Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin ABD Senatosunda

ABD'de seçimler devam ediyor. Seçim sonuçları açıklandıkça başkanlık yarışının yanı sıra senato da yavaş yavaş şekilleniyor. Herkes başkanın kim olacağına odaklanmışken arka planda sessiz ama önemli gelişmelerde yaşanıyor. En azından kripto paralara ilgi duyanlara yönelik gelişmeler demek daha doğru olur sanırım.

Coinkolik'in haberine göre mevcut haliyle devam etmekte olan ABD seçimlerinde çok önemli bir Bitcoin destekçisi ABD Senatosunda yerini aldı. ABD'de yapılan genel seçimler esnasında Cumhuriyetçi Parti Adayı Cynthia Lummis, kulislerde çıkan söylentilere göre Bitcoin'i destelemek istediği söyledi. Bu söylentilerin çıkış kaynağı Avanti Bank & Trust CEO'su Caitlin Long. Long Twitter üzerinden paylaştığı tweet ile bu söylentilerin başlamasına sebep oldu. Aksi bir açıklamanın gelmemesi de şu an için durumun destekler nitelikte olduğunun bir göstergesi olarak algılandı.

Cynthia Lummis çevresinde Bitcoin meraklısı olarak biliniyor. ilk alımını ise 2013 yılında gerçekleştirmiş. Lummis daha önce kongrede görev aldığı zamanlarda yapmış oldu bir video konferansından şu sözleri sarf etmişti:

Kongrede kaldığım süre boyunca, ilk olarak Bitcoin'i öğrendim. Merkezi olmayan halka açık hesap defteri ve sabit bir arz ile Bitcoin'in ne kadar yenilikçi olduğuna şaşırdım. Yalnızca 21 milyon Bitcoin olacağını bilmek, onu çekici bir değer deposu haline getiriyor.

Lummis yaptığı bir başka açıklamada ise Bitcoin'in, küresel anlamda dominant para birimi olan doların yerini alabileceğini ve bu ekonomik geleceğin artık kabullenilmesi gerektiğini belirtti.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,546
Kullanıcılar
6,724
Son üye
petto
Geri
Üst