Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitay Devlet Destekli mi?

bitay-1024x576.jpg

Bugün bir konu altında bir üyemiz tarafından yapılan yorum dolayışıyla Türkiye2de faaliyet gösteren Bitay isimli kripto para borsasıyla ilgili bir yanlışı düzeltme ihtiyacı hissettim. Bu içeriği de bu sebeple yazıyorum.

Bitay kripto para borsası nedir? ne değildir? O konulara girmeyeceğim. Bahse konu üyemiz Bitay Kripto Para Borsasının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklendiğini yazmış. Bu duruma farklı bakanlar için doğru sayılsa da işin aslının öyle olmadığını belirtmek isterim.

Şimdi öncelikle Bitay tarafından kendi sitesinde paylaşılan bir ibareyi burada kullanmak istiyorum;

BSTB, 051529 Proje Kodu ile Türkiye'deki devlet desteği almış ilk ve tek Kripto Para borsasıdır.

Şimdi gelelim işin aslına. Bitay devlet destekli mi? Aslında bu şekilde bir ibare yanlış anlaşılacağından daha farklı şekilde anlatabilirlerdi. Yani sanki arkasında devlet güvencesi varmış anlamı çıkaranlar olabilir ki bugünkü arkadaşın yorumundan bu şekilde yorumlanabileceğini görmüş oldum.

Devletimiz tarafından başvuru halinde projeler incelenir ve çeşitli destek ödemeleri yapılabilir. Bunlar vergi muafiyeti ya da çeşitli nakit destekler olabilir. Bitay bu noktada bunlardan faydalanmış bir borsadır. yani şöyle düşünün, bu şekilde olan tüm firmaların arkasında devlet güvencesi var deyip para yatırır mısınız? Proje beğenilmiş, hazırlanan dosya güzel, gelecek planları güzel. Olay bu kadar.

Kısaca sadece devletten girişimcilere verilen teşviklerden aldı. Devlet destekli başlığının temeli bu. Yoksa devletin arkasında olduğu ya da devlet garantörlüğü olan bir kripto para borsası değildir Bitay.

Aslında bu şekilde bir ibare yanlış anlaşılacağından daha farklı şekilde anlatabilirlerdi.
Tam da bu zamanlarda hiç de farklı şekilde anlatmazlar abi bir reklam daha yapmış oldular ve sığınacak kapı arayanlar, bu sitede nötr olanlar varsa çoğunu pozitife çevirir şu haber.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,200
Kullanıcılar
6,692
Son üye
CryMsty
Geri