgaz Sanayi ve Ticaret ASDoğalgaz Dağıtımı14,53% (Yükselen)
GWINDGalata Wind Enerji Anonim ŞirketRüzgar Enerjisi39,36% (Yükselen)
BIOENBiotrend Çevre ve Enerji Yatırımları ASBiyokütle ve Atık19,37% (Yükselen)
AYDEMAydem Yenilenebilir Enerji ASEnerji Dağıtım ve Perakende19,46% (Yükselen)
CANTECan2 Termik ASEnerji Üretim ve Dağıtım20,42% (Yükselen)
KARYEKartal Yenilenebilir Enerji Üretim ASEnerji Üretim ve Ticaret38,65% (Yükselen)
MAGENMargun Enerji Üretim Sanayi & Ticaret ASEnerji Üretim ve Ticaret23,27% (Yükselen)
ARASEDoğu Aras Enerji Yatırımları ASEnerji Üretim ve Dağıtım412,55% (Aşırı Tepki)
HUNERHun Yenilenebilir Enerji Üretim ASEnerji Üretim ve Ticaret49,57% (Yükselen)
SMRTGSmart Güneş Enerjisi Teknolojileri AŞEnerji Üretim ve Ticaret62,36% (Aşırı Tepki)
CONSEConsus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetler AŞEnerji Üretim ve Ticaret36,18% (Yükselen)
ALFASAlfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret ASEnerji Üretim ve Ticaret113,96% (Düşen)
AHGAZAhltc Dgl Gaz Dagitim Enerji ve Ytrm ASDoğalgaz Dağıtımı60,11% (Yükselen)
AKFYEAkfen Yenilenebilir Enerji ASEnerji Üretim ve Dağıtım14,06% (Yükselen)

Genel Enerji Şirketleri Yorumu:

Analiz dönemi boyunca, enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük bir kısmı olumlu bir performans sergilemiştir. Özellikle ARASE, SMRTG ve AHGAZ gibi şirketler aşırı tepki göstererek yatırımcılara yüksek getiri sağlamıştır. Bu şirketlerin performansındaki artışın arkasında, enerji talebindeki artış, enerji fiyatlarında yaşanan yükseliş ve şirketlerin verimlilik artışı gibi faktörler etkili olmuştur.

Ancak, ALFAS ve PAMEL gibi şirketler negatif performans sergileyerek değer kaybı yaşamışlardır. ALFAS'ın yüksek değer artışı sonrasında düşüş yaşaması, hisselerin olağandışı bir şekilde tepki verdiğini göstermektedir. PAMEL ise, analiz dönemi boyunca düşüş yaşayan bir diğer şirkettir ve bu düşüşün nedenleri dikkatlice incelenmelidir.

Sabit performans gösteren şirketler arasında AKSUE yer almaktadır. AKSUE hisseleri, analiz dönemi boyunca neredeyse aynı değerini korumuştur. Bu durum, şirketin kararlı bir performans sergilediğini gösterir.

Sonuç olarak, enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin performansı, piyasa koşulları ve makroekonomik faktörlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yatırımcıların, hisse senetlerine yatırım yapmadan önce şirketlerin finansal durumlarını, faaliyet alanlarını ve gelecekteki beklentilerini dikkatlice analiz etmeleri önemlidir. Ayrıca, yatırım yapmadan önce bir finansal danışmana danışmak ve riskleri değerlendirmek yatırım kararlarını daha bilinçli bir şekilde almalarına yardımcı olacaktır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,185
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Hancoin
Geri