Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Balonu Kötü Patlayacak

cryptocurrency-3123849_1920.jpg

Coinkolik sitesinin haberine göre, ünlü ekonomi uzmanı Nouriel Roubini, Bitcoin’de yaşanan son yükselişin temelsiz olduğunu söyledi.

Bitcoin balonunun patlama şiddetinin, yine şişme büyüklüğüne bağlı olacağını savunan Roubini, Twitter’dan yaptığı eleştirel açıklamada, bu sert yükleşin dayandığı sağlam temeller olmadığını, ne kadar yükselirse yükselsin sert düşüş yaşayarak kötü sonuçlanacağını savundu.

Haberde, Bitcoin’in, 20.000 dolar seviyesini aşarak yeni bir rekora imza atmasının, elinde 1 ve 1000 Btc tutan insan sayısında artışa neden olduğu belirtildi. Ayrıca Bitcoin’in hız kesmeyip 23.000 dolar seviyesini aşarak yeni hedefler belirlediğinin altı çizildi.

Roubini, Bitcoin’in bu denli fiyat artışı göstermesinin altında, FOMO etkisinde kalan perakende ve kurumların etkisi olduğunu söyledi. Temelsiz bir yükseliş olduğunu yineleyen ünlü ekonomist, Bitcoin’in kocaman bir balon olduğu görüşünün arkasında olduğunu belirtti.

Habere göre, ABD’li ünlü ekonomist, Bitcoin’e karşı uzun zamandır eleştirel bir pozisyonda yer alıyor.

Tüm bu olumsuz fikirlere rağmen, Bitcoin 2020 yılında % 170 oranında bir değer artışı yakaladı. Bazı uzmanlar Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini savunurken, bazıları da tam tersine sert bir düşüş yaşayacağını dile getiriyor.

Bu gibi yorumlar geçtiğimiz zaman diliminde çokça dillendirilmişti. Bitcoin'e etkisi oluyor mu dersek, pek de etkisi olduğunu sanmıyorum. Bitcoin tüm yorumlardan uzakta inip çıkıyor kendi yolunu çiziyor. Yatırım tavsiyesi değildir

Bu yorumları uzman ekonomistler yapınca bir durup düşünüyorum ben. Ama haberin sonunda da geçtiği gibi kimi yükselecek kim de balonu patlayacak diyor. Bir manipülasyondur gidiyor bakalım. haydi hayırlısı...

Bunlar kafayı neyle buluyor anlamıyorum. Veriler aslında Bitcoin'in bu kez sağlam temellerle ilerlediğini kanıtlarken bunlar bu tür söylemleri yapmak için ancak ve ancak para alarak söyleme cesaretinde bulunabilirler.

Düşüşse olacak elbette. Düşüş olmadan olmaz. Her defasında söylüyorum. Düşüş olmazsa güven olmaz.

Sürekli yükselecek olsa herkes sadece alım yapar hiç ellemezdi o parayı. Ama tamamıyla bakıldığında uzun vadede nasıl yol kaydedilmiş ortada. Yeni çıkan altcoinler için yapılan analizlere benzer bir yazıyı gördüğüme sadece şaşırdım. :) Yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,253
Kullanıcılar
6,700
Son üye
Wolfman0735
Geri